Чи мушу? (Мр. 10:1-12)

Чи дозволено чоловікові дружину свою відпустити?

Маємо кримінальний кодекс, цивільний кодекс і кодекс канонічного права. Маємо правила й інструкції, маємо цілий апарат, який стежить за виконанням законодавства. Усі ці речі потрібні, й добре, що вони існують, але треба також усвідомлювати, що причиною створення значної частини всіх цих законів є недосконалість і закам’янілість людського серця.

Закон – це своєрідний вихователь. Він є педагогом, який тримає незрілу дитину за руку. Добре, що тримає, адже завдяки цьому дитина не падає, але річ у тому, щоб колись дитина врешті сама зіп’ялася на ноги.

Часом хтось запитує: «Чи я мушу молитися?», «Чи мушу ходити до церкви?» Якщо запитує «чи мусить», то хотілось би різко відповісти, що «то й не треба». Ліпше йому не молитися, не ходити до церкви. І на тому все.

Та може, приборкавши власну нетерплячість, ліпше допомогти цій дитині подорослішати, стати зрілою. Нехай ця дитина має навіть двадцять, п’ятдесят чи вісімдесят років.

Попередній запис

Кухоль води (Мр. 9:41-50)

І коли хто напоїть вас кухлем води в Ім'я Моє ради того, що ви Христові. Суть сьогоднішнього Євангелія можна вмістити ... Читати далі

Наступний запис

Що я з того матиму? (Мр. 10:13-16)

Бо таких Царство Боже. Що я з того матиму? Корисливість і холодний розрахунок дедалі частіше мають визначальний вплив на міжлюдські ... Читати далі