Терпіння і самовпевненість

«Кажу ж вам, що за всяке пусте слово, яке скажуть люди, вони дадуть відповідь у день судний: бо за словами своїми будеш виправданий і за словами своїми будеш осуджений» (Мф. 12:36,37), – зазвичай це Христове попередження адресують тим, хто багато базікає, або ж дає нездійснені обіцянки. Проте це попередження також можна адресувати тим, хто занадто полюбляє говорити про піднесені, духовні речі, але з недоброю метою.

Саме цікаве в цій ситуації те, що промовлені слова насправді не є пустими, порожніми, зовсім навпаки, вони несуть правду, істину, містять у собі біблійний сенс. Проте люди, які промовляють ці слова, нівелюють їх, роблять їх порожніми, навіть завдають шкоду ними. На кшталт фарисеїв: «Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що обходите море і сушу, щоб навернути хоч одного; і коли це станеться, робите його сином геєни, удвічі гіршим за вас» (Мф. 23:15). Отже, значення мають не тільки слова, але і сенс, який вкладається в них, або ж, якщо бути точнішим, мета, з якою ці слова промовляються (пишуться, транслюються – за останні два тисячоліття додалися нові можливості для передачі слова).

От ще один приклад: «Не думайте, що Я прийшов принести мир на землю; не мир прийшов Я принести, а меч» (Мф. 10:34), – ці Христові слова часто вживали для виправдання власної агресії, хоча насправді цими словами Спаситель попереджав про майбутні розподіли, що можуть статися всередині однієї родини, коли хтось з домочадців прийме Його як свого Господа та Спасителя. Про збройні конфлікти Він висловився іншим разом: «Всі, хто візьме меч, від меча і загинуть» (Мф. 26:52). Проте ці Христові слова пригадуються значно рідше, коли хтось намагається виправдати власну агресію…

Проте залишимо в спокої пропаганду, а заразом випадки застосування Біблії у власних корисних інтересах, а краще пригадаємо ситуацію, коли люди проголошують слово Боже з цілком добрими намірами, не намагаючись використати Біблію заради власної користі і зовсім не спотворюючи сенс сказаного. Проте попри все засуджуючи себе сказаним. Як таке можливе? Може здатися, що це взагалі мало можливе, проте це досить поширений факт. Підтвердження якому ми знаходимо в Біблії: «Ось ти звешся юдеєм, і заспокоюєш себе законом, і хвалишся Богом… як же ти, навчаючи іншого, не навчаєш самого себе? Проповідуючи не красти, крадеш? Кажучи: не перелюбствуй, перелюбствуєш, гидуючи ідолами, святотатствуєш? Хвалишся законом, а, порушуючи закон, Бога безчестиш? Бо, як написано, “через вас ім’я Боже ганьблять язичники”» (Рим. 2:17,21-24).

Отже, треба виконувати те, чому вчиш. Здається, цілком очевидна річ, яку багато вірних не можуть засвоїти протягом двох тисяч років, а все через те, що «всі шукають свого, а не того, що угодно Ісусу Христу» (Флп. 2:21).

Проте є ще один випадок, коли сказані (написані, ретрансльовані) цілком добрі слова можуть стати приводом для нашого засудження, чи принаймні серйозного духовного випробовування. Така ситуація відбувається коли ми починаємо вдавати із себе більш духовних, більш релігійних людей, ніж ми є насправді. Як наприклад, коли починаємо ревно проповідувати про корисність терпіння, наголошуючи про його важливість для нашого спасіння. Проповідуючи постійно, надмірно, де тільки можливо.

Хіба це погано? Зовсім ні, абсолютно правильні, корисні речі. Проте, якщо не знатимемо міри, Господь усілякими життєвими негараздами та випробовуваннями дасть нам можливість задіяти наші проникливі слова на практиці – проявити терпіння, а якщо вийде, і довготерпіння. Адже сказано: «Якою мірою міряєте, такою ж відміряється і вам» (Лк. 6:37). Тобто Господь дасть нам можливість, щоб наші слова відповідали нашим реальним справам.

Загалом це стосується не тільки терпіння, але взагалі ситуації, коли ми вирішуємо стати перед людьми кращими на словах. За кожне з яких ми повинні нести відповідальність: «Тому, хто думає, що він стоїть, нехай бережеться, щоб не впасти» (1Кор. 10:12).

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docТерпіння і самовпевненість


Ваш коментар:

Попередній запис

Хресний шлях Христа – терпіння

Терпіння – це стійке перенесення душевних і фізичних страждань до повного їх завершення. Цією найбільшою і найблагословеннішою чеснотою повною мірою ... Читати далі

Наступний запис

Терпіння і труд

Або як Британія використовувала Біблію для виправдання рабства Головна книга християн, Біблія, є однією з найпопулярніших і найбільш перекладених у ... Читати далі