Не бійтеся (Мт. 1:16,18-21)

Не бійся.

Ми не любимо страху. Соромимося зізнатися в тому, що боїмося, й за всяку ціну вдаємо безстрашних. Захищаємося від страху, вважаючи, що він є непотрібним баластом у житті.

Так буває не завжди. Нерідко страх оберігає нас від дурних учинків, а страх Божий є безсумнівно тим, чого ми мали б палко прагнути та про що повинні молитися.

Часто, однак, страх набуває патологічних розмірів – доводить нас до неврозів, депресій і не дозволяє вирішити що-небудь. Страх паралізує і не дає нам радіти. Такий страх чужий духові християнства.

Саме тому сторінки Євангелія рясніють закликом «не бійся», «не тривожся».

Відсутність страху, а радше перемога над ним, випливає з факту присутности Ісуса в нашому житті: ми не самі, боремося не самі, маємо сильного союзника.

Отож – не біймося. Починаючи від сьогодні, відкриймося: найперше впустімо Бога в наше життя, потім – іншу людину, потім – відкриймося до того, що приноситиме нам кожен наступний день.

Попередній запис

Прабаба – проститутка (Мт. 1:1-17)

Салмон же породив Вооза від Рахави. Родовід Ісуса – це резюме Старого Заповіту. У його віршах перед нами проходить ціла ... Читати далі

Наступний запис

Лише дмухнувши та плюнувши (Мт. 1:18-24)

Бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів. Вибухає пожежа – люди бігають, кричать, намагаються самостійно гасити полум’я, кличуть когось ... Читати далі