Як подолати депресію? (закінчення)

Вирішуємо проблеми по-Божому

Як Бог вивів Іллю з депресії? Це відбулося в чотири етапи, які має пройти кожен з нас.

  1. Задовольніть свої фізичні потреби

Спочатку Ілля подбав про свої фізичні потреби. Ми читаємо, що Ілля ліг спати: “І ліг і заснув під ялівцевим кущем. І ось, ангел торкнувся його і сказав йому: встань, їж і пий. І глянув Ілля, і ось, біля голови його печений корж і глечик води. Він поїв і напився і знову заснув” (3Цар. 19:5-6). Далі ангел прийшов вдруге і сказав: “Встань, їж і пий, бо далека дорога перед тобою” (3Цар. 19:7). Отже, він втамував свій голод, свою спрагу і набрався сил.

Зауважте, як делікатно Бог поводився зі Своїм пророком. Він не лаяв Іллю: “Ти боягузе! Скільки будеш переховуватися в пустелі?” Бог не осуджував і не звинувачував його. Бог дав йому лише їжу і відпочинок. Відправною точкою одужання стало відновлення сил, адже коли ми тілесно й емоційно виснажені, то стаємо піддатливі до депресії. Тож першим кроком до її подолання має стати ваше нормальне самопочуття. Займіться власним здоров’ям, адже воно значною мірою впливає на ваш настрій протягом дня. Може вам потрібно переглянути свій раціон, зайнятися спортом чи просто виспатися. Деколи повноцінний сон творить дива.

  1. Довірте свої розчарування Богу

Якщо ви хочете позбутися депресії, то наступним кроком має стати відверта розмова з Богом. Відновивши сили, Ілля пробув у дорозі сорок днів, а тоді знайшов печеру і ночував там. Зранку Господь запитав його: “Що ти тут, Іллє?” Ілля ж відповів: “Поревнував я за Господа Бога Саваофа, тому що сини Ізраїлеві залишили завіт Твій, зруйнували Твої жертовники і пророків Твоїх убили мечем; залишився я один, але і моєї душі шукають, щоб відняти її” (3Цар. 19:10). Таким чином, Ілля зміг вилити душу, а Бог терпляче вислухав усі його причитання, звинувачення і скарги.

Цим Бог ніби каже: “Коли щось непокоїть тебе, поділися зі Мною. Я завжди тебе вислухаю і зрозумію”. Людина потребує того, щоб її вислухали, особливо, коли щось її пригнічує. Їй потрібно комусь виговоритися і поділитися всім, що лежить на серці.

В Іллі на серці лежало багато всього. Його мучило цілих 6 почуттів. Спочатку він злякався (вірш 3). Далі він відчув образу і засумнівався в собі: “Досить уже, Господи; візьми душу мою, бо я не кращий за батьків моїх” (вірш 4). Він злився, що всі його зусилля виявились марними і відчував провину. Він був самотнім аж до відчаю: “Залишився я один, але і моєї душі шукають, щоб відняти її” (вірш 10). А ще він хвилювався. Коли ви переживаєте одночасно страх, образу, вину, гнів, самотність і тривогу, то це всі передумови для депресії.

На прикладі Іллі Бог показує, що допомагає людині в депресії – просто виплеснути свої почуття назовні. Поділіться з Богом наболілим і вам стане легше. Крім того, це вже половина справи для того, щоб подолати депресію.

  1. Поновіть спілкування з Богом

Третій крок для подолання депресії це відновлення спілкування з Богом. Бог сказав Іллі: “Вийди і стань на горі перед лицем Господнім” (3Цар 19:11). Далі подув сильний вітер, який розривав гори і трощив скелі, але у вітрі не було Господа. Після того, як вітер вщух, почався землетрус, але й тут не було Господа. На зміну землетрусу прийшла пожежа, але й там не було Господа. Після того як все вщухло, Ілля почув легенький вітерець і затулив обличчя плащем. Він знав, що це Господь, а тому вийшов і став при вході до печери (вірші 11-13).

Бог не потребує видовищ для того, щоб нагадати людині про Себе. Ілля почув Бога в легенькому, тихенькому вітерці. Навіть сьогодні Бог промовляє до нас в тиші і спокої – а не через помпезну демонстрацію вогню чи сили. Якщо у вас депресія, візьміть Біблію і підіть у безлюдне, тихе місце, наприклад кудись на природу. Сядьте і читайте Біблію наодинці з Богом. Просто дозвольте Богові любити вас і промовляти до вас. Дозвольте Йому задовольнити ваші потреби і відчуйте Його присутність. Спілкування з Богом – це найкращий антидепресант.

  1. Скеруйте своє життя в нове русло

Четверті ліки для подолання депресії це дозволити Богові спрямувати ваше життя в нове русло. Господь сказав Іллі: “Піди назад своєю дорогою через пустелю в Дамаск, і коли прийдеш, то помаж Азаїла на царя над Сирією” (19:15). Бог доручив Іллі нове завдання – тобто зайняв його, щоб це відволікало від негативних думок. Знайдіть чим себе зайняти. Замість того, щоб сидіти і жаліти себе, озирніться навколо і займіться потребами інших людей. Цим ви допоможете не тільки їм, але й собі. Людина за своєю природою потребує інших людей і повинна зректися саму себе заради інших: “Хто погубить своє життя, той його знайде” (див. Мф. 16:25). Почніть допомагати іншим людям.

Коли ж ви сидите і жалієте себе, то починаєте думати, що Бог у вас розчарувався. Але ви не можете розчарувати Бога і я поясню чому. Справа в тому, що Бог знає вас, як Свої п’ять пальців. Він знає, чого від вас чекати, тож Він не має чого розчаровуватися. Бог знає, що ви недосконалі і знає чому ви чините так, а не інакше. Тому незалежно від того, що ви натворили – Бог не розчарується у вас. Якщо ви дозволите, то Бог підтримає вас і допоможе все почати з початку. Дозвольте Богові спрямувати ваше життя в нове русло і показати вам нову ціль.

Для цього довіртеся Ісусу Христу. Він хоче витягнути вас з депресії і допоможе вам змінитися. Досить залежати від своїх емоцій. Ви можете опанувати їх за допомогою правильного мислення. Тоді ви зможете позбутися таких хворобливих думок, як: “якщо хтось критикує мене, значить я нічого не вартую”; “щоб реалізуватися в житті, всі мають любити і приймати мене”; “я не можу визнати своїх слабостей; або я досконалий, або невдаха”.

Такі думки ведуть до депресії. Ісус недаремно сказав: “І пізнаєте істину, і істина визволить вас” (Ін. 8:32). Пізнайте Ісуса і ви звільнитесь від безпричинного страху.

Автор: Рік Уорен

Попередній запис

Як подолати депресію?

Ілля в пустелі, Вашингтон Олстон Депресія – одна з найбільших проблем сьогодення. І найгірше те, що ... Читати далі

Наступний запис

Довіра Богові: Давайте не панікувати, а бігти до Нього

«Господь – Просвічення моє і Спаситель мій, кого убоюся? Господь – Захисник життя мого, кого устрашуся? Коли нападуть на мене ... Читати далі