Що зробиш – те і отримаєш

«Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й пожне» (Гал. 6:7), – тобто що зробиш – те і отримаєш. Між іншим, важливе уточнення, адже люди світу цього часто «не дорозуміють» написане в Біблії (хоча насправді, здається, вони просто не хочуть розуміти цілком очевидних речей, про які йде мова в Біблії), а вірні, у свою чергу, часто так звикли до Слова Божого, «призвичаїлися» до Нього, що воно не приносить бажаного ефекту, тому деколи варто звичні біблійні принципи передавати за допомогою інших образів. Отже, що зробиш – те і отримаєш.

«Не кожен, хто говорить Мені: Господи! Господи! – увійде в Царство Небесне, а той, хто виконує волю Отця Мого Небесного. Багато хто скаже Мені того дня: Господи! Господи! Чи не Твоїм ім’ям ми пророкували, і чи не Твоїм ім’ям бісів виганяли, і чи не Твоїм ім’ям багато чудес творили? І тоді скажу їм: Я ніколи не знав вас, відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня» (Мф. 7:21-23), – а це добре нагадування усім вірним, які попри свій статус чинять непотрібні з Божого погляду речі. Не треба вважати, якщо ти дитина Божа – тобі все зійде з рук, адже, як відомо, що зробиш – те і отримаєш.

Коли заходить мова про відплату за скоєне, людям стає… якось незатишно. І це зрозуміло, адже «всі згрішили і позбавлені слави Божої», і всі, так чи інакше, відчувають, що їх очікує відплата за скоєне. Багато хто починає ховатися від цієї думки в атеїзмі. Логіка цих людей зрозуміла: немає Бога – немає відплати, але рано чи пізно усвідомлення, що Творець все ж таки є, наздоганяє людину, і тоді вона починає вважати, що Бог простить, адже Він благий і не дозволить їй мучитися в житті вічному.

Проте яка прикра помилка! Адже якщо людина не кається, не навертається до Бога, то вона звикає до гріха, при чому до такої міри, що не може без нього жити. І питається, як вона почуватиметься без бажаного гріха і пристрастей, що його супроводжують, на «небесах»? А ніяк, бо будь-які небеса перетворяться для цієї людини в нестерпну муку, у пекло. Так що не Бог прирікає людину до вічних пекельних мук, це сама людина обирає цей шлях ще тут, у земному житті, який матиме кінцеві наслідки в житті потойбічному. Отже, що зробиш – те і отримаєш.

Проте, якщо людина щиро кається в скоєних гріхах і визнає в особі Ісуса Христа Сина Божого і особистого Спасителя, то вона позбавляє себе від відплати за скоєне в потойбічному житті. Але крім потойбічного життя залишається земне життя, і наслідків за скоєне, попри щире каяття, нам не оминути. Адже, що зробиш – те і отримаєш.

Щойно написане сподобається мало кому, адже в колах вірних прийнято вважати, що щире покаяння позбавляє нас наслідків у скоєному, як у потойбічному житті (що вірно), так і в житті земному (що не відповідає дійсності). Але Господь давав Свої заповіді не просто так, а з метою оберегти нас від гріха, зла, пристрастей, що вирують у людських серцях. Лише за один переступ Божої заповіді Адам і Єва були навічно вигнані з Едемського саду, і це добрий урок для всіх нас: Бог не терпить гріха, Бог не терпить зла, у Нього немає з усім цим компромісів. Через жертовну смерть Ісуса Христа ми здобули можливість відновити втрачений зв’язок Богом, але Свого ставлення до гріха Господь не змінив. Тому не треба вважати, що якщо ми прощені Богом, нам дозволено робити все, що заманеться: «Ми померли для гріха: як же нам жити в ньому?» (Рим. 6:2).

Не треба випробовувати не тільки довготерпіння, але й милосердя Боже, не треба йти на компроміси з гріхом, із законами світу цього. Будь-який гріх віддаляє нас від Бога, будь-який гріх несе в собі «вірус» звикання до нього, вірус, який з часом прогресує у хворобу «не бачення» гріха, а далі може призвести до стану, коли люди починають на чорне казати біле, а на біле – чорне. Стану, з якого часто для людини вже немає вороття, адже вона приймає перекручену картину світу. Загалом, про це можна говорити далі й далі, але, сподіваємось, ви зрозуміли основну думку, яку найточніше висловив апостол Іоанн Богослов: «Діти! Бережіть себе від ідолів» (1Ін. 5:21). Люди бережіть себе від гріха! Амінь.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
doc

Що зробиш – те і отримаєш

Ваш коментар:

Попередній запис

Боже зволікання

«Не зволікає Господь з виконанням обітниці, як деякі вважають те зволіканням; але довготерпить заради нас, не бажаючи, щоб хто загинув, ... Читати далі