Дух молитви

А на дім Давида і на жителів Єрусалима виллю дух благодаті і розчулення” (Зах. 12:10).

Ми не знаємо‚ про що молитися‚ як належить, але Сам Дух просить за нас зітханнями невимовними” (Рим. 8:26).

Упродовж усієї цієї книги я говорив про Духа молитви. Мені хотілося, щоб думка про Нього проходила повз усю книгу, об’єднуючи в одне ціле усе, що сказано про молитву. На закінчення мені хочеться сказати, що Дух молитви проливає світло на всі стадії і на всі подробиці нашого молитовного життя. І це не лише світло теорії, що прояснює наш розум, але і світло практики, що дозволяє побачити, як застосовувати молитву і як вчитися молитві.

Мушу визнати, що я сам ще не занадто добре знайомий зі світом молитви! Моліться щодня, моліться, по-дитячому звертаючись до Духа молитви. І вам відкриються дивні переживання, що таять у собі безліч вражаючого.

Якщо ви відчуваєте, що поки що мало знаєте про глибинний сенс молитви і про те, що насправді є молитва, тоді благайте Духа молитви. Він здатен відкрити вам благодать молитви.

Якщо труднощі в молитві здаються вам непереборно великими і ви засмучуєтесь, тоді благайте Духа молитви. Він допоможе вам у вашій немочі і покаже, що ви неправильно розуміли в молитві, і зробить її простою і легкою.

Якщо робота молитви стає обтяжливою для вас і ви відчуваєте, що ваше серце втомилося від молитви, тоді з дитячою безпосередністю моліться про Духа молитви. Написано, що Господь виливатиме Духа молитви. Вам не доведеться самим приводити себе в настрій, придатний для молитви.

Якщо боротьба в молитві стане важкою і гіркою битвою і ви відчуєте, що ваша душа втратила контакт і єднання з Богом, а молитви ваші – це порожні слова, тоді з довірою помоліться про Духа молитви. Він вкаже на той гріх, який перешкоджає вашій молитві, і допоможе вам визнати його, а потім він зробить Христа таким дорогим вашому серцю, що ви добровільно відмовитеся від того, що загрожує порвати ваш зв’язок з Богом.

Якщо ви помічаєте, що схиляєтеся до неправильного використання молитви, до егоїстичної молитви, що виправдовує вас і у вас вже немає сміливості продовжувати молитися, то знову призвіть Духа молитви. Він не лише покаже вам істинний сенс і мету молитви; Він ще і підніме вас у вашій безпорадності до самого серця Божого, де вас знову обігріє Його любов. Так ви знову зможете молитися згідно з Його волею, не просячи ні про що, крім того, щоб знаходитися в гармонії з Його планами і цілями.

Якщо ви навряд чи здатні молитися і ще менш здатні дякувати, а найменше поклонятися і славити Його, помоліться про Духа молитви. Немає речей, яким Він учитиме вас з більшою радістю.

Якщо проблеми молитви стануть такими заплутаними і важкими, що слова молитви захолонуть у вас на губах, тоді помоліться у своїй печалі про Духа молитви. Він відкриє вам найглибші загадки молитви, покаже, що чим ви більш безпорадні, тим ближче до істинної молитви і тим більше відповідей отримаєте.

Якщо школа молитви стане важкою і стомливою для вас, то поговоріть про це з Духом молитви. Він Сам проводить навчання, і Він простежить за тим, щоб воно не було важчим і стомливим, ніж ви здатні винести. Тут і там буде Він давати вам маленький відпочинок. Він знає, з чого ми складаємося, пам’ятає, що ми створені з пороху земного.

Ці дитячі прохання про Духа молитви принесуть такі зміни у ваше молитовне життя, яких ви навряд чи могли чекати. Непомітно для вас самих молитва стане великим об’єднуючим чинником у вашому розкиданому і зайнятому житті. Усе, що ви відчуватимете протягом дня, направлятиме ваш розум і серце до Бога. Виникне прагнення поговорити з Богом про все, що ви побачите чи почуєте, що пов’язано з вашими близькими, друзями, ворогами, віруючими і невіруючими, що стосується справ як земних, так і вічних, великих і малих, важких і легких. Усі спостереження і переживання, що утворюють контур нашого повсякденного життя, стануть природно і легко набувати форми молитви. Близькі друзі негайно кажуть один одному про свої переживання. Така ж і молитва. Дух молитви робить нас такими близькими Богові, що будь-яке наше переживання тут же породжує в нас потребу поговорити з Ним, або молячись про інших, або глибоко зітхаючи, або довіряючи Йому свої печалі, або настійно вимагаючи, або з любов’ю дякуючи Йому.

Ви відчуєте солодке звільнення, говорячи з Богом про все, що відбувається в повсякденному житті, особливо доки воно свіже в пам’яті і являє для вас безпосередній інтерес. Роблячи так, ви зможете зняти з себе турботи і відповідальність, цілком передавши їх у руки Божі. Все більше і більше ви станете розуміти, що молитва – це найважливіша з ваших справ і не можна потратити свій час краще, ніж провівши його в молитві всякий раз, коли буде можливість, будь то наодинці або з друзями, на роботі або на відпочинку або просто коли ви йдете вулицею. Скрізь! І краще розпорядитися своїм часом ми не можемо.

Давайте молитися! Коли ви чи ваші близькі, або хтось, кого ви зустріли протягом дня, потребує чогось, зверніться за допомогою до Нього. Не відкладайте, “подавайте заяви”, написавши на кожній з них: “Даруй їм, якщо це прославить Твоє ім’я!” Пошліть ці “заяви” за допомогою бездротового телеграфу молитви. На небесах усі вони будуть враховані, і в угодний Богові час до вас прийдуть відповіді. Чим менше ви піклуватиметеся про час, коли прийдуть відповіді на ваші молитви, тим більше свободи ви отримаєте в молитовному житті. Те, що ви побачите, здивує вас! Чим довше ви провадитимете таке життя, тим більше відповідей на молитви отримаєте. Як падають сніжинки в зимовий день, так з кожним вашим кроком поступатимуть до вас відповіді, навіть у вашу смертну годину. Історія вашого життя стане історією молитви і відповіді на неї.

Попередній запис

Молитва про інших

У тонкому і важкому мистецтві молитви особливо важко зрозуміла молитва про інших. Наскільки вистачає мого розуміння, молитва про інших – ... Читати далі

Наступний запис

Молитва як спадок

Написано: "І милість Твоя буде йти слідом за мною по всі дні життя мого" (Пс. 22:6). Дійсно відповіді на молитви ... Читати далі