Ще одне визначення святості

Тепер, коли ми розглянули, що святість означає більше, ніж приналежність Йому, що вона має на увазі поведінку, морально прийнятну Богом, ми можемо перейти до чергового її визначення. Грецьке слово hagios також описує «чисту, безгрішну, праведну» поведінку. Значення цього слова лякає декого, хоча і не повинне цього робити. Я можу пояснити, що я маю на увазі, на прикладі випадку зі свого дитинства.

У нашій сім’ї я був єдиним хлопчиком з шістьох дітей, тому в мої обов’язки входили усі справи у дворі: помити машину, постригти газон, зібрати листя, почистити сніг і т. ін. Оскільки ми з друзями дуже любили спорт, зазвичай ми намагалися швидше закінчити усі справи по дому, щоб залишився час на гру.

Була весна, після довгої зими знову виросла трава. Після школи ми з друзями зазвичай грали в м’яч. Я дещо запустив газон, і трава на ньому підросла. Напередодні батько попередив мене, що наступного дня я маю раніше підстригти газон і тільки потім йти грати, і закінчити я мав до його повернення з роботи.

Після школи я поспішив додому, переодягнувся і уперше за усю весну витягнув газонокосарку. Я знав, що мені треба поквапитися, бо друзі вже скоро вийдуть грати. Я кілька разів натиснув на педаль запалення, але двигун не заводився.

Я пару разів натиснув на кнопку дросельної заслінки, щоб посилити подачу палива в карбюратор. Я давив на педаль, але, на жаль, безрезультатно.

Я подумав: «Напевно, карбюратор намокнув, йому потрібно дати підсохнути».

Я почекав певний час, потім перевірив масло, перевірив усі перемикачі, щоб переконатися, що усе налаштоване і готове до роботи. Усе виглядало відмінно, треба лише почекати декілька хвилин. Так я і зробив і спробував завести газонокосарку ще раз, але двигун як і раніше не заводився.

Цього разу я сильно засмутився, тому перевірив свічку запалення, чи не забруднилася вона. Свічка виглядала відмінно. «У чому ж справа?» – думав я. З кожною хвилиною моя прикрість посилювалася. Якщо газонокосарка не заведеться, я не скошу траву, я засмучу батька і не зможу пограти з друзями.

«Що мені робити, – думав я. – Якщо віднести косарку в майстерню, то доки вони її полагодять, вже стемніє, і я пропущу гру. Можливо, позичити в когось косарку, але це займе багато часу». У нас була пара серпів, але якщо почати косити ними траву, то я працюватиму до ночі, і навіть у цьому випадку трава буде скошена нерівно, а газон огидно виглядатимете. Отже це був не кращий задум.

Я злився на цей шматок заліза. Я думав, що він позбавляє мене радості дня. Косарка зламана, і я це знав. Я потрапив у безвихідь. Я не міг ні скосити траву, ні зустрітися з друзями.

Прийшов мій приятель, який теж збирався грати з нами, і запитав: «Джоне, ти готовий?»

Я відповів: «Ні. Батько сказав, що я можу йти тільки після того, як пострижу газон, а газонокосарка не заводиться. У мене немає часу лагодити її, або позичати в когось, або косити вручну. Отже пограти сьогодні не вдасться».

Мій друг був трохи розумніший за мене, він сказав: «Дай погляну». «Звичайно, поглянь», – вимовив я у відчаї.

Перше, що він зробив, – це відкрив паливний бак. Він заглянув всередину і розсміявся: «Джоне, ось твоя проблема – бензину немає».

Я зніяковів, але одночасно зрадів.

«От телепню, – подумав я. – Це треба було перевірити в першу чергу». Я миттю наповнив бак, і косарка тут же завелася. Я швидко скосив траву, і ми вирушили на гру.

Яке це має відношення до святості? Читаючи у визначенні «святості» такі слова, як чистий, безгрішний і праведний, ми засмучуємося і думаємо: «Це неможливо», бо ми намагаємося уявити собі таке життя власними силами. Це все одно що намагатися скосити увесь газон одним серпом і встигнути це зробити до гри: абсолютно неможливо! На вулиці стемніє, поки ви впораєтеся лише з невеликою ділянкою.

Але в нас є нова природа, яку можна порівняти з придбанням газонокосарки. Проте без бензину в баку ми також приречені на провал, як і без косарки. Щоб змусити її зрушити з місця, потрібен бензин.

У наступному розділі ми поговоримо про те, яке паливо потрібне нашій новій природі, – про те, що дає нам можливість ходити чистими перед Богом.

Попередній запис

Нова природа

Громадяни світу пов'язані такою поведінкою, бо ними керують тілесні (егоїстичні) апетити і бажання. Вірний вільний від їх рабства (див. Рим. ... Читати далі

Наступний запис

Святість понад усе

Повідомляємо ж вас, браття, про Божу благодать, що дана Церквам македонським... бо вони добровільні в міру сил своїх, і над ... Читати далі