Пінопластова віра (Мр. 12:1-12)

Камінь, що його будівничі відкинули, той наріжним став каменем!

Віра буває різної якости. Може бути першого ґатунку, а може й третього. Швидка віра, блискавичні навернення, чудесні Преображення потребують перевірки часом. У Церкві завжди існувало правило, щоб неофітам (тобто тим, хто лише недавно навернувся) не довіряти жодних відповідальних завдань. Вони, наприклад, не могли стати священиками. Лише час і життя, найліпші мірила, показували справжню цінність віри людини.

Нинішнє Євангеліє – це дуже короткий виклад історії людства, котре – коли приходив Бог – відкидало й убивало Його своєю неглибокою, незрілою, забобонною вірою. З одного боку – Бог, Який цілий час чекає та надіється, а з другого – людина, котра постійно не хоче бачити в Богові свого шансу.

Бог цілий час каже: «Будуй на камені», – а людина вперто повторює: «А я волію на пінопласті». А тимчасом це не пінопласт став наріжним каменем. Бог є скелею. Камінь формується складніше й важче, ніж пінопласт, але довше простоїть. Ти подумав про це?

Попередній запис

Сліпі провідники (Мр. 11:27-32)

Якою Ти владою все оце чиниш? Євреї очікували на Месію. Первосвященики, старійшини, книжники нагадували і навчали народ про це. Та ... Читати далі

Наступний запис

Податок для кесаря (Мр. 12:13-17)

Віддайте кесареве кесареві, а Богові – Боже. Фарисеїв не цікавила відповідь на запитання, яке поставили, їх цікавило лише одне – ... Читати далі