Богослов’я та фантастика: що спільного?

Відчуваємо здивування, неминуче німе запитання, а можливо, і докори читачів: «Що спільного може бути між богослов’ям і фантастикою? Не можна порівнювати несумісні речі!» Що ж, у цілому все це вірно, але… Взагалі, це маленьке «але» додає привабливості в житті, і крім того, багатьох самовпевнених людей (а це, у принципі, у тій або іншій мірі, стосується всіх нас) спускає з небес на Землю, у чому можна явно побачити руку Божу. Але сьогодні не про це, а про те, що все-таки є спільного в богослов’ї і фантастиці? А спільне дійсно є.

У більшості фантастичних творів схожий сценарій – людство, або певна група людей, стикаються з неземною формою життя (інопланетянами), у результаті чого життя людей (або всього людства – це як пощастить) опиняється під загрозою. Ну, а далі за волею сценариста люди (людство) рятуються, або ж…

«І до чого тут богослов’я?» – цілком доречно може спитати будь-хто. А при тому, що у вказаній ситуації, варто слова «прибульці» чи «інопланетна форма життя» поміняти на слово «гріх» і тоді картина набуває звичних для більшості християн контурів: група людей (Адам і Єва) зіткнулись зі змієм (чим не фантастичний персонаж, причому з ворожого для нас світу?), згрішили (заразилися гріхом), що підставило під загрозу існування всього людства. А те, що чинить гріх з людьми – часто добре зображують у фантастичних фільмах, адже гріх теж вбиває людину. Чим не аналогія? А також тема для місіонерської проповіді: «Усе це говорив Ісус людям притчами, і без притчі нічого не говорив їм» (Мф. 13:34). Ісус у Своїх проповідях використовував для людей схожі образи із звичайного побуту, те саме можемо зробити ми, тим більше яскраві образи створили за нас кінематографісти, головне тут вказати, від Кого треба чекати нам спасіння.

«А наше життя – на небесах, звідкіля ми чекаємо i Спасителя, Господа нашого Ісуса Христа» (Флп. 3:20). Небеса, космос – неодмінні атрибути фантастичних фільмів – от і друга тема для місіонерської проповіді. Як бачите, саме життя приносить нам теми для проповідей, які будуть зрозумілі оточенню, головне тут – вміти їх вчасно побачити.

Редакція сайту


Ваш коментар: