Що каже Біблія про тлумачення снів?

Сни не залишають людей байдужими

Це реальність. Люди тривожаться тим, що їм сниться, і хочуть знати, що означають ці сни. Таким чином, з’явилися сонники: книги чи публікації онлайн, форуми, де люди намагаються дати тлумачення снам. Факт у тому, що сни нікого не залишають байдужим. Біблія оповідає нам у 2-му розділі книги пророка Даниїла, що царю Вавилонському Навуходоносору, одного разу приснився сон, він забув його, але прокинувся дуже стривоженим, і попросив усіх своїх мудреців розповісти йому сон і його тлумачення. Коли вони були не в змозі це зробити, він був готовий убити їх усіх до одного. Господь змилувався над ними, відкривши царю сон і тлумачення через пророка Даниїла.

Турботи породжують сни

Так сказав Бог у книзі Екклезіаста: «Не поспішай язиком твоїм, і серце твоє нехай не поспішає вимовити слово перед Богом; тому що Бог на небі, а ти на землі; тому слова твої нехай будуть скупі. Бо, як сновидіння бувають при великій кількості турбот, так голос нерозумного пізнається при великій кількості слів». (Еккл. 5:1-2)

Маючи на увазі, що наші турботи породжують сни, не будемо квапитися завжди шукати їх тлумачення.

Більшість снів не мають сенсу

От, що ще сказав Бог: «Бо у безлічі сновидінь, як і в безлічі слів, – багато суєти; але ти бійся Бога» (Еккл. 5:6).

Не намагайтеся знайти тлумачення, попередження або ще щось у кожному сні.

Сни є результатом бажань

У книзі пророка Ісаї написане: «І як голодному сниться, ніби він їсть, але пробуджується, і душа його голодна; і як спраглому сниться, ніби він п’є, але пробуджується, і ось він знемагає, і душа його спрагла: те саме буде і з безліччю усіх народів, які воюють проти гори Сион» (Іс. 29:8).

Деякі люди побачили вирішення проблем, які в них були, якраз уві сні. Коли я був у школі, вчителька хімії розповіла нам, що Менделєєв відкрив свою відому таблицю уві сні, але після багатьох і довгих досліджень і пошуків закономірностей для систематизації хімічних елементів.

Бог попереджає нас уві сні

У Євангелії від Матфея написано, що ангел Господній попереджав Йосифа, чоловіка Марії, матері Ісуса. Коли Йосиф дізнався, що вона була вагітна і думав таємно залишити її, щоб не ганьбити її, ангел промовив йому уві сні і сказав йому, що дитина, яка була Господом Ісусом, була зачата від Духа Святого. Потім ангел сказав Йосифу тікати в Єгипет, потім – повернутися з Єгипту.

Сон святого Йосифа, Лука Джордано

Ангел промовив волхвам, після того, як вони побачили немовля, щоб вони повернулися іншою дорогою і не пішли до Ірода. А в ніч перед тим, як Господь Ісус був приведений на суд до Пилата, Бог попередив дружину Пилатову, бо в Біблії написано так: «Коли ж він сидів на судилищі, жінка його послала йому сказати: не роби нічого Праведникові Тому, бо я багато потерпіла сьогодні уві сні через Нього» (Мф. 27:19).

Бог може давати людям видіння і напрям уві сні

От, один випадок, розказаний у книзі Діянь Апостолів про апостола Павла: «Коли ж вони пройшли Фригію та Галатійську країну, заборонив їм Святий Дух проповідувати слово в Асії. Дійшовши до Місії, вони поривалися йти у Вифинію; але Дух не допустив їх. Перейшовши ж Місію, вони зійшли в Троаду. І було Павлові вночі видіння: один муж, македонянин, стояв і благав його, кажучи: “Прийди до Македонії і допоможи нам”. Після цього видіння зараз же ми вирішили йти до Македонії, зрозумівши, що нас покликав Господь благовістити там». (Діян. 16:6-10)

Бог говорив з пророками уві сні

Біблія рясніє випадками, коли Бог відкривав Свою волю пророкам у снах. Коли Міріам та Аарон докорили Мойсею і прикинулися, що і їм говорить Бог у такій же мірі, Бог покликав їх до входу в скинію і… «…зійшов Господь у хмарному стовпі, і став біля входу в скинію, і покликав Аарона і Маріам, і вийшли вони обоє. І сказав: слухайте слова Мої: якщо буває у вас пророк Господній, то Я відкриваюся йому у видінні, уві сні говорю з ним; але не так з рабом Моїм Мойсеєм, – він вірний у всьому домі Моїм: вустами до вуст говорю Я з ним, і явно, а не в гаданнях, і образ Господа він бачить; як же ви не убоялися дорікати рабу Моєму, Мойсеєві?» (Числа 12:5-8).

В той же час. Сни є «аргументом» лжепророків

Оскільки сни не можуть бути перевірені іншими людьми, деякі, що прикидаються пророками, використовують сни як свій «аргумент», що з ними говорив або говорить Бог, коли, насправді, Він не говорив з ними. От, що сказав Бог через пророка Єремію, стосовно таких пророків: «Я чув, що говорять пророки, Моїм ім’ям пророкують неправду. Вони говорять: “мені снилося, мені снилося”. Чи довго це буде у серці пророків, які пророкують неправду, пророкують обман свого серця? Чи думають вони довести народ Мій до забуття імені Мого за допомогою снів своїх, які вони переказують один одному, як батьки їхні забули ім’я Моє через Ваала? Пророк, який бачив сон, нехай і розповідає його як сон; а в якого Моє слово, той нехай говорить слово Моє вірно. Що спільного у полови з чистим зерном? – говорить Господь. Слово Моє чи не подібне до вогню, – говорить Господь, – і чи не подібне до молота, який розбиває скелю? Тому, ось Я – на пророків, – говорить Господь, – які крадуть слова Мої один в одного. Ось, Я – на пророків, – говорить Господь, – які діють своїм язиком, а говорять: “Він сказав”» (Єр. 23:25-31).

Тому.

Не вір снам, які суперечать Слову Божому

Біблія є Словом Божим, волею Божою, відкритою всім людям. Тому ми повинні перевіряти всі наші сни чи сни інших по Писанню, як написано: «Якщо постане серед тебе пророк, або сновидець, і покаже тобі знамення або чудо, і збудеться те знамення або чудо, про яке він говорив тобі, і скаже притому: “ходімо услід богів інших, яких ти не знаєш, і будемо служити їм”, – то не слухай слів пророка цього, або сновидця цього; тому що через це спокушає вас Господь, Бог ваш, щоб довідатися, чи любите ви Господа, Бога вашого, від усього серця вашого і від усієї душі вашої; За Господом, Богом вашим, ходіть і Його бійтеся, заповідей Його дотримуйте і голосу Його слухайте, і Йому служіть, і до Нього приліплюйтеся» (Втор. 13:1-4).

Лише Бог дає справжнє тлумачення снів

Тлумачення снів найбільше цікавить людей, і це спонукає їх писати книги, створювати сторінки в Інтернеті і т. д. Не можна робити таке. Біблія каже, що Бог дав Йосифу мудрість для тлумачення снів двох людей, які знаходилися з ним у темниці в Єгипті. Усе сталося саме так, як сказав Йосиф, тільки той, хто був звільнений з темниці, швидко забув про нього і не промовив жодного слова на захист Йосифа. У Господа, проте, був інший план. В одну ніч, фараон, цар Єгипту, побачив два сни, які вжахнули його. Він скликав усіх волхвів і всіх мудреців Єгипту і розповів їм сни, але ніхто не зміг розтлумачити їх. Тільки тоді колишній співкамерник, а нині виночерпій фараона згадав про Йосифа і сказав про нього фараонові.

«І послав фараон і покликав Йосифа. І поспішно вивели його з в’язниці. Він постригся і перемінив одяг свій і прийшов до фараона. Фараон сказав Йосифові: мені снився сон, і нема нікого, хто витлумачив би його, а про тебе я чув, що ти вмієш тлумачити сни. І відповів Йосиф фараону, говорячи: це не моє; Бог дасть відповідь на благо фараонові» (Буття 41:14-16).

Бачите, що Йосиф, який був пророком, не присвоїв собі тлумачення і сказав, що скаже лише те, що відповість Бог.

Ми не можемо робити схеми тлумачення снів

Люди, можливо на основі своїх спостережень, намагалися робити списки того, що їм снилося, і давати цьому стандартні тлумачення. От деякі, які чув і я в дитинстві, і якими я керувався, поки не став християнином: якщо тобі сняться змії – буде сильний вітер; якщо тобі сниться собака – ти зустрінеш погану людину; якщо тобі сниться хтось або ти сам без одягу – ти захворієш; якщо тобі сниться хтось нареченою чи женихом – він помре. Тепер подумайте, яке враження справлять ці тлумачення на того, хто вірить у них і не знає Священного Писання. Ніколи не вірте таким тлумаченням. Бог не залишив у Священному Писанні такого списку, а, навпаки, кожен сон, описаний у Священному Писанні, отримував індивідуальне і особливе тлумачення, коли Бог хотів дати це тлумачення. Пророку Даниїлу Бог «дарував розуміти і всілякі видіння і сни» (Даниїла 1:17). Але, Даниїл не залишив списки снів і тлумачень, якими ми повинні керуватися, і він теж не керувався такими списками, а для кожного сну отримував окреме тлумачення від Бога, після того, як просив його в молитві.

Зважаючи на вчення Боже, написане у Священному Писанні Старого і Нового Завіту, не дозволяйте людським тлумаченням снів злякати і поневолити себе, але і не ігноруйте, якщо Бог колись промовить до вас уві сні.

Автор: Васіле Філат

Попередній запис

Як навчитися узнавати сни від Бога?

Оскільки сон – це внутрішня робота душі, а не зовнішня тіла, то до душі можуть приходити, як темні сили, біси, ... Читати далі

Наступний запис

Чи можна вірити снам?

"Отже, не будьте нерозсудливі, а пізнавайте, що є воля Божа" (Еф. 5:17). У дитячий період дитина спить більшу частину свого ... Читати далі