Що Біблія каже про страх?

Біблія згадує про два різні типи страху. Перший є корисним і має заохочуватися. Другий тип – шкідливий, і з ним слід боротися. Перший тип – це страх Господній. Цей страх не обов’язково означає боятися чогось. Це, швидше, шанобливий трепет перед Богом, благоговіння перед Його силою та славою. Тим не менше, це також належна повага до Його люті й гніву. Іншими словами, страх перед Господом – це повне визнання того, ким Він є, яке приходить через пізнання Бога та Його якостей.

Страх Господній несе з собою багато благословень і переваг. Він є початком мудрості й веде до належного розуміння (Псалом 110:10). Лише нерозумні зневажають мудрість і повчання (Притчі 1:7). Більше того, страх Господній веде до життя, спокою, миру та задоволення (Притчі 19:23). Він – джерело життя (Притчі 14:27), яке надає нам безпеку (Притчі 14:26).

Таким чином, ми бачимо, що страх перед Богом потрібно заохочувати. Водночас, інший тип страху, згаданий у Біблії, не є корисним. Це «дух страху», згаданий у 2 Тимофія 1:7: «Бо дав нам Бог духа не страху, а сили, і любови, і цнотливости». Дух страху та сором’язливості не походить від Бога.

Тим не менше, іноді ми боїмося, іноді цей «дух страху» бере гору, і щоб здолати його, ми маємо цілковито покладатися на Бога та любити Його. «Але довершена любов проганяє страх, бо страх має муку. Той, хто боїться, не довершений у любові» (1Ін. 4:18). Ніхто не ідеальний, і Бог знає про це. Тому Він щедро розмістив слова підбадьорення проти страху на протязі всієї Біблії. Починаючи з книги Буття і до книги Об’явлення, Бог нагадує нам: «Не бійся!».

Наприклад, пророк Ісая (41:10) підбадьорює нас: «Не бійся, бо Я з тобою; не знічуйся, бо Я Бог твій; Я зміцню тебе, і допоможу тобі, і підтримаю тебе правицею правди Моєї». Часто ми боїмося майбутнього і того, що з нами може трапитися. Але Ісус нагадує нам, що Бог піклується про птахів на небі, тому наскільки більше Він піклуватиметься про Своїх дітей?! «Не бійтеся ж: ви дорожчі за багатьох малих пташок» (Мф. 10:31). Лише ці декілька віршів охоплюють багато різних типів страху. Бог говорить нам не боятися бути на самоті, бути занадто слабкими, не бути почутими, як і того, що наші фізичні потреби можуть бути не задоволені. Ці настанови зустрічаються протягом усієї Біблії, охоплюючи багато різних аспектів духу страху.

У Псалмі 55:12 автор вигукує: «На Бога я уповаю і не боюся: що заподіє мені людина?». Це прекрасне свідчення сили віри в Бога. Що би не сталося, псалмоспівець сподіватиметься на Бога, бо знає й розуміє Його силу. Ключем до подолання страху, у такому випадку, є повна довіра Богові. Довіра Богові – це відмова піддаватися страху. Це – звернення до Бога навіть у найтемніші часи, а також віра, що Він поставить усе на свої місця. Ця віра походить зі знання Бога і того, що Він – добрий.

Як тільки ми навчимося покладатися своєю вірою на Бога, то більше не будемо боятися того, з чим нам доведеться стикатися на життєвому шляху. Ми будемо разом із псалмоспівцем з упевненістю говорити: «І нехай звеселяться всі, що уповають на Тебе, і повіки радіють. Ти оселишся між ними, і будуть хвалитися Тобою ті, що люблять ім’я Твоє» (Псалом 5:12).

За матеріалами сайту www.gotquestіons.org

Попередній запис

Бійтеся Бога не боятися

Як ви думаєте, якби Бог вирішив звернутися до людства у вирішальний момент історії, незадовго до Його другого пришестя, які найголовніші ... Читати далі

Наступний запис

Що означає «страх Божий» – хіба Бога треба боятися?

Бога боятися треба. Але необхідно розуміти природу цього страху. Церковна мудрість пропонує міркування про страх раба, найманця і сина. Раб ... Читати далі