Панування в житті

Божа благодать не має меж. Це незаслужений дар спасіння, прощення, нова природа і сила для благочестивого життя. Вона також дозволяє нам примножуватися, бути плідними і царювати в житті. Благодать дійсно дивовижна! Уважно прочитайте Павлові слова: «Хто приймає рясноту благодаті й дар праведности, запанують у житті через одного Ісуса Христа» (Рим. 5:17).

Велич цього твердження здається неправдоподібною, бо його застосування приголомшує. Можливо, саме тому багато людей не звертають на нього уваги. Божою благодаттю ми повинні панувати в житті. Нам дана сила долати будь-які обставини, які б світ не підкидав нам. Життя на цій землі не повинне вижати з нас усе краще, ми тут для того, щоб царювати в ньому. Нам дано вносити серйозні зміни в сферах нашого впливу. Це наш мандат.

Як це виглядає на практиці? Ми повинні вирватися з цього статус-кво, щоб здолати норму. Ми покликані впливати – бути головою, а не хвостом, бути над, а не під (див. Втор. 28:13). Ми не лише повинні підніматися над несприятливими обставинами свого життя, але повинні просвіщати тих, хто не має заповіту з Богом. Ми маємо бути лідерами посеред неосвяченого світу. Голова показує напрям, курс, шлях, а хвіст йде за нею. Ми маємо бути лідерами в усіх сферах суспільства, а не послідовниками. Чи така зараз реальність? Чи ми не розуміємо, що Бог називає хорошим?

Дозвольте мені виразитися ясно. Якщо ви працюєте у сфері медицини, то по Божій благодаті у вас є можливість відкривати нові інноваційні способи лікування хвороб. Ваш потенціал не вимірюваний і необмежений. Ваші колеги повинні дивуватися вашим відкриттям, а ваша робота має їх надихати. Дивлячись на ваші інновації і мудрість, вони почухуватимуть потилиці і казатимуть: «Звідки він (чи вона) бере ці ідеї?» Ви не лише засіяєте, ви множитимете свою ефективність на цьому полі. Інші надихатимуться і йтимуть за вами, вони прагнутимуть дізнатися джерело ваших здібностей.

Якщо ви дизайнер інтернет-сайтів, ваша творчість має бути свіжою і прогресивною настільки, що інші наслідуватимуть вас. Ви та інші вірні у вашій сфері повинні встановити тренди, за якими йтиме суспільство. Ви будете затребувані і відомі своїми інноваціями. Ви йтимете на крок попереду, так що інші у вашій сфері діяльності дивуватимуться і казатимуть: «Звідки в нього (чи неї) стільки творчості?» Ви множитиметеся, передаючи свої знання іншим, зростаючи у своїй галузі і збагачуючи Царство.

Якщо ви учитель у загальноосвітній школі, завдяки силі Божої благодаті, діючій усередині вас, розвивайте свіжі, творчі і нові способи передання знань, розуміння і мудрості своїм учням, про які жоден інший учитель у вашій школі не подумав. Ви можете підняти планку і надихати учнів так, що інші тільки ахнуть. Ваші колеги-учителі казатимуть між собою: «Звідки він (вона) бере ці ідеї?» Ви множитиметеся через відтворення своїх здібностей у ваших учнях і розвиток інших учителів.

Якщо ви бізнесмен, ви можете придумувати продукти і техніку продажів, які перевершуватимуть інші. Ви застосовуватимете маркетингові стратегії набагато чудовіше за інших. Ви легко розумітимете, що вигідно і що невигідно. Ви дізнаєтеся, коли купувати, коли продавати, коли входити і коли виходити. Інші бізнесмени лише почухають потилиці, намагаючись зрозуміти джерело вашого успіху. Ви множитиметеся, розвиваючи молодих підприємців і щедро жертвуючи на будівництво Царства.

Той же принцип можна застосувати, якщо ви музикант, дослідник, спортсмен, учений, поліцейський, стюардеса, домогосподарка, співробітник медійної галузі, військовий або працівник будь-якої іншої сфери. Усі ці ілюстрації, якими б відповідними вони не були, показують приклад нашого мандату.

Кожен з нас покликаний в різні сфери суспільства. Де б ми не перебували, ми повинні панувати і бути лідерами.

Наш бізнес має процвітати, навіть коли інші зазнають труднощі. Наші райони повинні ставати безпечними, приємнішими і процвітаючими. Наші робочі місця повинні множитися. Наша музика має бути свіжою і оригінальною настільки, що світські музиканти почнуть наслідувати нас. Те ж саме має відбуватися з нашою графікою, відео- і архітектурними дизайнами. Наша творчість покликана надихати і бути затребуваною на кожному рівні.

Наші досягнення, будь то в спорті, індустрії розваг, мистецтві, ЗМІ і в будь-якій іншій сфері, повинні виділятися. Коли праведники правлять, міста, регіони і країни процвітають. Наші школи повинні ставати кращими, коли ми учимо і керуємо. Коли вірні беруться за справу, рясніє творчість, інновації, продуктивність, спокій, чуйність і чесність. Ми, як Ісусові учні, маємо бути світлом у темному світі. Тому, по суті, за допомогою Божої благодаті ми повинні виділятися посеред суспільства пітьми.

За межами норми

Прочитайте це свідоцтво про Даниїла: «Даниїл так відрізнявся серед сатрапів і сановників винятковими здібностями, що цар вже думав поставити його над усім царством» (Дан. 6:3, пер. з англ.).

Це дивовижно. По-перше, зверніть увагу, що Даниїл відрізнявся. Тут не сказано, що Бог відрізнив Даниїла. У всіх перекладах Біблії говориться, що Даниїл відрізнявся. У перекладі The Message написане, що він «повністю перевершив інших» сатрапів.

Як Даниїл це зробив? Він мав виняткові здібності, бо був людиною, що має зв’язок з Богом. Те ж саме має бути з тими, хто має Дух Божий, що живе усередині них.

У перекладі Нової американської стандартної Біблії сказано: «Даниїл почав виділятися… бо в ньому був видатний дух». Слово видатний означає «понад норму, що порушує статус-кво, перевершує загальну міру». Іноді слово стає зрозуміліше, якщо досліджувати його протилежне значення, тобто його антоніми. У випадку з видатним це – звичайний, непримітний, нормальний. Протилежність звичайного життя – життя, в якому є видатний екстраординарний дух.

У Даниїла був екстраординарний дух. Якщо в нас є екстраординарний дух, то і тіло, і душа повинні йому підкорятися. Якщо наш дух веде нас, то творчість, геніальність, мудрість, знання та інші аспекти життя формуються інакше, не так, як якби ми жили своєю силою. Якщо ми дійсно розуміємо, що є благодать в нас і для нас, то ми знаємо – обмежень немає.

Давайте не забуватимемо слова, що описують силу Божу усередині нас: незмірна, необмежена і чудова. Даниїл підключився до доступного в його стосунках з Богом. Він знав свій заповіт зі Всемогутнім, що він має бути головою, а не хвостом. Наш заповіт з Богом ще сильніший, ніж заповіт Даниїла з Ним.

Давайте уважніше розглянемо цю ситуацію. Він зі своїми трьома друзями був узятий у полон з крихітного Ізраїлю і відведений у наймогутнішу у світі державу. Якщо ви американець і думаєте, що наша країна була великою в минулому столітті, то вона навіть близько не була такою сильною, як Вавилон. Вавилоняни правили світом – всім світом! Вони були першими в економіці, у політиці, військовому мистецтві, соціальній, науковій, освітній і художній сферах.

Вавилонський народ був найрозвинутішим на планеті практично в усьому. Проте про Даниїла і його друзів написано: «А всяку справу мудрости та розуму, що шукав від них цар, то він знайшов їх удесятеро мудрішими від усіх чарівників та заклиначів, що були в усьому його царстві» (Дан. 1:20). В інших перекладах написано, що вони були вдесятеро кращі, вдесятеро мудріші і розуміли вдесятеро більше. Вони придумували такі ідеї, про які мудреці цієї провідної країни навіть не думали, і їх ідеї працювали. По суті, їх творчість, інновації та розуміння були вдесятеро сильнішими, ніж в інших керівників, що не мали Божого Духа.

Попередній запис

Надлишок

Як християни, ми часто підсвідомо думаємо, що ми не повинні мати надто багато. Але чи знаходить таке мислення віддзеркалення в ... Читати далі

Наступний запис

Більше ніж Даниїл

Тепер, розуміючи усе це, прочитаємо Ісусові слова: «...Між народженими від жінок нема більшого понад Івана» (Лк. 7:28). Це означає, що ... Читати далі