Печаль заради Бога

Яків ясно каже, що викликає заздрощі в Дусі Божому – дружба зі світом. Я показав один аспект цієї дружби, але є інші. У наступному розділі поговоримо про корінь проблеми, але зараз важливо обговорити, що робити, якщо наш потяг веде нас не в той бік. Давайте дослідимо пораду Якова, дану вірним, що зісковзнули в згубні стосунки зі світом: «Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас. Очистьте руки, грішні, та серця освятіть, двоєдушні! Журіться, сумуйте та плачте!» (Як. 4:8,9).

Щойно Бог відкрив те, що я зробив, вибравши «Ковбоїв» замість молитви, я відчув печаль і глибоку скорботу. Я зрозумів, що своїми невірними «стосунками» засмутив Того, Хто віддав за мене життя.

Нещодавно я розмовляв з одним чоловіком, що колись зрадив своїй дружині, але потім розкаявся і відновив стосунки з нею. Він розповів мені, як він грішив упродовж шести місяців. Розповідаючи свою історію, він гірко плакав. Це сильний чоловік – колись він грав у футбол у команді коледжу, зараз він успішний бізнесмен і вже точно не з плаксивих. Я дивувався, дивлячись на цю ридаючу мужню людину. Він плакав не тому, що відчував, ніби Бог і дружина не хочуть його простити. Насправді його шлюб був сильніший, ніж колись раніше. Він плакав через той біль, який спричинив глибоко коханій людині. Він засмучувався над тим, як сильно ранив її. Зворушливо було бачити глибину його почуттів і турботи про неї.

Поведінка цього чоловіка відбиває істину. Саме так повинен поводитися істинний вірний, вступаючи в незаконні відносини зі світом. Як пише Яків: «Журіться, сумуйте та плачте».

Цей чоловік ні в чому не винив свою дружину, він щиро тужив. Його справжнє упокорювання дарувало свіжість. Коли я розмовляю з людьми, що скоїли перелюб, кожен з них відповідає по-різному. Якимсь чином у своєму «сповіданні» або «свідоцтві» вони поступово починають говорити, що їх дружина не приділяла їм достатньо уваги, що в їх перелюбі частково є і її провина.

Писання каже про печаль від Бога і печалі світу (див. 2Кор. 7:10). Цар Давид показує печаль від Бога – він глибоко тужив, що своїм перелюбом і вбивством він засмутив Того, Кого любив. Він кричав: «Тобі, одному Тобі я згрішив, і перед очима Твоїми лукаве вчинив». (Пс. 51:6). Він волав до Бога і тужив дні безперервно, не піклуючись про те, що подумають його слуги. Він не намагався зберегти свою репутацію, його серце було розбите. Потім Бог відновив його.

Туга Давида, Юліус фон Каролсфельд

Цар Саул був іншим. Він теж засмутив серце Боже, коли віддав перевагу для свого серця їжі світу – гордості і вигоді замість послуху Божому Слову. Він теж жалкував за скоєним, але його печаль посилювалася тим, що він був спійманий, публічно зганьблений перед людьми, що шанували його. Він розумів, що його провина зробить якусь дію на його царювання. Печаль Саула була світською. Він не очистився, як Давид або колишній футболіст. Саул обманював самого себе. Його печалі вистачило ненадовго, незабаром проявилися його істинні мотиви – гордість і особиста вигода. Його мислення так і не змінилося.

Апостол Павло каже: «Бо смуток для Бога чинить каяття на спасіння». (2 Кор. 7:10). Це печаль від Бога, коріння її в нашій любові до Нього. Якщо ми любимо те, що Він може зробити для нас, більше, ніж Його Самого, наша поведінка нічим не краща Саулової поведінки.

У наступних двох розділах ми побачимо, як дружба зі світом впливає на наші взаємини з Богом. Ми побачимо, як дорого обходиться особисто кожному з нас і усім церквам у цілому підміна Бога добром. Але перш ніж читати далі, приділіть трохи часу молитві, попросіть Бога допомогти вам помітити у своєму житті непотрібні стосунки зі світом.

Отче, в ім’я Ісуса, я прошу Тебе дослідити і перевірити мене, подивитися на мої шляхи і мотиви. Якщо в моєму житті щось замінює мою прихильність і любов до Тебе, будь ласка, відкрий це Своїм Духом. Я нічого не залишаю закритим. Дай мені по-справжньому стати Твоїм улюбленим і залишатися людиною, яка піде на самозречення заради того, щоб йти за Господом Ісусом Христом і служити Йому. Я прошу в ім’я Ісуса. Амінь.

Попередній запис

Розділена вірність

Мене переповнювала печаль – я виявився не вірний Тому, Хто віддав за мене Своє життя. Я віддав перевагу земному – ... Читати далі

Наступний запис

Розмова про святість

... Пильнуйте про мир зо всіма, і про святість, без якої ніхто не побачить Господа. Євр. 12:14 Як же мало ... Читати далі