Будівельні аналогії

Кожне Боже слово очищене… Приповісті 30:5

Уберегтися від помилок можна твердим знанням слова істини… Метью Генрі

У цій книзі я роздумуватиму про три сторони поняття добра. Перша сторона стосується наших ключових стосунків з Богом, друга – нашого характеру і поведінки, третя – наших планів і стратегій. Усе три тісно пов’язані, оскільки перша – це наша основа, друга – цілісність нашого життя, третя, – будівництво життя. Якщо перші дві сильні, наша праця буде ефективною і довговічною. Якщо одна з них хитка, справа нашого життя зустріне перешкоди і буде швидкоплинною.

Я пам’ятаю, як ми будували свій перший будинок, немов це було учора. Ми з Лізою були повністю поглинені процесом будівництва. Із самого початку ми щодня приїжджали і спостерігали за будівництвом.

Закладка фундаменту не викликала великого інтересу, тому на неї ми звертали найменше уваги. Приблизно в цей же час наші друзі побудували свій перший будинок, набагато красивіший ніж наш. Через декілька років після їх переїзду стіни в їх новому будинку дали великі тріщини від підлоги до стелі. Одного разу увечері ми були в них на вечері і, помітивши зяючі щілини, запитали, у чому справа. З явним невдоволенням вони відповіли, що проблема в неякісному фундаменті. Їх будівельники порушили стандарти, і всі спроби відреставрувати будинок виявилися марними. Для того, щоб виправити проблему, вимагалося багато часу і коштів. Історія наших друзів показала мені, наскільки важливо закласти хороший фундамент, хоча цей процес – не далеко найцікавіша частина в зведенні будинку, але вона найважливіша і забезпечує його довговічність.

Щойно фундамент був закладений, почалося зведення стін. На цьому етапі будівництва наші поїздки на ділянку стали більш захоплюючими. Ми затримувалися там довше, бо вже можна було гуляти будинком. Ми з нетерпінням чекали моменту, коли стануть видні контури кімнат, картина закінченого будинку ставала все більш явною.

Найцікавіше почалося на останньому етапі будівництва, тоді ми стали проводити ще більше часу на ділянці. Коли звели стіни, ми спостерігали, як йде внутрішня обробка, настил підлог, вирівнювання стін і, нарешті, розвішування люстр і світильників. Це був наш перший будинок, і ми могли прикрашати і обставляти його за власним бажанням. Кожен наш день починався як різдвяний ранок.

Що я хочу цим сказати? Якби два перші етапи будівництва (фундамент і зведення стін) не були виконані належним чином, постраждало б усе інше, відразу або через якийсь час, як у випадку наших друзів.

Так само і остання частина послання цієї книги – про життєві плани і стратегії – буде найбільш ласим шматочком. Вона пов’язана з рішеннями, які ми приймаємо в бізнесі, служінні і в інших сферах життя.

Іноді перед нами виникають можливості вибору, які нам здаються хорошими, але досить часто такими не є. При виборі цих шляхів вони заберуть у нас максимальний потенціал. Істину не змінити: «Господь дає милість та славу, добра не відмовляє усім, хто в невинності ходить» (Пс. 83:12). Він бажає вам благ, які в Нього завжди прекрасні.

Повернемося до цієї теми трохи пізніше, а зараз ми повинні закласти фундамент і звести стіни, як у будівництві будинку.

Попередній запис

Другий ступінь

Тепер, коли змій привернув увагу Єви, змусивши її подивитися на одне-єдине заборонене дерево, він зробив наступний крок у своєму підступному ... Читати далі

Наступний запис

Що означає «добрий»

Давайте розглянемо, що означає «добрий». Івритом це слово «тов». От які визначення пропонує Повний дослідницький словник слів (The Complete Word ... Читати далі