Повернення до першоджерела

Не обманюйтесь, брати мої любі! Усяке добре давання та дар досконалий походить згори від Отця світил… Якова 1:16,17

[Християнин] не думає, що Бог любитиме нас, бо ми хороші, – ні, Бог зробить нас хорошими, бо любить нас… К. С. Льюїс

Того дня я сидів у своєму готельному номері в Швеції, здивований, захоплений емоціями. Мене обійняв трепет від божественної відповіді на мою скорботу з нагоди загибелі знаменитої жінки, проте я не знаходив собі спокою. Зніяковіння переповнювало мене, у голові крутилася безліч питань. Вже багато років я був у служінні, написав декілька книг, я учив вірних на усіх континентах (за винятком Антарктиди), і раптом відкрилося моє неуцтво – я не знав, що дійсно добре.

Мене хвилювало питання: «Що ще я вважав хорошим, але це не було добрим в очах Божих?», і не менш важливе питання: «Які наслідки цього неуцтва?»

Перш ніж почати відповідати на ці питання, буде корисно рушити туди, де усе почалося, – в Еденський сад. Це логічний крок, бо саме на те місце Дух Божий звернув мою увагу в моєму готельному номері. Мене не залишало питання, на яке я, як і багато інших вірних, намагався знайти відповідь: як вдалося змієві змусити Єву не послухатися Бога?

Давайте подумаємо. Єва жила в ідеальних умовах. Її ніхто ніколи не кривдив – ні батько, ні чоловік, ні родич, ні начальник, ні учитель. Вона жила в досконалому світі, мала повне забезпечення, не знала хвороб і нужди, більше того, вона жила в гармонії зі своїм Творцем. Присутність Божа наповнювала атмосферу землі, і Сам Він часто гуляв садом з Адамом і Євою. Як же вдалося змієві змусити цю жінку, так само як і чоловіка, відвернутися від Бога?

Якщо ми зможемо розгадати цю таємницю, ми дізнаємося корисні відомості про те, як ворог здатний зробити те ж саме з нами сьогодні. Якщо ми знатимемо про його тактику, ми не станемо його легкою здобиччю, він не зможе з легкістю обдурити нас і змусити не послухатися нашого Творця.

Дивовижний сад

На початку Бог створив досконалий світ. Світ був прекрасний, непорочний і повний матеріальних джерел і насолод для душі. Бог не просто створив декілька видів тварин, дерев і природних ландшафтів. Він спланував і створив більше мільйона живих істот, більше двохсот п’ятдесяти тисяч рослин, більше ста тисяч видів дерев і безліч різних твердих порід, ґрунтів і природних ресурсів. Земля була шедевром. Тисячі років потому учені вивчатимуть її і захоплюватимуться її складним улаштуванням. Вони ще не пізнали світ і навряд чи колись дізнаються його досконало.

Бог придумав і створив його заради предмета Свого обожнювання – людини. Незважаючи на дивовижну красу планети, наш Творець не зупинився на цьому. Він особисто насадив, не створив, а саме насадив чудовий сад на землі.

Я люблю природу і сади. Зізнаюся, я зовсім не люблю в них працювати, Ліза вам підтвердить. Вона засмутиться і розповість вам про те, з яким небажанням я займаюся садом. Проте я обожнюю гуляти серед доглянутих садів, виноградників і в лісі. Я захоплююся фарбами, ароматами, ґрунтом, різноманітністю дерев і рослин.

Нещодавно я проповідував у Німеччині, у місті Констанц, на березі Боденського озера, найбільшого озера в Німеччині. У Боденське озеро вода поступає через танення льодовиків і снігу в Альпійських горах. Ми з Лізою були там у своїх близьких друзів, теж пасторів, Фреймута (популярне німецьке ім’я) і його дружини Джоани.

Під час поїздки в нас було декілька вільних днів, і наші друзі люб’язно запропонували нам безліч цікавих варіантів, як можна приємно провести час. Ми виявили, що в Констанці немає браку в захоплюючих заняттях, проте серед них не знайшлося того, чого я хотів найбільше.

На озері Констанц є місце, яке називається Острів квітів. Його офіційна назва – Майнау, але острів квітів підходить йому більше, бо весь острів – це суцільний сад. Я хотів обійти його увесь, але для цього потрібен був цілий день.

Острів Майнау

Ліза, Джоана і Фреймут подумали, що я пожартував, коли запропонував їм поїхати на цей острів. Врешті-решт, хто б міг подумати, що хлопець, який любить спорт та активні види відпочинку, вибере таке нудне заняття, як прогулянка великим садом? Коли я вже кілька разів повторив, що хочу поїхати на острів, мої друзі сказали: «Ми думали, ти жартуєш, невже ти правда хочеш туди поїхати?»

«Так!» – відповів я. Отже, ми запланували прогулянку островом, не дивлячись на те, що всі інші не були сповнені великим ентузіазмом.

День був чудовий. Ми дісталися до острова мостом, заплатили за вхід і почали екскурсію. Досить швидко я захопився красою і різноманіттям цього великого саду. Добре, що я був не один. Жарти і сміх моїх супутників миттєво припинилися, щойно ми опинилися посеред цього шедевра.

Кожен квадратний метр цього великого саду був святом для очей. Красиві клумби ідеальної форми обрамлені рівними доріжками таким чином, що кожна рослина добре проглядалася. З квітів викладені мапи, величезні фігури тварин, дітей і навіть будинки, зроблені з дерев, рослин і квітів. Водойми приголомшливих форм були розкидані всюди.

Ми всі насолоджувалися красою і творчим розмахом цього саду, щоб оглянути його повністю треба було півдня, ми встигли оглянути лише половину. Багато разів того дня я роздумував: «Якщо люди придумали такий прекрасний острів, свято краси для очей, достаток ароматів для нюху, яким же тоді був сад, створений Богом?» Еден не був створений досвідченим майстром з ландшафту і садівництва, він був створений Самим Господом і Творцем.

Бог насадив розкішний Еденський сад, помістив у нього Адама, до якого привів усіх тварин. Господь хотів побачити, як Адам назве кожну з 1,25 мільйонів тварин на землі. Який розум повинна була мати ця людина! Але в Адама була здатність не лише придумати імена усім тваринам, але також запам’ятати їх усі – у нього не було під рукою айпада або Гуглу. Адам був неймовірно розумний.

Проте Бог привів до Адама тварин не просто, щоб дати їм імена, Він хотів побачити, яку тварину Адам вибере собі в партнери.

Адам дав імена усім птахам і усім тваринам, але серед них не знайшлося відповідного їй помічника. Потім Господь Бог навів на Адама глибокий сон, і, поки він спав, Він вийняв ребро і перетворив його в плоть. Він створив жінку з ребра Адамового і привів її до нього. Тоді Адам сказав: «Це справді кість від моїх костей і тіло від мого тіла. Вона зватиметься жінкою, бо її взято від чоловіка» (Бут. 2:23, переклад Хоменка).

Ідеальним помічником для чоловіка стала жінка. Вони доповнювали один одного. Їм обом дано було завдання піклуватися про планету і особливо доглядати за садом.

Перш ніж Єва була створена від Адама, Бог дав ясну вказівку. «Та й дав Господь Бог чоловікові таку заповідь: З усякого дерева в саду їстимеш; з дерева ж пізнання добра й зла не їстимеш, бо того самого дня, коли з нього скуштуєш, напевно вмреш» (Бут. 2:16,17, переклад Хоменка).

Ми не знаємо, коли точно сталася наступна подія, про яку говорить Біблія. Можливо, минуло декілька тижнів, можливо, років або десятиліть, а можливо, і більше. Але настав той день, коли найхитріший звір, змій, заговорив з Євою і поставив під сумнів Божу заповідь.

(Як міг змій говорити? Я особисто вважаю, що до гріхопадіння усі звірі могли спілкуватися з людиною. От чому ми не бачимо, що Єва стривожилася або злякалася, коли змій заговорив з нею. Знання про те, що тварини здатні розмовляти, ймовірно, передавалося з покоління в покоління, бо і Валаам не був шокований, коли ослиця з ним заговорила (див. Числ. 22:21-35). Він відповів своїй ослиці, як ніби нічого не сталося, не виразив подиву чи тривоги.)

Попередній запис

Стежка до смерти

Бог ще промовляв до мого серця. Він показав мені, як обманюються «хороші» люди, особливо християни, що не беруть участь у ... Читати далі

Наступний запис

Як йому вдалося?

Тепер давайте знову повернемося до мети нашого дослідження – події в Еденському саду. Ми намагаємося з'ясувати, як змій, керований дияволом, ... Читати далі