Страх

Почуття страху нікому не чуже. Страх більшою чи меншою мірою тримає у своїй владі все людство. Страх – це беззвучний крик душі. Почуття страху серед усіх інших почуттів по силі своєї значущості і впливу на людей міцно утримує в нашому цивілізованому світі перше місце. Дуже багато людей не знають, що причиною їх важких фізичних недуг є страх. Наш час електроніки і комп’ютеризації приніс із собою нову хвилю страху. Згідно одного з опитувань у Німеччині 49% жителів бояться автокатастроф, 44% – бояться захворіти від поганих продуктів харчування. Багато хто живе в постійному стресі через страх не впоратися з вихованням своїх дітей. Грабежі, насильство, сімейні трагедії породжують страх. Людство живе в страху від нестабільності політичного устрою, від згубних, безповоротних процесів у довкіллі, від невтішних прогнозів на майбутнє… Страх, страх, лише один страх!

Почуття страху, що оселилося в людині і оволоділо нею при гріхопадінні, не проходить для неї безслідно. Наслідки страху: занепокоєння, запаморочення, порушення серцевої діяльності і нормального функціонування інших органів.

Проте знання про природу страху і про його наслідки ще недостатньо для його подолання. Людині потрібне усвідомлення захищеності від можливих бід, що загрожують їй, потрібна міцна опора, яка могла б гарантувати їй безпеку. Цією потужною опорою в житті людини є Бог. Тим, хто вірує в Нього і довіряє Йому, Він сказав: “Я з вами по всі дні, до кінця віку” (Мф. 28:20). Ці слова мають силу незалежно від умов і обставин, які оточують нас. У 22 Псалмі написане: “Коли піду навіть у тіні смертній, не боятимуся зла, бо Ти зі мною“. Наш страх нічого не міняє в непорушній реальності Божої обіцянки.

Перерахуємо кілька причин, що занурюють людину в стан страху:

– Відсутність відчуття безпеки. Дехто зазнавав у своєму житті – можливо, у роки дитинства – багато ненависті. Таким важко повірити в реальне відчуття захищеності. Проте для вас є вихід. Є Той, Хто розуміє вас краще, ніж ви самі себе. Він сказав: “Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас” (Мф. 11:28).

– Недовірливість. Чимало людей не мають нікого, кому б вони могли довіритися. Вони не довіряють ні друзям, ні членам власної сім’ї і живуть у постійному страху. Така недовірливість може перейти у важку форму депресії.

– Самотність, як наслідок недовірливості, також сприяє розвитку страху. Життєво важливо знайти друга, якому ви можете довірити все. Якщо ви оберете своїм радником Ісуса Христа, то самотності приходить кінець. Він має дивну здатність жити в серці і свідомості людини, якщо людина цього бажає. І ще одне відкриття зробите ви, прийнявши Ісуса Христа у своє серце. Ви із подивом виявите, що немало людей йшло тим же шляхом, яким йдете ви; мали ті ж хвилювання. Познайомившись з ними, ви набудете друзів, спілкування з якими преобразить ваше життя.

– Найбільше страху людині приносить гріх. Гріх розбиває здоров’я, роз’єднує друзів, перетворює щасливих на глибоко нещасних. Люди, які живуть у постійному страху розкриття таємниць їх злочинів і гріхів, не можуть радіти. Але це ще не найстрашніше; адже наші гріхи знає Бог. Від Нього неможливе щось приховати, навіть якщо ми мовчимо про це. Біблія передає нам молитву староєврейського царя Давида, який багато пережив у своєму житті: “Господи, Ти випробував мене і знаєш мене. Ти знаєш, коли я сяду і коли я встану. Ти наперед знаєш думки мої. Стежку мою і місце перебування мого Ти визначив, і всі путі мої відомі Тобі. Ще нема слова на язиці моїм, а вже Ти, Господи, все знаєш. Ти ствердив мене і поклав на мене руку Твою… Куди піду я від Духа Твого і від лиця Твого куди втечу? Зійду на небо – Ти там перебуваєш; зійду в пекло – і там Ти… Сказав би я: може, темрява сховає мене, то й темрява стане світлою перед Тобою. Не сховає від Тебе й темрява, бо й ніч перед Тобою як день; і пітьма перед Тобою як світло” (Пс.138:1-5,7-8,11-12).

Бог не бажає, щоб ми жили в стані страху за скоєні гріхи. Він послав Свого Сина Ісуса Христа для того, щоб звільнити нас від страху перед покаранням за гріхи. Через усю Біблію проходить думка: “Живу Я, – говорить Господь Бог: не хочу смерти грішника, але щоб грішник навернувся від путі свого і живий був. Наверніться, наверніться від злих путів ваших; для чого помирати вам?” (Єз. 33:11).

Страх виявлення своєї провини погубив багатьох. Немало людей не впоралося з цим своїм таємним страшним тягарем і пішло передчасно з життя. Вищезгаданий автор багатьох Псалмів у Біблії, цар Давид пише: “Коли я замовк, постарілися кості мої від благання мого увесь день“. Проте це не кінець. Давид знайшов вихід з цього становища: “Беззаконня мої я пізнав і гріха мого не утаїв. Я сказав: визнаю я перед Господом беззаконня мої, і Ти простив провини серця мого” (Пс. 31:3,5).

Отже немає ніякої основи вважати життя в страху безвихіддю. Тому, хто шукає виходу, ми пропонуємо декілька практичних порад:

  • Віруй у Господа Ісуса Христа. Скажи Йому про причину твоїх страхів. Якщо дияволові вдалося спокусити тебе до гріха, щоб потім полонити страхом, знай, що Кров Ісуса Христа очищає нас від усякого гріха (1Ін. 1:7).
  • Не допускай розвиватися в думках невірному, необґрунтованому почуттю страху. Люди, які безвільно живуть у страху, швидше схильні до нових гріхів.
  • Досліджуй, у чому точно полягає джерело твого страху.
  • Знайди людину, з якою ти міг би говорити про свої хвилювання.

Ісус Христос, реально відкриваючи нам обставини нашого життя, сказав: “У світі зазнаєте скорботи, але мужайтесь: Я переміг світ” (Ін. 16:33).

Існує страх, який людині потрібний, як нормальна реакція на небезпеку, що оберігає її від згубних для неї явищ і дій. Цей страх оберігає від катастроф, аварій, хвороб. І від гріха. Останній має біблійне визначення і знайомий нам, як страх Божий. Передаючи цю думку іншими словами, можна підсумувати: лише той, хто боїться Бога, має підстави не боятися ні прикростей, ні самої смерті.

Страх Господній додає днів“; “Страх Господній веде до життя, і хто має його, завжди буде задоволений, і зло не осягне його” (Пр. 10:27; 19:23).

Не дайте у своєму житті місце страху.

За матеріалами сайту www.blagovestnіk.org

Попередній запис

Довіра попри страх

«А без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, ... Читати далі

Наступний запис

Що Біблія каже про страх?

Біблія згадує два різні типи страху. Перший є корисним і має заохочуватися. Другий тип – шкідливий, і з ним слід ... Читати далі