Як почути голос Божий?

Давайте розглянемо, як говорить Бог. Бог промовляє до людини через її совість: “Вони ж, почувши це, докорені совістю, почали виходити один за одним, починаючи від старших до останніх; і залишився один Ісус і жінка, яка стояла посередині…” (Ін. 8:9)

Совість – це голос духа всередині нас. І совість є в кожної людини. Кожна людина, коли робить щось гріховне чи злочинне, чує голос совісті, який попереджає її не робити цього, не брати гріх на душу. Переступаючи голос совісті, люди пригнічують цей голос. З кожним разом заклик совісті стає все меншим і меншим, поки остаточно не замовкає. Такий стан совісті Біблія називає “порочним” і “оскверненим”. “Для чистих усе чисте; а для осквернених і невірних немає нічого чистого, але осквернені і розум їхній‚ і совість” (Тит. 1:15).

Таку совість може очистити тільки активна віра в Бога. Щире каяття перед Богом, з твердим рішенням принести гідний плід покаяння, може воскресити голос совісті у вашому житті. “Приступаймо з щирим серцем, з повною вірою, кропленням очистивши серце від порочної совісти та обмивши тіло водою чистою” (Євр. 10:22).

Бог говорить через Своє Слово

Біблія – це написане слово Боже, яке, можливо, не принесе жодної користі для вас, якщо ви не будете в Нього вірити. Слово Боже почне оживати для вас тоді, коли ви це слово приймете всередину Вашого серця. Цей стан називається одкровенням. Одкровення – це відкрите вам Слово Боже. Це те саме, якби Сам Бог промовив вам це слово.

Християнська віра живе на одкровенні Слова Божого. Бог дає Своє Слово не даремно. Господь може застерігати вас словом, або дати ідею для бізнесу, наукового відкриття, або дати пораду в питаннях відносин з дітьми, подружжям і т.д. у залежності від того, чим ви займаєтеся, з ким ви спілкуєтеся і чим ви живете. Господь через Своє Слово може допомагати вам у звичайних життєвих ситуаціях.

Це причина, чому ми повинні читати Слово Боже. Через Слово Бог відкривається нам, і ми пізнаємо Його. Будь-яка людина може чути голос Божий, але, на жаль, не кожен його виконує.

  • Будьте ж виконавцями слова, а не тільки слухачами, які самих себе обманюють” (Як.1:22)
  • І коли хто почує слова Мої і не повірить, Я не суджу його, бо Я прийшов не судити світ, але спасти світ. Хто від Мене відмовляється і не приймає слів Моїх, має собі суддю: слово, яке Я сказав, – воно судитиме його в останній день” (Ін. 12:47,48)

Виконувати слово Боже – неважка робота. Це приголомшлива можливість співпраці людини з Богом. Коли Господь дає якесь завдання, Він споряджає нас для його виконання силою і можливостями. І це співробітництво називається активною вірою.

Бог говорить через сни і видіння

Але часто через сни і видіння може говорити людям і сатана. Як же розпізнати, де Бог, а де диявол? По-перше, якщо Господь дає якийсь сон або видіння, Він також відразу дасть чітке розуміння і пояснення. По-друге, будь-який сон чи видіння, несуть у собі якусь інформацію і цю інформацію треба порівняти з Божим Словом. Якщо ви поки не навчилися це робити, то вам потрібна церква, де вам допоможуть розуміти Слово Боже.

Бог говорить через думки

Господь дає людям ідеї і думки, і водночас приходить підтвердження в дух людини. Незвичайний світ наповнює серце людини, цей внутрішній світ і є голос Божий. Але знову ми повинні всі Божі прояви звіряти зі Словом Божим з Біблії. Це допоможе нам не бути обдуреними “темрявою”.

Бог говорить явним чином і навіть з’являється людям

З’являється так, як ніби ви могли чути і бачити когось з людей. Треба зізнатися, що так Бог говорить не з кожним. Для цього є особливі випадки в історії ізраїльського народу і про них ми читаємо в Біблії багато разів.

Але це не тільки доля біблійних героїв. І в наш час є люди, з якими Господь говорить подібним чином. Але навіть у цьому випадку, коли Господь приходить до нас видимим чином або посилає до нас ангела, слово, яке вони принесуть нам, буде мати обґрунтування з Біблії.

  • Про те, що було від початку, що ми чули, що бачили своїми очима, що розглядали і чого торкалися руки наші, про Слово життя” (1 Ін. 1:1).
  • А тим, які прийняли Його, що вірують в ім’я Його, дав силу дітьми Божими бути” (Ін.1:12).

Спілкування з Богом – це те, заради чого людина була створена! Для віруючих в Ісуса спілкування з Ним, з Небесним Отцем, або з Духом Святим, повинно бути частою практикою. Ми ростемо в спілкуванні з Богом.

У будь-якому випадку, як би не говорив Господь, Він говорить нам від серця до серця. Його слова – це Він Сам, і тому, коли ми чуємо тим чи іншим чином Його слово, ми повинні знати, що це – частинка Його серця. Так і наша молитва повинна бути щирою розмовою, спілкуванням з нашого серця, згідно з Його волею і Словом. Таку молитву, чує Бог. “І ось яке дерзновення ми маємо до Нього, що, коли просимо чого згідно волі Його, Він слухає нас. А коли ми знаємо, що Він слухає нас у всьому, чого б ми не просили, – знаємо й те, що, чого просимо, одержуємо від Нього” (1 Ін.5:14,15).

За матеріалами сайту www.livegod.org

Попередній запис

Голос Божий через совість

З перших розділів Біблії ми знаємо, що до гріхопадіння людина вільно спілкувалася з Богом. Але після гріхопадіння прямий контакт між ... Читати далі

Наступний запис

Гірка правда

«Люди воліють знати правду!» – таке гасло можна почути будь-де. Більшість людей переконана, якщо вони знатимуть правду про… та про ... Читати далі