Чи треба цікавитися політикою?

Часто можна почути від людей, що вони не цікавляться політикою, або ж вони поза політикою. Чесно кажучи, поглянувши на те, що коїться у світі, розумієш причини такого підходу до життя. Проте в такому підході, як і скрізь, є кілька нюансів, які не можна не відкидати, якщо намагаєшся краще зрозуміти людей, а через них і світ, в якому ми всі живемо. Виходячи з цього, спробуємо розібратися в питанні: чи треба цікавитися політикою чи ні?

Почнемо з визначення понять. Що таке політика?

Політика, як свідчить про це енциклопедична стаття, – діяльність з вирішення питань життя суспільства чи певної його частини. Цілеспрямована діяльність, пов’язана з прийняттям відповідальних рішень у галузі взаємовідносин між різними суспільними групами, державами й народами, пов’язана із боротьбою за здобуття або утримання державної влади, як знаряддя регулювання і формування цих стосунків. І т.д. і т.п.

Якщо розглядати політику в такому ракурсі, тоді, звичайно, пересічному обивателю перебіги усіляких взаємовідносин будуть мало цікаві. Проте (от і з’явилася нагода пригадати про один з нюансів!) зазвичай більшість людей сприймають політику як події, що відбуваються у власній країні та за її кордоном, і які начебто не мають безпосереднього відношення до їх життя. Ключовим словом у такому підході є слово «начебто», і тому люди намагаються не звертати на новини особливої уваги, окрім того випадку, якщо вони погані, тут багатьох долає нездорова цікавість.

Але такий підхід до життя може виявитися хибним: адже насправді ми не можемо бути впевненими на 100%, що якась певна подія стосується особисто нас чи ні. Крім того, у кожній події можна знайти певний педагогічний момент, згідно біблійного принципу: «Усе це сталося з ними як приклади, а написано для повчання нам, які досягли останніх віків» (1Кор. 10:11). Хочемо ми визнавати чи ні, але у світу є теж чому повчитися, принаймні, як не слід чинити, а такі уроки, між іншим, запам’ятовуються найкраще.

Крім того, згідно Христового заклику, всі вірні повинні бути «світлом світу» та «сіллю землі» (див. Мф. 6:14,13), тобто повинні з Божою допомогою преображати цей світ, робити його кращим. А це вкрай важко зробити, якщо не цікавитися подіями, що якраз відбуваються в цьому світі. І навіть, якщо ми не можемо змінити перебіг цих подій, ми завжди можемо дати для них біблійну оцінку, що в дійсності часто стає першим кроком для преображення цього світу.

Звичайно, це лише кілька думок, які ні до чого не зобов’язують: кожен вільний обирати той стиль життя, який він вважає за потрібний. Проте хочемо нагадати, що часто небажанням цікавитися політикою (у сенсі подій, що відбуваються навколо нас) люди насправді прикривають свою байдужість до долі ближнього, якого, згідно Божої заповіді, ми повинні любити «як самого себе» (Лк. 10:27). Такими «неполітичними» виявились, згідно Христової притчі про милосердного самарянина, священик та левит (див. Лк. 10:31,32). Зважаючи на це, є над чим задуматися. Чи не так?

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docЧи треба цікавитися політикою?


Ваш коментар:

Наступний запис

Вступ

"Погляньте, браття, хто ви‚ покликані: небагато серед вас мудрих за плоттю, небагато сильних, небагато благородних" (1 Кор. 1:26), – так ... Читати далі