Людина з великої «Л» (Мт. 22:34-40)

Учителю, котра заповідь найбільша в Законі?

Заповіді любити Бога й людину подібні одна до одної. Подібні через любов, яка для них єдина, але не лише через неї. Подібними є й об’єкти любови – Бог і людина.

Людину було створено на образ і подобу Божу. Через таїнства людина стає домівкою Бога. Біблія каже: «Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває?» (1Кор. 3:16). Це все дає підстави запропонувати писати слово «Людина» з великої літери – так само, як слово «Бог».

Проте важливішими від змін правопису є зміни способу мислення про людину та ставлення до неї. Якщо хочемо знати, як ставимося до Бога, погляньмо, як ставимося до Людини. «Бо хто не любить брата свого, якого бачить, як може він Бога любити, Якого не бачить?» (1Ів. 4:20).

Попередній запис

Убережи нас, Господи, від побожних дурнів (Мт. 22:15-21)

Тож віддайте кесареве кесареві, а Богові Боже. Запитання про податки є політичним. Проте Господь Ісус замість того, щоб сховатися в ... Читати далі

Наступний запис

Суть (Мт. 22:34-40)

Люби... це найбільша й найперша заповідь. Здавалось би, що католицизм – це лише храми, органи, процесії, священики, Різдво й Великдень. ... Читати далі