Як подолати страх перед майбутнім?

Надмірне переживання за майбутнє призводить до марної втрати життєвих сил. Майбутнє рідко буває аж таким поганим, як про це ми часто боїмося. Надмірна стурбованість спричиняє багато психофізіологічних розладів (як от депресії, втрати сну та апетиту), займає всі наші думки, негативно впливає на відносини з іншими людьми.

Непокоїтися і хвилюватися за майбутнє – це означає не довіряти Богові. Це сумніви в Його любові (що Він не попіклується про нас), мудрості (що Він не знає, що робить) і силі (що Він не зможе забезпечити наші потреби). Таку недовіру можна пробачити язичнику, який вірить у ревнивого, примхливого, нерозважливого у своїх вчинках бога, але це зовсім неприйнятно для тих віруючих, хто вважає Бога своїм Отцем. Християнин не може хвилюватися та переживати, тому що вірить у Божу любов.

Ісус Христос пропонує нам спосіб, як подолати занепокоєння: “Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його” (Мф. 6:33). Ми знаємо, що бути в Царстві Божому – це виконувати волю Божу (Мф. 6:10). Він дав нам заповідь, щоб ми любили один одного (Ін. 13:34-35). Всі ми знаємо, що любов може звільнити нас від тривоги, може надихати на роботу, підвищувати ефективність навчання, надавати впевненість та окриляти. Ісус впевнений у тому, що всі тривоги підуть з нашого життя, коли Бог у ньому буде першим.

За матеріалами сайту credo-ua.org

5 порад, як перестати турбуватися зі всякого приводу

Довірити всі свої турботи Христу потрібно ще зуміти

Чи знаєте ви найбільш ігнороване веління Христове? Не піклуватися, або, іншими словами, не турбуватися.

А знаєте, яке веління Бога звучить у Писанні найчастіше? “Не бійся!”

Біблія каже нам не турбуватися і не боятися, але одного погляду на наше суспільство достатньо, щоб зрозуміти, наскільки серйозно ми до цих велінь ставимося.

Хоча, у принципі, усе зрозуміло. Адже завжди легше сказати, ніж зробити. Усі ми про щось хвилюємося: про взаємини, гроші, здоров’я, майбутнє. Ми морочимося про роботу, відповідальність, нелегкі рішення.

Наші занепокоєння ми можемо називати різними іменами, але всі вони – синоніми слова страх.

Страхів у нас греблю гати. Боїмося помилитися в ухваленні рішень, боїмося невідомості, неможливості змінити свій характер. А коли в нас закінчується список законних підстав на страх, ми придумуємо собі додатковий список. Схоже, що наш мозок – це фабрика масового виробництва страхів і занепокоєння. Двадцять чотири години на добу, сім днів на тиждень, 12 місяців на рік, років так 70-80.

Раз по раз Бог закликає нас не боятися. Він заповідає нам не турбуватися.

І щоб допомогти нам виконати заповідане, Бог розповідає, як перестати боятися. У Євангелії від Луки Ісус закликає довіритися Йому: “Погляньте на воронів: вони не сіють, не жнуть; у них немає ні комор, ні житниць, і Бог годує їх; наскільки ж ви кращі за птахів!” (12:24).

Багато хто з нас не може позбутися почуття, що віддавати свої турботи Христу – завдання практично нездійсненне. Але немає нічого такого в тому, щоб визнати своє безсилля перед лицем щоденних страхів і хвилювань. Цю битву зовсім необов’язково вести одному. Чим швидше ви це зрозумієте, тим швидше звільнитеся від обтяжливого ярма хвилювань.

Той, хто навчився жити без страху, по-справжньому пізнав Бога. Бо тільки така людина може чесно сказати, що в її житті всім управляє Бог, Який піклується про Своє чадо і здатний бути вищим за будь-які обставини. Головне – повірити в це.

Протилежність віри – це страх. Саме тому так часто в Біблії ми чуємо: “Не бійся!” Нам не потрібно боятися, тому що Бог любить нас. Він пообіцяв про нас піклуватися.

Як перестати турбуватися? Нам пора озброїтися розумінням Божої суті.

  1. Озбройтеся розумінням суті Бога

Чи благий Бог? Чи всемогутній? Чи любить він тебе? Чи потурбується Він про тебе? Якщо ваші відповіді на ці питання “так”, то причин для занепокоєння у вас практично не залишається. Залишається тільки довіритися Богові.

  1. Підкоряйтеся

Ми боїмося, бо хочемо все знати наперед, хочемо все тримати у своїх руках. Але Бог усе знає наперед. Бог усе тримає у своїх руках. А ми довіряємо Йому. Ми долаємо свої страхи, знаючи, що Бог благий і потурбується про нас. Складіть усі свої занепокоєння біля Його ніг і там їх і залиште. Як це зробити? Моліться. Коли маленька дитина чогось злякалася, що вона робить? Біжить до батьків. Це найефективніший спосіб боротьби із страхами. Якщо вас щось турбує – моліться.

  1. Подумайте про свого захисника

Наші взаємини з Богом сильно впливають на наше сприйняття світу. Усі ці занепокоєння про їжу, одяг, громадську думку і гроші стають непотрібними. Ми їм протиставляємо упевненість, що наш Вседержитель панує над усім цим.

  1. Думайте про Ісуса

Згадайте, що Ісусові довелося винести заради вас. Будучи безгрішними Він поніс покарання за всіх грішників. Він страждав. Він помер на хресті. Усі наші злочини Він узяв на Себе. Якщо все це Він зазнав заради вас, невже ви вірите, що в якийсь момент Він раптом вас кине?

  1. Знай, хто ти

Якщо ви визнали Христа своїм особистим Спасителем, ви належите Богові. Ви – Його дитя. Якщо пам’ятати про це, життєвим страхам не буде за що зачепитися у вашому серці. Страхи проростають посеред невпевненості. Будьте впевнені в Христі.

Годі постійно думати “а раптом”?

Можна все життя розтратити на прорахунки всяких можливостей і неможливостей. І доки ви займатиметеся цим, вам просто ніколи буде думати про те, на що ви дійсно можете у своєму житті вплинути.

Занепокоєння не позбавлять вас від неминучості завтрашнього дня. Але вони здатні позбавити вас радості дня сьогоднішнього. Згадайте історію Марії і Марфи з Євангелія від Луки. Марія сидить біля ніг Христових. Марфа турбується про безліч справ. А Ісус закликає нас не турбуватися. Він хоче, щоб ми жили повноцінним життям. Страхи і занепокоєння крадуть наше право на таке життя. Наша увага розсіюється на страхи. Щоб їх здолати, слід сфокусувати всю свою увагу на Христі. І тоді страхи стануть непомітним фоном наповненого Богом життя.

За матеріалами сайту memo.im

Попередній запис

Як позбутися занепокоєння

Занепокоєння – це відсутність миру і спокою всередині нас, викликане невпевненістю в собі, своїх можливостях і силах, страхом перед майбутнім. ... Читати далі

Наступний запис

Як подолати депресію?

Ілля в пустелі, Вашингтон Олстон Депресія – одна з найбільших проблем сьогодення. І найгірше те, що ... Читати далі