Дорога любови (Мт. 16:13-19)

Спитав…: «За кого народ уважає Мене, Сина Людського?»

Історія Петра й Ісуса починається від зустрічі над Генезаретським озером. То була незвичайна зустріч, якщо Петро вирішив покинути свого човна й сіті та піти за Ісусом. Пішов за Ним і пізнавав Його – відкривав, що це хтось більший, аніж тесля з Назарета, що це Месія, Син Бога живого. І врешті доходимо до кульмінації, яку описує сьогоднішнє Євангеліє. Петро визнає це привселюдно. Визнає перед Ісусом та визнає перед учнями.

Ця історія нагадує любов, що народжується між чоловіком і жінкою. Спочатку треба просто зустрітися – у пабі, на вечірці, у школі, де-небудь. А далі не треба покладатися на долю, а варто взяти справу у свої руки. Шукати нагод для зустрічей або просто домовлятися з обранцем чи обраницею про те, щоб відвідати кінотеатр чи кав’ярню, порозмовляти й ближче пізнати одне одного. Під час цього спілкування можна відкрити, що той чи та – це твоя друга половинка. І тоді настає кульмінація: дві половинки з’єднуються в одну цілість. Це називається шлюбом. А шлюб, звісно, відбувається не десь у кущах, а привселюдно в храмі, перед священиком і свідками. Навіть якщо це державна реєстрація шлюбу, то вона теж відбувається офіційно й публічно. У такому дійстві теж беруть участь свідки й державний службовець.

Такою ж є й історія стосунків між нами та Ісусом Христом. Кожен із нас мусить колись зустріти Його, почути про Нього. Кожен із нас мусить зацікавитися Ним настільки, щоб захотіти пізнавати Його. Наступний етап полягає в тому, щоб зрозуміти чи радше повірити, що Він є Богом, що Він справді живий, що спасає та хоче налагодити з людиною близькі стосунки. І тоді настає фінал – визнання любови. Це визнання відбувається передусім у серці, але потребує оприлюднення, засвідчення, зізнання в цій любові перед іншими.

Такою є дорога любови. Варто спитати себе: «А на якому етапі цієї дороги перебуваю я?»

Попередній запис

Слова і вчинки (Мт. 15:29-37)

І приступило до Нього багато народу, що мали з собою кривих, калік, сліпих, німих і інших багато, і клали їх ... Читати далі

Наступний запис

Будування Церкви (Мт. 16:13-20)

І на скелі оцій побудую Я Церкву Свою. Петро став опорою – скелею, на якій Ісус почав будувати Свою Церкву. ... Читати далі