Більше ніж Даниїл

Тепер, розуміючи усе це, прочитаємо Ісусові слова: «…Між народженими від жінок нема більшого понад Івана» (Лк. 7:28). Це означає, що Іван Христитель був більше Даниїла. Не намагайтеся порівнювати їх двох в їх справах. Іван був у духовному служінні, Даниїл служив у цивільному уряді. Проте Ісус ясно говорить, що Іван перевершує його. Але потім Він додає: «Та найменший у Божому Царстві той більший за нього» (Лк. 7:28).

Чому найменший у Царстві більший за Івана? Ісус ще не зійшов на хрест, щоб звільнити людство, тому Іван не мав народженого згори духу. Не можна було сказати про Івана: «Який Ісус, такий і Іван Христитель у цьому світі» (див. 1Ів. 4:17). Але так сказано про нас! Іван не співвоскрес і не був посаджений разом з Христом на небесах (див. Еф. 2:6), хоча усе це відноситься до нас сьогодні! От чому найменший у Царстві тепер більше, ніж Іван. Чи розуміємо ми це?

Деякі учені вважають, що на землі після воскресіння Ісуса до нинішніх днів жили близько двох мільярдів християн. Шанси занадто малі, що ви найменший з двох мільярдів, але навіть якщо і так, ви все одно більше ніж Іван Христитель! Це означає, що ви більше ніж Даниїл!

Тепер виникає питання: «Чи дійсно ви знаєте про себе, хто ви? Чи виділяєтеся ви? Чи розумніше ви вдесятеро, чи мудріше і краще? Вдесятеро вигадливіші, оригінальніші, винахідливіші за всіх своїх колег, що не перебувають у стосунках заповіту з Богом через Ісуса Христа? Якщо ні, то чому? Чи можливо, що ми не віримо у велику силу Божої благодаті?

Давайте ще трохи поміркуємо. Ісус говорить, що ми «світло для світу» (див. Мт. 5:14). Звернення до нас, Його дітей, як до світла посеред пітьми, не єдиний раз зустрічається в Новому Заповіті (див Мт. 5:14-16; Ів. 8:12; Дії 13:47; Рим. 13:12; Еф. 5:8,14; Кол. 1:12; Фил. 2:15; 1Сол. 5:5; 1Ів. 1:7, 2:9,10). Бути світлом у темному світі – це головна тема нашого життя з Христом.

Що означає бути світлом світу? Багато людей вважають, що йдеться тільки про поведінку – про те, щоб поводитися правильно, бути добрим і хорошим і вміти цитувати Івана 3:16. Що, якби Даниїл також дивився на значення заповіді бути світлом для світу? Що, якби щодня, входячи в коридори вавилонського уряду, він ставив перед собою мету доброзичливо ставитися до людей і казати своїм колегам: «Гей ви, вавилонські мудреці, у 23-му псалмі написано: «Господь то мій Пастир, тому в недостатку не буду…»»?

Що б ці сатрапи і придворні казали всякий раз, коли Даниїл виходив вдень з офісу, щоб помолитися? (Він молився щодня.) Я упевнений, що вони казали б щось на кшталт: «Як добре, що цей фанатик пішов. Сподіваюся, він промолиться весь день. Він якийсь дивний

Чому вони придумали закон, щоб Даниїл не міг молитися (див. Дан. 6:6-8). Чи не тому, що Даниїл був вдесятеро розумніший і мудріший їх, у нього було вдесятеро більше знань, винахідливості і творчості в рішеннях, ніж у них. Його постійно просували вгору, поки не поставили начальником над ними усіма, можливо, вони трохи заздрили йому.

Даниїл тлумачить сон

Ці начальники не розуміли і, напевно, перешіптувалися один з одним, кажучи: «Не розуміємо! Нас учили найкращі і наймудріші учителі, учені і правителі у світі. Цей хлопець приїхав з якоїсь маленької занепалої країни. Звідки він бере свої ідеї? Як йому вдається бути кращим за нас? Напевно усе це через те, що він молиться три рази на день. Давайте придумаємо закон проти його молитов, щоб він більше не виділявся і не перевершував нас!» (Звичайно, вони досягли і іншої своєї мети – Даниїл був заарештований.)

Даниїл сяяв, немов яскраве світло, тому що був видатною людиною. Завдяки своїм винятковим здібностям він яскраво сяяв в очах своїх сучасників. Їм не подобався його успіх, бо вони заздрили йому. Проте припускаю, що багато інших, включаючи самого царя, бачили докази перебування живого Бога в Даниїлових здібностях. Його перевага привертала їх, примушуючи шанувати Бога Даниїла. Інші люди помічали його не тому, що він добре знав Писання і молився три рази на день, але тому, що він робив свою справу набагато краще за всіх інших і мав благочестивий характер. Видатними були його особиста основа, структура і оздоблювальні матеріали.

Доказ у моєму житті

Я сам був свідком сили Божої благодаті в моєму житті. Одними з найбільш важких шкільних предметів для мене були англійська і твори. Це був жах, коли нам давали завдання написати твір на три сторінки. Я сидів декілька годин, і не міг вижати із себе навіть половини сторінки. Я м’яв і викидав один за другим аркуші паперу з текстами, бо вони здавалися мені погано написаними. На випускному екзамені з усної англійської мови я набрав лише 370 балів з 800. Для того, щоб ви могли краще уявити, наскільки це низький результат, зізнаюся, що за всі свої поїздки я зустрів лише одну людину, що набрала менше балів, ніж я.

Коли в 1991 році Бог сказав мені в молитві, що Він хоче, щоб я написав книгу, я подумав, що Він мене з кимсь переплутав. Як Сара в Старому Заповіті, я від душі посміявся. Я навіть один розділ не міг би написати, не кажучи про цілу книгу. Тоді я не взяв до уваги, що в мені є незмірна, необмежена і чудова благодать Божа.

Впродовж десяти місяців після отримання завдання від Бога «написати книгу», до мене підійшли дві жінки з різних штатів з перервою в два тижні і сказали такі слова: «Джоне, Бог хоче, щоб ти писав. Якщо ти не станеш цього робити, Він віддасть ці завдання комусь іншому». Після цього я підписав контракт з Богом і визнав свою повну залежність від Його благодаті. У наступних розділах я розповім продовження цієї історії, але тут я скажу лише, що до цього моменту я написав вже дев’ятнадцять книг, мільйони екземплярів видані по всьому світу на більш ніж дев’яноста мовах.

Благодать дозволила мені не лише писати, але і говорити. Коли Ліза уперше після нашого весілля почула мою проповідь, вона заснула прямо на першому ряду. Настільки погано в мене виходило. Одна з її кращих подруг сиділа поряд з нею і так сильно заснула, що я бачив, як цівка слини текла з її широко роззявленого рота. Таке велике схвалення! Тепер люди не засинають під час моєї проповіді. Раніше я проповідував своєю силою, тепер я навчився вірити Його благодаті, залежати від неї і коритися їй.

У цих двох сферах я нічого не міг поробити своїми силами. Проте через них Бог дає мені привілей служити мільйонам людей.

Істинно хороше життя

Давайте підсумуємо свої параметри для благочестивого життя. Якщо ви можете вірити, для вас немає нічого неможливого. Бо Він може зробити через вас неймовірно, набагато більше, ніж ви просите або подумуєте. Доступна внутрішня сила, якою Він здійснюватиме справу вашого життя, – незмірна, не обмежена і перевершує усе інше. Ваше життя не має бути схоже на те, що ми з Лізою відчували в залі зразків, коли вибирали оздоблювальні матеріали для свого нового будинку. У вас немає меж, бо, хто ви є і що ви робите, – усе це благодать Божа! Дозвольте Святому Духові розширити ваше бачення. Мрійте по-великому, вірте і рухайтеся вперед.

Є важливий чинник для виконання сказаного в цьому розділі. Не розуміючи цієї риси, ми маємо великі шанси розчаруватися і навіть загубитися на своєму шляху до ефективності і примноження. У наступному розділі ми обговоримо цю рису під назвою розрізнення.

Попередній запис

Панування в житті

Божа благодать не має меж. Це незаслужений дар спасіння, прощення, нова природа і сила для благочестивого життя. Вона також дозволяє ... Читати далі

Наступний запис

Ознака зрілості

А страва тверда для дорослих, що мають чуття, привчені звичкою розрізняти добро й зло. Євр. 5:14 Святість – це не ... Читати далі