Гарантія життя вічного

Чимало людей задаються питанням, яке свого часу поставив Спасителеві один законник: «Учителю, що зробити мені, щоб успадкувати життя вічне?» (Лк. 10:25). Можливо, що подібним питанням задається вже не так багато людей, як колись здається, але ж все таки є люди, яким не байдужа посмертна доля: власна і близьких, хтось навіть переймається посмертною долею ближніх, людей, навіть цілком не знайомих, що перебувають поруч у даний відрізок часу. Проте мова зараз не про місіонерську місію, яку поклав на кожного з нас Христос, а про посмертну долю, про те, що слід робити, щоб у потойбічному житті опинитися в кращому, «тепленькому» місці. Якщо висловлюватися звичною земною термінологією. Отже, що слід для цього зробити?

З цього приводу дають багато порад, які можна звести до наступного переліку:

  • Щоденна молитва (зранку, увечері і протягом дня).
  • Вивчення Біблії.
  • Регулярне відвідування недільних богослужінь.
  • Активна участь у житті парафії.
  • Справи милосердя.

Загалом, поради добрі, можуть бути корисними, але вся біда в тому, що навіть їх ретельне виконання не гарантує вам життя вічного.

– Як так? – можете задатися цілком слушним запитанням, – хіба більшість людей не радить робити саме це, хіба це погані речі?

Ні, поради добрі, але знову ж таки повторимо, їх виконання не може гарантувати вам життя вічного, а все через те, що ретельне виконання цих порад може реально наблизити вас до Бога, а може просто зробити з вас чергового духовного лицеміра, фарисея нового часу, який ставить поклоніння Богові вище за самого Бога. Не вірите? Спробуємо пояснити.

Погодьтеся, молитися і вивчати Біблію можна по-різному: чи так би мовити для «галочки», бо так треба, чи це дійсно стане життєво необхідним заняттям. Але і тут не так просто, адже сталі звички для людини стають теж, так би мовити, життєво необхідними, хоча насправді людина цілком здатна обійтися без них. Так що краще підійдемо з іншого боку, скориставшись наступним біблійним принципом: «По плодах їхніх пізнаєте їх. Хіба збирають виноград з терня або смокви з будяків? Так усяке добре дерево і плоди добрі родить, а погане дерево і плоди погані родить. Не може дерево добре плоди погані родити, ні дерево погане плоди добрі родити» (Мф. 7:16-18).

Виходячи з цього принципу, слід поглянути на плоди, які приносять вивчення Біблії і щоденна молитва: якщо ми стаємо терплячішими і поблажливішими до людей (але не до їхнього гріха), більше бачимо власні провини, а не чужі, тоді ці духовні практики явно приносять нам користь і наближають до Бога і життя вічного. Якщо ж ситуація відбувається навпаки: ми стаємо більш дратівливими і «святими» перед оточенням, тобто менше помічаємо власні провини, зате краще бачимо чужі, тоді… ні, не треба припиняти молитися і читати Біблію, просто варто переглянути власне духовне життя, зрозуміти, що не все в ньому гаразд, що «дух» цього життя явно не від Бога.

За принципом плодів варто перевірити також інші три аспекти, які радять для поглиблення духовного життя. Адже, повторимо, що регулярне відвідування недільних богослужінь, і активна участь у житті парафії, і справи милосердя можуть дійсно зробити нас праведними перед Богом, а можуть, у свою чергу, зробити карикатуру на цю праведність, перетворити нас у лицемірних фарисеїв, що часто закидають вірним, деколи зовсім не безпідставно, люди світу цього.

Що ж слід зробити, щоб уникнути подібної катастрофи в духовному житті? Відповідь на це запитання дає, як можна здогадатися, Біблія: «Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією силою твоєю, і всім розумом твоїм, і ближнього твого – як самого себе» (Лк. 10:27). Отже, не так важливе те, що ми робимо, як наша мотивація, тобто для чого, з якою метою ми робимо те чи інше: робимо заради слави Божої чи заради слави людської; робимо заради любові до Бога та ближніх чи заради задоволення власних егоїстичних інтересів. А поради, які зазвичай дають для поглиблення духовного життя, можуть як раз стати в нагоді для виявлення нашої любові до Бога та ближніх. Втім, ця любов не обов’язково має обмежуватися лише цими добрими вчинками.

Залишилося одне, з’ясувати особисто для себе: як полюбити Бога, а разом з Ним, і ближніх? А от відповідь на це запитання, а з відповіддю і допомогу у втіленні цієї любові в житті, треба особисто просити в Бога. Лише в Нього одного ми можемо отримати гарантію вічного життя.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docГарантія життя вічного


Ваш коментар:

Попередній запис

Останні слова Стіва Джобса на смертному одрі

Постать американського винахідника, підприємця і мільярдера Стіва Джобса (1955-2011) відома багатьом, особливо тим, кому довелося мати справу із продукцією компанії ... Читати далі

Наступний запис

Як стати багатим у Божих очах?

Лепта вдови, Жуан да Кошта «Що зробити, щоб успадкувати життя вічне?» (див. Лк. 10:25), – і ... Читати далі