Яків Алфеїв

Апостол Яків Алфеїв, Жорж де Ла Тур

Про цього апостола з числа Дванадцяти практично нічого невідомо. Ми знаємо, що звали його Яків і що іноді його називали Яків Молодший, щоб відрізняти від іншого Якова, званого Великим, або братом Господнім.

Його батьком був якийсь Алфей (тому нашого Якова звуть Яковом Алфеївим), а мати його, найімовірніше, була серед жінок, що супроводжували Христа. Не раз, при перерахуванні жінок, які супроводжували Христа і служили Йому майном або просто звичайною людською допомогою, ми зустрічаємося з ім’ям якоїсь Марії, матері Якова Молодшого (Мф. 27:56; Мк. 15:40; 16:1; Лк. 24:10).

Після того, як апостоли почали проповідувати про Христа, Розіп’ятого і Воскреслого, Яків, як розповідає передання, проповідував в Іудеї. Потім з апостолом Андрієм Первозваним відправився в Едесу. Пізніше самостійно проповідував в Газі і Елевфірополі (Південна Палестина).

Про його смерть і поховання існує декілька версій. За однією він прийняв смерть у Мармариці (“побитий камінням юдеями”), за іншою – прийняв мученицьку смерть по дорозі в Єгипет у місті Острацін (розіп’ятий на хресті).

Попередній запис

Яків Зеведеїв

Апостол Яків, Гвідо Рені Давайте перенесемося з дня нинішнього на берег озера Галилейського в часи Христові. ... Читати далі

Наступний запис

Іоан Богослов

Апостол Іоан Богослов на острові Патмос, Андрій Миронов Ікони і картини зображують нам Іоана у вигляді ... Читати далі