Свідок страждань і воскресіння – частина 1

Фрагмент Туринської плащаниці

Багато людей не усвідомлюють, що центром християнської віри є особистість розіп’ятого і воскреслого Ісуса, а не якісь високі ідеї, звичаї чи етичні позиції. Щоб допомогти нам знайти особистий контакт зі Спасителем, Божественне Провидіння зберегло до нашого часу приголомшливий образ Його страждань і смерті, що відбився на поховальних покривалах, котрі є свого роду п’ятим Євангелієм, написаним не чорнилом, а кров’ю, пролитою заради нашого спасіння.

Туринська Плащаниця − науково-історичний унікум. Боже Провидіння зберегло цю безцінну реліквію до нашого часу, щоб, вказуючи на цього безголосого свідка смерті та воскресіння Христа, закликати сучасних людей до навернення.

Точна наукова методологія підтверджує, що льняне полотно – Плащаниця – було поховальним саваном за часів Христових. У нього загорнули мертве тіло розіп’ятої людини, яка відзначалася дивовижною красою та фізичною досконалістю.

Кропіткі та всебічні дослідження Туринської Плащаниці, що проводяться протягом майже 100 років вченими, які працюють у різних галузях знань, вказують на її достовірність. Завдяки цим дослідженням Туринська Плащаниця стала найвідомішою християнською реліквією, “фотографічним відтиском” страждань, смерті і Воскресіння Христових, що викликає подив наукового світу. Вчені стверджують, що відбиття на Плащаниці виникло в результаті присутності дійсно розіп’ятого тіла, яке залишило на ній відбиток типу фотографічного негатива, у той час як плями крові на Плащаниці існують у позитиві.

Американські фізики з’ясували, що відбиток на Плащаниці має трьохвимірний характер. Численні спеціальні дослідження доводять, що сучасна наука не в змозі створити таке зображення, і жоден фальсифікатор також. Зображення не було написане ані пензлем, ні якось по-іншому, воно не є справою рук людських.

Жовто-прозоре відбиття є великою загадкою, оскільки там взагалі не знайдено пігментів, фарб чи красильних речовин. А сама пряжа пожовкла тільки зовні. Виявляється, що серед майже сотні волокон, із яких складається нитка, лише два чи три зовнішніх волокна змінили колір. Таким чином, зображення виникло лише на поверхні волокон, його немає ані на зовнішньому боці тканини, ані в центрі нитки.

Спроби позбавитися від кольору волокна завдяки застосуванню 25 різних лабораторних розчинників виявилися безрезультатними – відбиття на Плащаниці нічим знищити неможливо.

Порівняльні дослідження Плащаниці поза всякими сумнівами довели, що це – давня льняна тканина початку нашої ери, котра, швидше за все, була виготовлена в майстернях дорогих поховальних тканин Дамаску.

Спеціалісти з історії волоконних матеріалів стверджують, що саме такий тип тканини використовувався в Палестині для поховання померлих. Всесвітньо відомий швейцарський криміналіст Макс Фрай, який досліджує початкове місцезнаходження предметів за наявністю на них певного квіткового пилку, знайшов на Плащаниці пилок рослин часів Христових, котрі зростали тільки в районі Галилейського озера та Мертвого моря. Висновок ясний: Плащаниця в часи Христа знаходилася в Палестині.

Зазнав страхітливих катувань

Наукові дослідження Плащаниці показали, що на ній знаходиться зображення чоловіка зростом 1,81 м., який мав бороду та довге волосся, міцне і пропорційної будови тіло, а також красиві семітські риси обличчя. Чоловік цей зазнав страхітливих катувань – бичування, накладання тернового вінка та розп’яття. На його тілі нараховано близько 600 ран та різних синців. Відбиток мертвого тіла не вказує проте на якісь ознаки його розпаду. Ці свідчення узгоджуються з євангельськими описами, але доповнюють їх досить важливими подробицями. Таким чином, Плащаниця мовби наочно підтверджує і показує страждання Христа, яким Він віддався “…до кінця” (Ін. 13:1) з любові до нас.

Лик Ісусів

Незважаючи на такі фізичні та духовні страждання, відбиття обличчя на Плащаниці вражає неповторною красою і спокоєм. Величезні хресні страждання з таким спокоєм міг витримати лише Той, Хто усвідомлював, що через страждання і смерть здійснює остаточну перемогу над смертю.

Кров на тканині Плащаниці

Міжнародні експерти судової медицини, патологоанатоми і криміналісти однозначно стверджують, що в Плащаницю було загорнуто мертву людину. У 1978-1982 роках у плямах крові на полотні були знайдені продукти біохімічного розкладу гемоглобіну людської крові групи АВ (IV). Звернімо увагу на сироватку крові, яка утворює ореол навколо відбитих на полотні згустків (результат процесу зменшення згустків крові). Невидима оку, сироватка крові була виявлена лише після застосування ультрафіолетових променів, під дією яких засвітилася жовтим кольором. Це доводить, що в Плащаницю було загорнуто щойно зранене тіло.

На відміну від плям на інших поховальних полотнах, криваві плями на Плащаниці не темно-коричневого кольору, а кольору “вицвілої мальви” (блідий кармін з фіолетово-рожевим відтінком). Причиною цього є наявність у тканині хни, алое та мира, а також білірубіну. Остання речовина, на думку професора Гонеллі, доводить, що в ранах на тілі Ісуса містилась велика кількість механічно розірваних червоних тілець. Отже людину, котра сходила кров’ю, піддали сильному бичуванню. Плями крові на Плащаниці мають специфічні обриси, а чітке, не розмите відбиття згустків крові доводить, що полотно, яке прилягало до них, не було відірваним, а відділилось “ідеальним” чином. Цей факт передбачає надприродне проникнення тіла Воскреслого крізь тканину поховального савану, яка одразу ж спала на поховальну лаву.

Зображення Розіп’ятого Спасителя на Туринській Плащаниці – це оригінальний документ Страждань Господа, відомих нам із описів Євангелія.

Сакральне мистецтво середньовічної Європи намагалося зобразити розіп’ятого Христа, виходячи з небагатослівних описів Євангелія, а також домислів художників. Дійсні подробиці розп’яття Христового наука змогла розшифрувати тільки в наш час, досліджуючи поховальний саван (Sindon).

Страждання Христа розпочались у Гефсиманському саду, звідки і ми розпочнемо спостерігати за Його шляхом аж до гробу. Євангеліст Лука говорить: “І, перебуваючи в борінні, старанніше молився; і був піт Його як краплі крови, що падають на землю” (Лк. 22:44).

На думку лікарів, кривавий піт можуть спричинити стресові духовні муки в молодих людей (до 40 років). Ісус пережив так званий “гістономічний струс”, який збільшує проникність стінок кровоносних судин, котрі густо обплітають потові канали, у результаті чого кров може проникати в піт. Це було духовне вмирання, що тривало близько 2 годин, протягом яких змінювались один за одним стани стресу та розслаблення. Під час стресу кров миттєво відходила від голови в черевну порожнину, викликаючи втрату свідомості, а під час періодів розслаблення вона сильною хвилею била в голову, викликаючи згадуване явище “проштовхування” червоних тілець у потові канали і пізнішу їх появу разом з потом на поверхні шкіри. Саме з любові до кожної без виключення людини Бог “поніс наші хворобиукритий виразками був за гріхи наші і мучимий за беззаконня наші” (Іс. 53:4,5).

Перед бичуванням Христа били кулаками по обличчю. Удари та плювки в обличчя вважалися в юдеїв ганебним способом приниження людини за богохульство. На їхній погляд, Ісус здійснив найбільше богохульство, оскільки, як істинна людина, стверджував, що є істинним Богом. Ісус був усіляко принижений і висміяний. А також пережив фізичні страждання, коли Його кинули на залишок ночі в підвал палацу Каяфи.

Відбиття обличчя на Плащаниці свідчить про сліди знущань. На носі і правій щоці лишилися рани від удару палкою. Наявні також рани на повіках та надбрівних дугах, набряк на правій виличній кістці, цівки крові, що витікали з носа, вм’ятина з незначним зрушенням на кінчику носа, сліди виривання волосся разом з верхнім шаром шкіри. І в Євангеліях ми читаємо: “І били Його по голові тростиною, і плювали на Нього” (Мк. 15:19); “І били Його по щоках” (Ін. 19:3).

Кінець 1 частини

Попередній запис

Загадка Туринської Плащаниці

Для фізиків, біохіміків, криміналістів, медичних наукових експертів Плащаниця стала певним сувоєм, який розповідає про страту Ісуса Христа, мовою, зрозумілою лише ... Читати далі

Наступний запис

Свідок страждань і воскресіння - частина 2

Бичування "Флагруми" та їх сліди на Плащаниці Ісуса піддали жорстокому бичуванню. По всьому тілі – рани ... Читати далі