Убережи нас, Господи, від побожних дурнів (Мт. 22:15-21)

Тож віддайте кесареве кесареві, а Богові Боже.

Запитання про податки є політичним. Проте Господь Ісус замість того, щоб сховатися в бабинці, відповідає на нього, тобто, інакше кажучи, втручається в політику.

Євангеліє про сплату податків учить нас двох речей. Передусім того, що не можна штучно відділяти світу віри від повсякденних земних справ. Віра існує не для того, щоб зі складеними на грудях руками дивитися на небо й молитися. Віра існує для того, щоб, «дивлячись у небо», змінювати світ – з вірою ухвалювати політичні рішення та здійснювати вибір.

Та перш ніж візьмемося за політику й почнемо змінювати світ, згадаймо про другу науку, яка випливає із нинішнього Євангелія. А саме про те, що, беручи участь у політичних справах, треба робити це мудро. Дурість – це завжди великий гріх, який є особливо тяжким тоді, коли проявляється в політиці, а найтяжчим, коли використовує релігію як аргумент у політичних іграх.

Убережи нас, Господи, від побожних дурнів.

Попередній запис

Бог проти боровика (Мт. 22:1-14)

Та вони злегковажили та порозходились, той на поле своє, а той на свій торг. Одні мали поле, інші – своє ... Читати далі

Наступний запис

Людина з великої «Л» (Мт. 22:34-40)

Учителю, котра заповідь найбільша в Законі? Заповіді любити Бога й людину подібні одна до одної. Подібні через любов, яка для ... Читати далі