Наша цінність в очах Бога-Отця

Але яка наша цінність в очах Божих? Саме в цьому плані ми можемо оцінити себе правильно. Саме Бог, а не людина, встановлює стандарти ціни і цінності в цьому всесвіті. «Що бо високе в людей, те перед Богом гидота» (Лк. 16:15).

Ісус сказав: «Яка ж користь людині, що здобуде ввесь світ, але душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?» (Мт. 16:26). Уявіть на хвилинку всі багатства цього світу. Уявіть багатомільйонні маєтки і замки, усе коштовне каміння і метали, усі найпрекрасніші машини, яхти і літаки, усе високотехнологічну електроніку, причому це все – лише мізерність зі світу «красивих» речей. Існує незмірно багато багатств і скарбів у світі, і усе їх уявити просто неможливо. Нещодавно експерти підрахували, що об’єм валової продукції у всьому світі незабаром досягне тридцяти п’яти цілих, восьми десятих трильйона (10 в 12-ій мірі) американських доларів. У цифрах це виглядає так: $35800000000000. Це величезне багатство, і в нього не входить вартість нерухомого майна. Проте Ісус стверджує, що якщо людина обміняє свою душу на усі ці незлічені багатства, вона укладе безглузду, невигідну угоду!

Наша істинна гідність, цінність, якою вимірює нас Бог, вища за всі багатства світу, от чому Він так високо нас цінує! Нам кажуть: «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне» (Ів. 3:16). Після того, як Адам віддав свою владу, ми потрапили під начальство князя пітьми, сатани (див. Лк. 4:6). Непослух Адамів поширився на всіх нас, і ми стали рабами гріха, ставши тим самим царством, над яким царював сатана як пан і володар. Він пред’являв на нас свої права і не бажав нас відпускати. Нас чекала вічна пітьма без надії на звільнення. Ми могли звільнитися тільки тоді, коли хтось захотів би нас викупити, але ціна за наше звільнення була занадто високою для людини.

І Бог віддав за нас Ісуса замість викупу. Викупити нас не зміг би ніхто і ніколи, бо Бог сказав: «Але жодна людина не викупить брата, не дасть його викупу Богові» (Пс. 49:8). Але Бог виключно високо цінує наші душі, тому Він викупив нас ціною життя Самого Ісуса. Павло каже: «Бо дорого куплені ви» (1Кор. 6:20). І далі він повторює, «що маємо в Ньому відкуплення кров’ю Його, прощення провин, через багатство благодаті Його» (Еф. 1:7).

У нашому Всесвіті для Бога немає нічого дорожчого, ніж Його Син, Ісус Христос. Проте віддавши Свого Сина як викуп за нас, Бог оголосив нас рівноцінними Своєму найбільшому скарбу. І от що дивно: якби ми в очах Божих володіли хоч би на йоту меншою цінністю, Отець ніколи б не віддав Його, оскільки Бог ніколи не здійснює невигідних угод! Невигідна угода або невигідний обмін відбуваються тоді, коли ви віддаєте щось дуже цінне за те, що куди менш цінне. Саме так! Ви тепер розумієте, наскільки ви важливі для Отця? Ісус підтверджує цю думку, кажучи: «А ту славу, що дав Ти Мені, Я їм передав, щоб єдине були, як єдине і Ми. Я у них, а Ти у Мені, щоб були досконалі в одно, і щоб пізнав світ, що послав Мене Ти, і що їх полюбив Ти, як Мене полюбив» (Ів. 17:22,23). Ісус відкрито заявляє нам про те, що Отець любить нас у тій же мірі, в якій Він любить Ісуса! Ви мене чуєте? Тепер ви усвідомили своє істинне значення? Ви бачите, як сильно Бог домагається близькості з вами?

«Так, але таких як я багато»

Мені можуть заперечити: «Так, але Бог приніс цю жертву заради усього людства, а хто я такий серед безлічі людей?» Але уся справа полягає в тому, що якби ви були єдиною людиною на Землі, Бог все одно прагнув би до вас і викупив би вас, сплативши цю неймовірно велику ціну. Це чітко простежується і в служінні Ісуса. Він провів цілий день, навчаючи величезні натовпи народу таємницям Царства Божого. Він втомився, проте було щось, що не терпіло зволікання. За водійством Духа Святого Ісус велів Своїм учням сісти в човен і переплисти море Галілейське. Коли вони перебувають посеред моря, здіймається буря, і життя учнів наражається на небезпеку. Але Ісус так втомився, що спить непробудно. У страху учні будять Його і говорять про небезпеку, що загрожує ним. Ісус відповідає їм на це тим, що заспокоює хвилі і вітер.

Вони проводять добру частину ночі, перетинаючи розбурхане море. Перебравшись на протилежний берег, вони нарешті сподіваються трохи відпочити. Але не устигають вони вийти на берег, як назустріч ним виходить одержимий. Він живе на кладовищі, і його неможливо утримати навіть ланцюгами. Усі дні і ночі безперервно він бродить серед гробів, наповнюючи околиці пронизливими криками і наносячи собі рани гострим камінням (див. Мр. 5:3-5).

Якби така людина жила сьогодні, її помістили б у психіатричну лікарню, причому, швидше за все, в окрему палату. Їй би давали сильнодіючі препарати і залишили б наодинці із собою. Багато людей вважали б її знедоленою, і вона продовжувала би своє існування тільки тому, що закон забороняє застосування насильницької смерті навіть у таких випадках. Її вважали б даремним баластом для суспільства. Дуже мало людей погодилися б мати з цим одержимим щось спільне. Проте цей божевільний являв собою величезну цінність для Отця, Ісуса і Духа Святого. Ісус могутнім чином послужив йому. Позбавлення цього нещасного від сил пітьми було настільки вражаючим, що до кінця дня він вже сидів біля ніг Ісуса одягнений і абсолютно притомний. І от що дивно: послуживши Йому, Ісус знову сів у човен і переплив «човном на той бік ізнов» (Мр. 5:21). Ніколи не забуду той день, коли Бог вказав мені на це місце. Я був буквально приголомшений тим, що Ісус, змучений після важкого дня, перетнув море, переживши страшний шторм, тільки для того, щоб послужити біснуватому ізгоєві, якого суспільство вважало нікчемним. Потім Ісус знову сів у човен і здолав увесь шлях назад. Усе це Він зробив заради однієї людини!

Коли я зрозумів це, то остаточно збагнув, що якби я був єдиною людиною на Землі, Бог все одно шукав би моєї душі і сплатив би за мене дорогий викуп, щоб я міг мати з Ним спілкування. Недивно, що ангели небесні в день Його народження співали: «Слава Богу на висоті, і на землі мир, у людях добра воля!». На очах у всього світу відбувалася драма підкорення наших душ Богом.

Попередній запис

Боже серце закликає крізь віки

Драбина Якова, Франс Франкен Молодший Саме про це Боже серце закликає крізь віки. Він хоче набути ... Читати далі

Наступний запис

Як Ісус дивиться на кожного з нас

Одним з найбільших одкровень серед тих, що дав мені Бог, стало те, що прийшло до мене незабаром після мого спасіння. ... Читати далі