Яким має бути порядок пріоритетів у сім’ї?

Біблія не викладає порядок пріоритетів у сімейних відносинах. Проте, ми можемо звернутися до Священного Писання, щоб знайти загальні принципи для розставляння пріоритетів у наших сім’ях. Поза сумнівом, Бог перебуває на першому місці. Второзаконня 6:5 свідчить: “Люби Господа, Бога твого, усім серцем твоїм, і всією душею твоєю і всіма силами твоїми“. Усе в нашому серці, душі і силах має бути присвячене любові до Бога, поставленні Його на перше місце.

Якщо ви перебуваєте в шлюбі, то ваш чоловік/дружина йде на наступному місці. Одружений чоловік повинен любити свою дружину, як “Христос полюбив Церкву” (Еф. 5:25). Першим пріоритетом Христа, після послуху і прославляння Свого Отця, була Церква. От приклад, якому повинен слідувати чоловік: Бог передусім, потім його дружина. Так само дружини повинні підкорятися своїм чоловікам, “як Господеві” (Еф. 5:22). Принцип полягає в тому, що чоловік є другим пріоритетом для дружини після Бога.

Якщо чоловіки і дружини знаходяться на другому місці після Бога в наших пріоритетах, і так як чоловік і дружина є однією плоттю (Еф. 5:31), природно, що результат шлюбних відносин – діти – мають бути наступними в списку пріоритетів. Батьки зобов’язані виховувати богобоязливих дітей, наступне покоління людей, які люблять Господа всім своїм серцем (Притчі 22:6; Еф. 6:4), ще раз демонструючи, що Бог знаходиться на першому місці. Усі інші сімейні відносини повинні відбивати це.

Второзаконня 5:16 каже нам шанувати своїх батьків, щоб ми жили довго і щоб наші справи були успішними. Тут не вказано жодних вікових обмежень, що веде нас до розуміння, що ми повинні шанувати наших батьків, поки вони живі. Природно, коли дитина досягає зрілості, вона більше не зобов’язана коритися їм, але немає вікової межі для прояву поваги ним. З цього ми можемо дійти висновку, що батьки слідують у списку пріоритетів після Бога, нашого подружжя і дітей. Після батьків слідують інші члени сім’ї (1Тим. 5:8).

Після родичів у списку пріоритетів знаходяться наші брати і сестри по вірі. У Посланні до Римлян сказано нам не судити і не дивитися звисока на наших братів (14:10), і не робити нічого, що б привело нашого брата/сестру до помилки чи духовного падіння. Значна частина 1 послання до Коринф’ян складається з вказівок апостола Павла відносно того, як церква повинна жити в гармонії, у любові один до одного. Інші напучення відносно наших братів і сестер у Христі: “Любов’ю служіть один одному” (Гал. 5:13); “Будьте один до одного добрими, милосердними, прощайте один одному, як і Бог у Христі простив вам” (Еф. 4:32); “Тому втішайте один одного і повчайте один одного” (1Сол. 5:11) і “Будемо уважними один до одного, заохочуючи до любови й добрих діл” (Євр. 10:24). Після цього слідує вся інша частина світу (Мф. 28:19), якій ми повинні нести Євангеліє, навертаючи її до Христа.

Таким чином, біблійний порядок пріоритетів наступний: Бог, чоловік/дружина, діти, батьки, родичі, брати і сестри в Христі, а тоді весь інший світ. Хоча іноді приймається рішення зосередитися на одній людині більше, ніж на інших, нашою метою є дорожити нашими відносинами. Біблійного балансу можливо досягти, дозволивши Богові дарувати нам сили підтримувати всі наші пріоритети у відносинах усередині і поза нашими сім’ями.

За матеріалами сайту bіbleonlіne.ru

Попередній запис

Які ознаки шлюбу?

Біблійне формулювання шлюбу наступне: "Тому залишить чоловік батька свого і матір свою і пристане до жінки своєї; і стануть два ... Читати далі

Наступний запис

Що каже Біблія про роль жінки в шлюбі?

Wife Touching Husband from Behind --- Image by A© Royalty-Free/Corbis Помічник за подобою чоловіка Після того, ... Читати далі