Вступ

Біблія – це єдина книга, яка може називатися книгою, бо в тому сенсі, в якому ця Книга являється книгою, жодна інша книга не може бути. Більше того, усі інші книги ми маємо лише завдяки Біблії. Саме для поширення цієї Книги Ян Гутенберг винайшов 500 років тому друкарський верстат.

Друкарський верстат Яна Гутенберга і сам винахідник

Більше того, більшість народів, які живуть на Землі, мають свою писемність лише через те, що ті, хто вже читав Біблію, хотіли, щоб інші змогли прочитати її. У положенні таких народів знаходимося і ми з вами.

Саме для розповсюдження Біблії серед слов’ян іноземці-місіонери Кирило і Мефодій створили алфавіт – “кирилицю”, що став основою єдиної слов’янської писемності; а навколо єдиної письменності сформувалася єдина культура. Так виникла слов’янська нація. І все це – завдяки цій Книзі.

Кирилиця

Пізніше було надруковано безліч інших книжок, у тому числі ті, що критикують Біблію. Але вже те, що вони вийшли у світ, свідчить про значення цієї Книги. Якщо б не Біблія, не існувало б створеного спеціально для неї друкарського верстата, і ці книжки, що критикували її, не було б на чому друкувати. До того ж, якою б популярною не була книга в той чи інший період часу, не було жодного випадку, щоб якийсь бестселер перевищив тираж, яким щорічно розходиться ця Книга.

Біблія займає настільки особливе положення, що в неї навіть немає потреби в назві – вона так і називається: “Книга”, або, грецькою, – “Біблія”. Але що вона собою являє? Запитуючи про це, можна отримати найрізноманітніші відповіді. Одні скажуть, що це найпопулярніша книга у світі. Другі, що Біблія – збірка єврейського фольклору. Треті стверджуватимуть, що це – Слово Боже. Інші заявлятимуть, що Біблія написана одними людьми, щоб дурити інших. А хтось, навпаки, скаже, що це збірка мудрих думок, зібраних по всьому світу для настанови нащадкам. Інші ж, що в Біблії зашифрована таємна мудрість людей, які досягли особливого просвітлення, і непросвітлені не в змозі зрозуміти її. Знайдуться і ті, хто наполягатиме, що Біблія – це послання космічного розуму.

Давайте ж спробуємо розібратися насправді, що таке є Біблія.

Наступний запис

Біблійна композиція

Передусім, варто звернути увагу, що Біблія, взагалі - не одна книга, а ціла збірка книг. Першим, що ви побачите, відкривши ... Читати далі