Шукай опір (Мт. 7:6,12-14)

Увіходьте тісними ворітьми.

Залежно від того, який напрям оберемо в житті, відчуватимемо опір або його відсутність. Ідеться не про опір бетонної стіни, яку треба пробивати головою, а про опір, спричинений вибором правильних, хоча й важких, рішень, що втілюються в конкретні форми життя.

Складно стати добрим лікарем, якого цінуватимуть люди, а от коновалом, котрий ставитиметься до пацієнта, як до предмета й джерела хабарів, – легко. Важко бути таким автомеханіком, який, лише послухавши через мобільний телефон, як працює двигун, може визначити ймовірну причину несправности, а легко – таким, котрий так відремонтує автомобіль, що той наступного дня перестане їздити. Трудно бути святим, а легко – дармоїдом, що постійно стоїть біля пивного кіоску.

Маємо на вибір широкі та вузькі двері, широку та вузьку дорогу. Можемо вибрати перспективу життя й погибелі. Ісус залишає нам свободу вибору, але водночас доброзичливо радить відкидати те, що легке й дешеве. Цю думку чудово висловив Іван Павло II, одного разу сказавши: «Тільки те, що коштує – цінність».

Попередній запис

Стовідсоткова частка (Мт. 6:24-34)

Ніхто двом панам служити не може. Ці кілька віршів нагадують нам одну основоположну істину. Бог є Богом ревнивим і прагне ... Читати далі

Наступний запис

Щедрий Податель (Мт. 7:7-12)

Отець ваш Небесний подасть добра тим, хто проситиме в Нього. Бог – щедрий податель. Дає Своїм дітям те, чого вони ... Читати далі