«Завеликій» список

Побої коханого вірність показують, а в ненависника поцілунки численні. Притчі 27:6

Усе, що зменшує або знищує святість Божу брехливим поглядом на Божу любов, не відповідає одкровенню про Бога, даному Ісусом Христом. Освальд Чемберс

Коучер – це людина, що працює над покращенням якості життя свого клієнта. Якоюсь мірою апостол Павло наставляє нас бути духовними коучерами. Наслідуючи Божі наказані шляхи, ми покращуємо якість не лише власного життя, але також життя людей, що перебувають під нашою опікою.

Неможливо покращити Божі шляхи. Адам і Єва спробували і зазнали сумної поразки. Вони першими випробували цю канаву. Тому, як коучери, ми не лише наставляємо, але також попереджаємо і виправляємо. Якщо ми не виправлятимемо, ми дозволимо довіреним нам людям котитися вниз стежкою відчаю і самознищення. З цієї самої причини Павло просить Тимофія: «Ти, як проповідник Слова, повинен показати людям, у чому вони живуть неправильно» (2Тим. 4:2, розш. пер. з англ.).

На закінчення свого послання ефеській церкви Павло пише про нову природу людини, що перебуває під дією сили благодаті. Завдяки поєднанню цих двох характеристик людина має можливість преображатися і ототожнюватися з Христом, а також триматися чимдалі від шкідливих шляхів.

Потім Павло дає список заповідей, що визначають життя такої людини. Вони не важкі і цілком здійснені, на відміну від заповідей Старого Заповіту. Вони говорять саме про ту поведінку, яка від нас потрібна, бо тепер у нас нова природа. Давайте нагадаємо собі цей список: «А розпуста та нечисть усяка й зажерливість нехай навіть не згадуються поміж вами, як личить святим, і гидота, і марнословство або жарти, що непристойні вам, але краще дякуванняІ не впивайтесь вином» (Еф. 5:3,4,18).

Знову схоже на список заборон. Повторюся, це не список заповідей, які, за умови їх дотримання, врятують нас. Швидше, це список, здатний утримати нас від перелюбних стосунків зі світом, щоб ми могли залишатися у виявленій присутності Ісуса. Дозвольте мені перерахувати те, що називається гріховною поведінкою.

Як ми вже сказали в попередньому розділі:

  • Не казати неправди.
  • Не грішити в гніві.
  • Не красти.
  • Не лихословити.
  • Не бути сексуально розпусним.

Список, що залишився, виглядає так:

  • Не бути нечистим.
  • Не бути жадібним.
  • Не казати непристойності.
  • Не казати безглузді жарти.

Новий Заповіт – це послання благодаті, але для послання, що за словами багатьох, не містить жодних вказівок і заборонних приписів, цей список лише з однієї з двадцяти семи книг Нового Заповіту дуже великий! Ще парадоксальніше, що цей список склав апостол, який отримав глибоке одкровення про благодать! Ми ігноруватимемо ці заповіді чи сприйматимемо серйозно?

Не бути сексуально розпусним

Перший пункт у нашому переліку – не бути сексуально розбещеним. Як синам і дочкам Божим, нам не можна коїти перелюб, вступати в гомосексуальні зв’язки і мати сексуальні стосунки до шлюбу.

Занадто часто я зустрічаю пари, що живуть разом і називають себе християнами. Це не окремий випадок, у церкві це стає буденним. Багато хто з таких пар, що відвідують євангельські церкви, відкрито каже про святу віру і дуже часто натхненно ділиться тим, що «Бог робить в їх житті». Ні натяку на викриття, докір або жаль. Вони просто не вірять, що спільне життя до шлюбу – це неправильно. Чому? Можливо, тому, що вони не чують з кафедри послання, проголошені Павлом, Петром, Яковом, Іваном та Юдою, що закликають до благочестивого цнотливого життя. Недільні проповіді їх пасторів піднімають і підбадьорюють, але не викривають і не говорять їм правду. Ці люди не мають дисципліни святого життя.

У нашому суспільстві прийнято, навіть вважається правильним, жити разом, мати секс до шлюбу, ставати гомосексуалом. На жаль, ми, євангельські християни, частенько маємо дуже поверхневе знання Священного Писання. Не вчитуючись у Боже Слово, багато хто з нас прийняв цінності сучасної культури. Ми йдемо за громадською думкою: «Якщо ми любимо один одного, чому б нам не почати жити разом?»

Як щодо гомосексуалізму? Він теж щодалі шириться і не лише серед людей, що не переступили поріг церкви. Зовсім нещодавно мені показали в мережі Facebook сторінку пані, що колись була керівником відділу в одній християнській організації. Тепер вона полюбила жінку, і вони планують одружитися. З якнайглибшою печаллю я дивився на фотографії їх заручин та інших інтимних моментів.

У минулі роки відступники від Бога знали про те, що вони втратили стосунки з Ним. Проте ця жінка із захватом говорила про Божу любов і про своє присвячення Йому. Як вона може одружуватися з іншою жінкою, якщо Ісус ясно каже: «Хіба ви не читали, що на початку Творець створив чоловіка і жінку один для одного, чоловічий і жіночий рід? Оскільки Бог створив цей органічний союз двох статей, то людина не повинна оскверняти Його шедевр» (Мт. 19:4,6 пер. з англ.). Ісус каже, що шлюб існує для чоловіка і жінки – для двох статей. Чому ця жінка не знає, що вона оскверняє Його інститут? Хіба не ясно їй говорили про це з кафедри?

Попередній запис

Бажаний або корисний?

Павло, за одкровенням Святого Духа, передбачав, що служителі і парафіяни церкви забудуть ці настанови, і передбачив прийдешнє падіння: «Бо настане ... Читати далі

Наступний запис

Об’являти Божу волю

Я розумію, що суспільство відходить від Божого оригінального задуму для шлюбу. Загублені чоловіки і жінки живуть без Бога в цьому ... Читати далі