Інший багатий юнак

Цього разу Бог показав мені іншого багатого юнака, не того, хто прибіг до Ісуса, але того, хто виріс принцом в Єгипті в епоху, коли ця країна була наймогутнішою на землі. Його звали Мойсей.

Уявіть собі Мойсеєве життя. Він виріс, не знаючи нужди в грошах, їжі, одязі, матеріальних речах, освіті. Він займав високе становище в суспільстві і мав усе найкраще. У світі не було людини, яка могла б похвалитися чимось, чого не було в Мойсея. Він носив кращий дизайнерський одяг, у будь-який час він міг вирушити магазинами, не маючи обмежень у витратах, і напевно в нього були усі доступні в той час «іграшки». Його колісниця в еквіваленті на сьогодні дорівнювала «мазератті», «ламборджіні» або «феррарі» і будь-якій моделі «харлей-девідсон». Побажай він прокотитися з водієм, це миттєво було б виконано.

Мойсеєві не доводилося чистити унітаз і ванну, стригти газон, мити машину, наводити лад у кімнаті, прибирати посуд, прати одяг або виконувати якісь інші обов’язки по дому, бо в нього були слуги для всіх цих справ.

При дворі царські кухарі і кулінари готували будь-які страви за його бажанням. Він міг насолоджуватися кращими плодами землі.

Його робота була суцільне задоволення. Захотів – будь воєначальником, захотів – проектуй будівлі або влаштовуй розкішні вечірки. Якби він побажав, він міг би вдень насолоджуватися змаганнями чи турнірами, а увечері – вишуканими розвагами. Він як завгодно міг планувати свій день.

Він був найбільш завидним женихом у тій землі. Він міг зустрічатися і одружитися на будь-якій дівчині, що потрапила йому на очі, і навіть зажадати жінок з інших країн. Якби Мойсей захотів, він міг би створити гарем і завести багато дружин і наложниць. Якщо йому хотілося виявити щедрість, він міг купувати дорогі подарунки. Він міг притягати спецназ, поліцію або армію для захисту своїх друзів. Він мав можливість допомагати бідним або не звертати на них уваги. Він міг впливати на індустрію розваг у країні, зажадати до себе кращих художників і акторів. Ні в чому, окрім царського престолу, йому не було відмови. Більшості людей його життя здалося б бажаною утопією, проте він не відчував задоволення. У Посланні до Євреїв написано: «Вірою Мойсей, подорослішавши, відмовився від привілеїв царського дому в Єгипті. Замість порожнього і безцільного життя він віддав перевагу важкому життю з народом Божим». (Євр. 11:24,25, пер. з англ.).

Мойсей вирішив залишити усе, що він міг отримати в багатому і могутньому Єгипті. Чому він відмовився? Хіба він не міг знайти задоволення в служінні Богові, залишаючись жити в палаці фараоновому? Ні. Внутрішній навігатор Мойсея диктував, що його справжнє бажання не можна виконати там, де він тоді знаходився, бо автор Послання до Євреїв написав про нього наступне: «Він подумав, що краще страждати заради Христа, ніж володіти скарбами Єгипту, бо спрямовував свій погляд до майбутньої великої нагороди» (Євр. 11:26, пер. з англ.).

Бог показує Мойсею Землю Обітовану, Джеймс Тіссо

Що за велика нагорода? Коли я ставлю це питання аудиторії, найчастіше я чую у відповідь – земля обітована. Але якщо так, то ми повинні запитати себе, що в землі, де тече молоко і мед, було такого, чого бракувало в землі єгипетській? У ту епоху Єгипет славився природними ресурсами і сільським господарством. Чи була земля обітована набагато кращою? Чи міг Мойсей звести на новій землі будинок красивіший і більший палацу в Єгипті? Думаю, що можна сміливо сказати – ні.

У такому випадку, яку нагороду шукав Мойсей? Знаходячись у царському палаці, він ще точно не знав цього, але він знав, що є щось набагато більше. Він йшов своїм шляхом і лише пізніше виявив, чого саме шукав.

Подивимося на це з іншого боку. Ви любите теплу погоду, пляж і ненавидите сніг і холод. Зараз середина зими, і ви знаходитеся у Вермонті. Там температура двадцять градусів нижче нуля, і ви жадаєте клімату, який вам до душі. Ви сідаєте в машину і їдете на південь трасою Interstate 95, рухаючись у бік тепла. Ви не знаєте точно, куди їдете, але знаєте, що там буде щось набагато краще, ніж холод і сніг. Під час подорожі на заправній станції вам зустрічається флайер з фотографією Палм-біч у Флориді. Ви з посмішкою кажете собі: «От що мені потрібне!» Ви миттєво набираєте на навігаторові адресу, вказану на флайері. Тепер ви прямуєте на пляж своєї мрії.

Приблизно те ж саме сталося з Мойсеєм. Він покинув палац, знаючи, що є щось більше, але свою нагороду він знайшов лише через сорок років, у серці пустелі біля куща, де він зустрівся з Богом і пережив Його присутність. Щойно це сталося, внутрішній Мойсеїв навігатор був точно встановлений. Божа присутність стала його нагородою, а доказ він побачив пізніше, після того, як вивів ізраїльтян з Єгипту.

Попередній запис

Ваш внутрішній навігатор

Я не упускаю з виду мету, до якої тягне мене Господь... Фил. 3:14 (The Message, пер. з англ.) Закохатися в ... Читати далі

Наступний запис

Відмовитися від Божої пропозиції

У житті Мойсеєвому настав важкий і повний стресу час. Безплідна пустеля, через яку він йшов з народом ізраїльським, була повна ... Читати далі