Яка віра правильна?

А що таке віра? Може якась церква, а може якась релігійна конфесія? У нашому українському менталітеті здебільшого ототожнюються поняття віри з приналежністю до якоїсь релігійної деномінації. І це підтверджує таке запитання, яке можна почути всюди: “Якої ти віри?”

Чи не нагадує нам це дещо подібне висловлювання: “Кажемо віра – маємо на увазі церква. Кажемо церква – маємо на увазі віра”. Це показує наскільки стало викривленим саме значення слова віра.

Те, що абсолютно немає нічого спільного з цим словом, сьогодні прикривається таким святим символом чи іменем. А саме будь-яку релігію, форму служіння, обряди, традиції, передання і таке інше ніяк не можна називати вірою.

Завжди було, є і буде багато релігій, різних обрядів, традицій і переконань, але віра завжди була, є і буде однією. Тому, що вона має відношення до серця людини, а не до якихось зовнішніх форм. Вірити може будь-хто і в будь-що. Учень може вірити вчителеві, жінка – чоловікові чи навпаки, діти – батькам, атеїст також заставляє себе вірити в те, що Бога немає. Практично всі люди на землі в щось або в когось вірять.

Слово віра перекладається з грецької мови (пістіс) – як вірність, довір’я, кредит, впевненість, переконання. Так як це слово має кілька значень, то нам необхідно розуміти те, що вони нерозривні і є складовою одного поняття “віра”. Це абсолютно так само стосується і такого розуміння, як “віра в Бога”. Говорячи: “Я вірю в Бога”, – ми повинні враховувати всі складові цього слова. Це означає не тільки вірити тому, що Бог є, але і довіритися Йому, ввірити Йому всю свою долю, визнати Його своїм єдиним Господом та бути впевненим у тому, що Його воля щодо нашого життя є добра і досконала. Отже ми ще раз переконалися, що віра має прямий стосунок до серця людського. Це не зовнішній обряд і не якась форма одягу чи будівлі, а стан нашої душі. Звичайно, можна ззовні створити маску, форму і (бездоганний) вигляд, але в серці бути кривдником та зрадником. Тільки сердечна віра здатна повести людину на будь-які подвиги і навіть на смерть. Історія знає тисячі таких фактів, де катували людей за їх віру. І я хочу підкреслити, що їхніми катами були люди, які це робили через свої релігійні чи якісь інші переконання, але там не було справжньої сердечної віри.

Немає значення до якої церкви ви ходите. Важливим є те, чи ви маєте в своєму серці віру в Бога: не московську, не українську, не якусь азіатську чи американську а ту, яка дає вам надію, радість, насолоду і сили долати будь-які життєві перешкоди. Хочу зауважити, що на землі немає жодної досконалої церкви через те, що ніде немає досконалих людей, які їх відвідують чи там служать. Атмосфера ворожості та непримиренності може перетворити найкращу помісну церкву в світську релігійну організацію і, навпаки, чиста, сердечна віра в Бога може стати причиною пробудження в тій церкві, де панує застій і суха обрядовість.

А зрозуміти яка віра правильна, а яка ні, можна тільки тоді, коли зумієш відрізнити саму віру від тих самих релігійних обрядів.

Автор: Володимир Андрощук

Попередній запис

Найголовніший ключ

Кажучи про час, що буде передувати Другому Пришестю, Господь попередив про те, що люди тоді "вмиратимуть від страху і чекання ... Читати далі

Наступний запис

Віра і вдячність

Усі люди у щось вірять. Так, одні люди вірять, що Господь насправді «є, i тим, хто шукає Його, дає винагороду» ... Читати далі