Бог дав нам свободу вибору, але все одно карає за те, що ми вчиняємо неправильно?

Питанням винесеним у заголовок задаються чимало людей, адже в Біблії достатньо моментів, де Бог говорить про прокляття і тому подібне, якщо людина відвернулася в бік ідолів. У такому разі, як же свобода вибору?

«Свобода вибору», – таке словосполучення можна почути часто, але річ у тім, що свобода вибору в Біблії розуміється дещо інакше, ніж ми її розуміємо. Ми думаємо, що свобода – це життя, коли я сьогодні вільний вибрати зло, а завтра вільний вибрати добро, післязавтра до обіду я вільний матюкатися, а після обіду вільний себе стримувати. За нашими мірками свобода означає: роби, що хочеш, і тобі за це нічого не буде.

Проте Біблія і саме життя учать нас іншому. Свобода в тім, щоб вибрати напрям руху свого життя, а напрямів тільки два: до Бога і від Бога. Йдучи до Бога, я все більше вибираю добро і вічне життя, йдучи від Бога, я все більше вибираю зло і вічну смерть. І на тому, і на іншому шляху я можу час від часу здійснювати щось протилежне: злі люди теж якось десь можуть бути добрими, а добрі можуть іноді зірватися і скоїти зло. От Давид, наприклад, або Авраам. Обоє вони одного разу скористалися свободою вибору і пішли в напрямку до Бога, а ми, читаючи Біблію, бачимо, що обоє вони іноді досить серйозно помилялися, поки йшли цим шляхом. Але вони приймали покаяння, дароване Богом, і продовжували йти в колишньому напрямі. Так само і з тими, хто вибрав йти від Бога.

Чому центром є саме Бог? Бо Він – Джерело життя і Сам є Життя. Якщо ми йдемо до Нього, то дивимося прямо на Нього, чи не так? А це означає, що ми дивимося в бік Вічного Життя і всього, що з ним пов’язане: добра, любові, справедливості, милості, справжнього щастя. Якщо ж ми йдемо від Бога, то ми дивимося в протилежний бік, а там, як ви розумієте, є що завгодно, але тільки не Вічне Життя і його якості.

Покарання, яке людина отримує в результаті того, що вибере йти від Бога, – ця не авторитарна дія Вседержителя: “Йдеш? – Покараю!”, але прямий результат нашого віддалення від Джерела життя і добра. Не Бог нас карає, а ми самі пожинаємо плоди того, що сіємо без Нього і далеко від Нього. – Гал. 6:7: “Не обманюйтесь: Бог зневаженим не буває. Що посіє людина, те й пожне“.

Усе, написане вище, стосувалося людей, які ще не належать Божому народу, а живуть самі по собі, як їм надумається, потихеньку віддаляючись від Бога.

Все ж Божі благословення і прокляття дані виключно тим, хто вибрав-таки йти в напрямку до Вседержителя. З моменту нашого вибору слідувати в напрямку до Нього, ми стаємо частиною Його народу і автоматично опиняємося в ситуації, коли Він починає нас учити розрізняти добро і зло, вибираючи добро.

Перечитайте Втор.28 і ви побачите, що всі слова прокляття – це червоні прапорці небезпеки, якими Бог обіцяє сигналити Своєму народу, якщо вони зіб’ються зі шляху, і завдяки яким Він все одно рано чи пізно поверне їх назад до Себе, тобто до Вічного Життя. Нелегко читати слова прокляття, але все таки вони дають народу Божому тверду віру в те, що Він ніколи їх не залишить. Хоча вони можуть почати розпусничати і втікати від Нього, Він зробить усе необхідне і поверне їх назад. І тільки тому, що одного разу вони увійшли з Ним до завіту. – Рим. 3:3 “Бо що ж‚ коли деякі й не вірували? Невіра їхня чи знищить вірність Божу?

Виходить така картина:

Людина, яка знаходиться на шляху, що відводить від Бога, – це загибла людина. Навіть якщо вона намагається жити більш-менш правильно (наприклад, так з дитинства навчили або так зручніше жити), вона все одно залишається просто прахом. Про неї сказане:

  • Бо порох ти і до пороху повернешся” (Бут. 3:19);
  • плоть і кров успадкувати Царства Божого не можуть, і тління не успадкує нетління” (1Кор. 15:50);
  • якщо хто не народиться звище, не може бачити Царства Божого” (Ін. 3:3).

Якщо ж людина вибрала Бога і прагне до Нього, то вона вже народжена зверху і належить Його народові. З цієї миті Бог бере на Себе відповідальність за те, щоб привести цю людину до Перлинних Воріт Свого Царства. А це означає, для народженого зверху набувають чинності всі слова благословення і прокляття, записані в Біблії.

Автор: Олександра Ланц

Попередній запис

Чи мають люди свободу волі насправді?

Якщо «свобода волі» означає, що Бог дає людям можливість робити вибір, який насправді може вплинути на їх долю, тоді, так ... Читати далі

Наступний запис

Вірна основа

Свобода – яке це солодке слово для багатьох! І так само воно ненависне для значної кількості людей. І як багато ... Читати далі