Іди за Мною (Мт. 8:18-22)

Іди за Мною.

Не раз Ісус звертався до людей словами: «Іди за Мною». Варто хоч трохи поміркувати над значенням цих слів. Почнімо від того, що фраза «іди за Мною» означає щось цілком інше, ніж вислів «іди переді Мною». Це Ісус має вести нас, а не ми Ісуса. І хоча це незаперечна істина, згадаймо, скільки ж то разів це саме ми пропонували Ісусові свої власні шляхи, прохаючи, а деколи й вимагаючи, щоб пішов ними.

«Іди за Мною» – це також зовсім інша річ, аніж «іди зі Мною». Поруч ідуть рівноправні партнери, які здатні співпрацювати на рівних умовах. А тимчасом зв’язок з Ісусом полягає в тому, що Він постійно тягне вгору людську вбогість і нікчемність. Якщо стаємо рівноправними, то лише тому, що нас підтримує та діє в нас благодать Божа.

Існує ще одна, гидка причина, через яку дехто хоче піти й стати біля Ісуса. Стоять поруч, щоб «зробити собі світлину» – оголосити світові про свій зв’язок з Ісусом і… використати Його як інструмент задля досягнення власних цілей. Багато хто вигукує в різноманітних кампаніях, виписує на знаменах святі імена, ставлячись до них, як до методу набуття власної популярности.

Пам’ятаймо ці прості істини: не «перед Ісусом», не «поруч з Ісусом», а «за Ісусом». «Іди за Мною».

Попередній запис

Редукований Ісус (Мт. 8:5-11)

Я прийду й уздоровлю його. Недостатньо вивчити напам’ять, ким є Бог, ким є Ісус Христос і Святий Дух. Недостатньо визубрити ... Читати далі

Наступний запис

Не говори забагато слів (Мт. 8:23-27)

Рятуй. Нерідко почуваємося так, наче пливемо в маленькому човні розбурханим морем. Коли думаємо в такій ситуації про Бога, нам здається, ... Читати далі