Особиста зустріч

Насправді, не так вже багато людей вірить в існування Бога, більшість – лише це припускає. Ще менша кількість людей Богові довіряє. У чому ж причина такого ставлення? – Зазвичай у байдужості, а також у страху обманутися у своїх припущеннях стосовно Бога. Тому люди очікують, що Бог перший зробить до них крок, постукає у двері їхнього серця (див. Об. 3:20). Втім, Бог так і чинить, зазвичай за допомогою інших людей. Як це сталося у випадку з Нафанаїлом.

Між іншим, Нафанаїл був не дуже рішуче налаштований на особисту зустріч з Ісусом з Назарету, чого тільки вартує його запитання: “Та хіба ж може бути з Назарету що добре?” (Ів. 1:46). Але в Нафанаїла була одна особливість, якої часто бракує багатьом з нас і на яку вказав Господь Ісус Христос при їх особистій зустрічі: “Ото справді ізраїльтянин, що немає в нім підступу!” (в. 47). Нафанаїл був щирим і у своїй щирості прагнув Бога, через що і відбулася ця доленосна зустріч.

Насправді щирість не така вже рідкісна риса характеру, от лише люди часто використовують її не на благо: власне і ближніх, а лише для того, “щоб ужити на розкоші свої” (Як. 4:3), тобто для задоволення власної гордині, як наприклад, щоб принизити або ж осудити ближнього. От це в багатьох виходить дуже щиро! На інше, зазвичай, “ліміт” щирості в людей вичерпується. Залишається лише лицемірство та підлабузництво. З цим у багатьох якраз “усе гаразд”. Так і живуть люди, звикаючи до такого життя і вважаючи себе цілком порядними людьми, тобто такими “як усі”.

Але, насправді, не всі є такими, хтось дійсно, як Нафанаїл, можливо попри власний страх, шукає Бога… і знаходить Його. Цілком можливо, у найнесподіваніших місцях: наприклад, у Нафанаїла це сталося “під фіґовим деревом” (в. 48). Тільки зрозумів він це дещо пізніше, коли Ісус прямо вказав йому на це. Тому не є дивним той факт, що Нафанаїл відразу проголосив Ісуса Сином Божим і Царем Ізраїлю. Для Нафанаїла все прояснилося в одну мить, як це буває з кожним, хто особисто зустрів Бога.

Отже, Нафанаїл зустрів Бога і послідував за Ним. А що решта? Хто як: чи то шукає зустрічі з Богом, чи то боїться неї, чи то намагається бути “як усі”. У кого вже як виходить, але не варто забувати, що всім нам доведеться жити у вічності і місце нашого перебування в загробному житті залежить виключно від нашого прагнення до зустрічі з Богом у цьому, земному житті.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docОсобиста зустріч


Ваш коментар: