Хибний страх

Існує один різновид людського страху, який помилково вважають страхом Божим – це страх стосунків з Богом. Страх предстати перед Богом з усіма своїми вадами та гріхами. Такий страх примусив ховатися Адама після гріхопадіння в гущавинах раю, цей страх примушує нас і сьогодні тікати від лиця Господнього в примарній надії сховатися від Нього. Але всі наші зусилля будуть марними: «Куди піду я від Духа Твого і від лиця Твого куди втечу? Зійду на небо – Ти там перебуваєш; зійду в пекло – і там Ти. Чи візьму крила в ранньої зорі і переселюся на самий край моря, і там рука Твоя поведе мене, і правиця Твоя триматиме мене» (Пс. 138:7-10).

Хочемо ми цього чи ні але «всім нам належить стати перед судом Христовим, щоб кожному одержати згідно з тим‚ що він робив, живучи в тілі, добре або лихе» (2 Кор. 5:10). Тому поки «час сприятливий» (2Кор. 6:2), краще скористатися нагодою, покаятися у своїх гріхах і отримати Боже прощення, яке Він дає завдяки спокутній жертві Сина Свого, Господа нашого Ісуса Христа.

Але більшість людей, попри цей страх, який часто для них самих залишається нез’ясовним, намагається якщо не уникнути цієї нагоди покаятися в гріхах, так принаймні відтягнути її чим подалі, марно тішачи себе надією, що все «якось улагодиться». Улагодиться як? Гріхи, їхні наслідки, наші гріховні звички зникнуть якимсь дивовижним чином попри волю Божу, без Його відома? Чи Бог їх просто спише скопом з усього людства? За давністю днин?

«Не зволікає Господь з виконанням обітниці, як деякі вважають те зволіканням; але довготерпить заради нас, не бажаючи, щоб хто загинув, а щоб усі прийшли до покаяння. Прийде ж день Господній, як тать уночі, і тоді небеса з шумом перейдуть, а стихії, розпалившись, зруйнуються, земля і всі діла на ній згорять» (2Пет. 2:9,10). – І якщо ми не станемо живими свідками загального кінця світу, то кожному з нас рано чи пізно доведеться стати свідками кінця нашого власного земного життя, а разом з тим – початку життя вічного, якість якого прямо залежить від наших особистих стосунків з Господом. Так що не варто обділяти цей факт своєю увагою.

«Отже, покоріться Богові; противтеся дияволові, і він утече від вас. Наблизьтеся до Бога, і наблизиться до вас; очистіть руки, грішники, виправте серця, двоєдушні… Смиріться перед Господом, і піднесе вас» (Як. 4:7,8,10). – Краще подбати про добрі стосунки з Господом за земного життя, щоб не шкодувати про це в житті вічному, себто цілу вічність.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docХибний страх


Ваш коментар:

Попередній запис

Велика відмінність

Страшний суд (фрагмент), Фра Беато Анджелико «Страх Господній навчає мудрости, і славі передує смирення» (Притч. 15:33), ... Читати далі