Глава 18 – ДОЧАСНУ НЕДОЛЮ ТРЕБА ЗНОСИТИ ЗА ВЗІРЦЕМ ХРИСТА

Господь. Сину, Я зійшов з неба задля твого спасіння, Я прийняв на Себе твою недолю не з конечности, а з любови, щоб ти навчився терпеливости і свою дочасну недолю зносив без нарікання.

Бо від хвилі Мого Різдва аж до смерти на хресті ніколи не бракло Мені ні терпіння, ні болю.

Зазнав Я великого недостатку в дочасних потребах, наслухався чимало скарг на Себе, лагідно перетерпів зневаги і наруги; за добродійства платили Мені невдячністю, за чуда – хулою, за науку – доганою.

Слуга. Господи, тому, що Ти у Своєму житті був такий терпеливий, а найголовніше, що Ти тим виповняв волю Вітця Твого, то годиться, щоб і я, бідний грішник, по Твоїй волі поводився терпеливо і, доки Ти сам схочеш, зносив тягар тлінного життя для свого спасіння.

Бо хоч сьогочасне життя дається часто відчути, але завдяки Твоїй благодаті воно стало повне заслуг, а за Твоїм прикладом і за прикладами Твоїх святих навіть для слабосилих воно є легшим і світлішим.

Та ще й далеко відрадніше воно, як було колись у Старому Завіті, коли ворота небесні були зачинені, і навіть дорога до неба здавалася темнішою, коли так мало хто старався шукати Царства Небесного.

Але навіть і ті, що тоді були праведними і заслужили собі на спасіння, вони перед Твоїми муками і заслугою Твоєї смерти не могли ввійти до Царства Небесного.

О, яку велику дяку я повинен віддавати Тобі за те, що зволив єси показати мені і всім вірним просту і певну дорогу до вічного царства Твого!

Бо Твоє життя – то наша дорога, і через святу терпеливість ідемо до Тебе, бо Ти наш вінець слави.

Якщо б Ти не йшов попереду та й нас не навчив, хто дбав би про те, щоб іти тією дорогою?

Ох, скільки то людей було б залишилося далеко позаду, коли б вони не бачили Твоїх світлих зразків!

Ось ми досі іще холодні в серці, хоч наслухалися стільки Твоїх чудес і наук: що б то було, якби ми не мали для наслідування такого ясного світла Твого.

<< Глава 17 – У ВСЯКІЙ ЖУРБІ ТРЕБА ПОКЛАДАТИСЯ НА БОГА

Глава 19 – КРИВДИ ТРЕБА ТЕРПІТИ І ХТО СПРАВДІ ДОСВІДЧЕНИЙ У ТЕРПЕЛИВОСТІ >>