Ми не самотні

Що мене утішає, так це те, що Бог проводить такими драматичними шляхами всіх, хто шукає Його. Навіть великі подвижники йшли тими самими шляхами випробувань. Навіть апостол Павло не був виключенням.

Апостол Павло, Рембрандт ван Рейн

У Другому посланні до Коринф’ян 1:8-9 апостол розповідає своїм коринфським друзям про труднощі, які спіткали його самого і співробітників в Ефесі (провінція Асія): «Бо не хочемо ми, браття, щоб вам було невідомо про скорботу нашу, що трапилася з нами в Асiї, де було нам тяжко надміру i над силу, так що не сподівалися залишитися живими, але самі в собі мали вирок до смерти для того, щоб надіятися не на самих себе, а на Бога, Який воскрешає мертвих». Важко повірити, але навіть Павло, якого мільйони християн обґрунтовано називають «Святий Павло», мав спокусу понадіятися на самого себе! А щоб він не пав у спокусі, Бог повів його долиною смерті. У Павла було багато друзів в Ефесі, серед них були навіть впливові люди (Діян. 19:31), але ніхто з них не міг допомогти апостолові. І він сказав собі: «Немає ніякої надії. Якщо я виберуся звідси живим, то тільки завдяки диву Божому».

Якщо Павлу треба було йти цим шляхом, щоб не понадіятися на самого себе, то чому мені, як я особисто вважаю, треба бути виключенням і обходитися меншою кров’ю?

Авраам не був виключенням. Авраам – отець віруючих не був виключенням. Він теж мав пройти тим самим шляхом, щоб повірити. Павло пише про нього: «Він, всупереч надії, увірував» (Рим. 4:18). Так, потрібно було дійти до краю, коли не залишається жодної надії. Ви прекрасно знаєте, як він хапався за будь-яку можливість, використав будь-яку надію, щоб отримати спадкоємця.

Вже думав на свого управителя Єлиєзера написати заповіт, потім під умовляннями Сарри, яка бачила, як він мучиться, не маючи сина, узяв наложницю Агар… Але все це було не те, що приготував Аврааму Бог, жалюгідна надійка, що перетворилася на тяжкий тягар. І «коли не залишалася жодної надії», тоді він повірив.

Попередній запис

Дати вихід

Ми постійно розчаровуємо один одного. Це нормальний стан речей, бо ми - тілесні, тростина надломлена, та така, якщо хто зіпреться ... Читати далі

Наступний запис

«Надія на Господа»

Є ще один вид надії, про який необхідно висловитися цілком безперечно. Християни охоче погоджуються з тим, що надія на людей ... Читати далі