Наша свобода в Христі

Упродовж усієї історії люди часто прагнули свободи. Багато хто помер, щоб принести свободу своїй сім’ї чи народу. Чудово, що зараз свобода є в багатьох країнах Східної Європи і інших місцях, де в минулому такої свободи не було. Проте, без сумніву, найбільша свобода у світі – свобода, яку мають християни в Ісусі Христі. Ісус сказав: “Отже, якщо Син визволить вас, то справді будете вільними” (Ін. 8:36).

І. Новий Завіт прямо учить, що християни вільні

Іноді нехристияни кажуть, що насправді в християн свободи немає, тому що Бог не дозволяє їм здійснювати певні вчинки. Це – брехня, бо є в нас свобода! Навіть деякі віруючі іноді кажуть, що їм здається, що насправді ми не маємо свободи. Цікаво, проте, що жоден з них не сказав цього, коли хрестився! Думка про те, що в християн немає свободи походить від диявола!

Ми знаємо, що маємо свободу в Христі, бо так каже Біблія! Зверніть увагу на ці вірші: “Звільнившись же від гріха, ви стали рабами праведности” (Рим. 6:18). “…потай прийшли підглядати нашу свободу, яку ми маємо в Христі Ісусі… Отже, стійте у свободі, яку дарував нам Христос… До свободи ви покликані, браття…” (Гал. 2:4; 5:1,13).

ІІ. Джерело нашої свободи

Не забуватимемо, що істинна свобода знаходиться тільки в Ісусі Христі: “…прийшли підглядати нашу свободу, яку ми маємо в Христі Ісусі” (Гал. 2:4). Нас не має дивувати вчення Біблії про те, що наша свобода в Христі, бо написано також, що відкуплення (Рим. 3:24), спасіння (2Тим. 2:10) і усі духовні благословення (Еф. 1:3) знаходяться в Христі. Ті, хто знаходяться у світі (а таким чином, не в Христі), перебувають все ще в гріху і ще не вільні.

Хибні боги та хибні релігії не дають справжньої свободи. Жодні вчення людські не можуть звільнити нас, оскільки роблять наше поклоніння марним (Мк. 7:7). Справжня свобода походить від Ісуса. Знову, “якщо Син визволить вас, то справді будете вільними” (Ін. 8:36). Слова життя в Ісуса. Що сказав Йому Петро? “Господи, до кого нам іти? Ти маєш слова життя вічного” (Ін. 6:68).

Отже, Ісус – Джерело всієї нашої свободи. Але, як Він робить нас вільними? Біблія каже, що вільними нас робить «закон духу життя в Христі Ісусі» (Рим. 8:2). Через те, що Євангеліє робить нас вільними, воно назване “довершеним законом свободи” (див. Як. 1:25). Ісус звільняє людей за допомогою істини: “І пізнаєте істину, і істина визволить вас” (Ін. 8:32). Спершу ми повинні знати істину, потім ми повинні перебувати в ній; іншими словами продовжувати покорятися їй (Ін. 8:31). Ісус робить нас вільними тільки, коли ми знаємо істину і наслідуємо її. В одній зі Своїх молитов Ісус сказав Отцю: “Освяти їх істиною Твоєю; слово Твоє є істина” (Ін. 17:17). Що є істина? Слово Боже. Що може звільнити нас? Слово Боже. Коли воно звільняє нас? Тільки тоді, коли ми дотримуємо його.

Як чудово, що наш Спаситель – Ісус Христос! Як прекрасно завдяки Йому і Його Євангелію мати істинну свободу! Але яку ж свободу дає нам Ісус? Жити в країні, де ми користуємося політичною свободою – це, поза сумнівом, велике благо, але політична свобода – не та свобода, яку обіцяв Ісус. Деякі християни живуть там, де по суті, політичної свободи не мають. Свобода в суспільстві також не є свободою, обіцяною Ісусом. У Новому Завіті ми читаємо про християн, які по відношенню до інших були фізично рабами. Деякі отримують свободу, звільняючись з в’язниці. Це теж не та свобода, яку дає Ісус. Деякі стали християнами, знаходячись у в’язниці, але не були негайно випущені тільки через те, що стали послідовниками Христовими. Інші розлучилися, і називають себе “вільними”, але це – не Христова свобода.

Тоді свободою від чого ми володіємо? У Христі ми маємо свободу – свободу від гріха. Ісус сказав: “І пізнаєте істину, і істина визволить вас… Істинно, істинно кажу вам, що кожен, хто чинить гріх, є раб гріха” (Ін. 8:32-34). У контексті цих віршів в Іоанна 8 роз. Ісус говорив про свободу і рабство. Рабства чого? Гріха. Таким чином, свобода, про яку Він говорить, – свобода від гріха. У якому сенсі ми вільні від гріха? Будучи християнами, хоча і грішимо по слабкості, ми – більше не раби гріха. “Дякувати Богові, що ви, бувши раніше рабами гріха, від серця стали слухняні тому родові вчення, якому віддали себе. Звільнившись же від гріха, ви стали рабами праведности” (Рим. 6:17,18). Ми вільні від гріха в тому сенсі, що вільні від його провини, наші гріхи прощені і забуті Богом. “…І гріхів їхніх, і беззаконь їхніх не згадаю більше” (Євр. 8:12). Так, завдяки крові Ісуса, ми вільні від відплати за гріх, яка є духовна смерть (Рим. 6:23).

В той же час, ми звільнені також і від закону Мойсеєвого. Спроба точного дотримання закону Мойсеєвого названа “ярмом” (Діян. 15:10). Також Павло писав: “Отже, стійте у свободі, яку дарував нам Христос, і не підпадайте знову під ярмо рабства” (Гал. 5:1). У контексті цього вірша Павло говорить про деяких християн, що намагалися дотримувати і нав’язувати іншим закон Мойсеїв. І як він називає його? “Ярмом рабства”. У тому ж посланні Святий Дух вказує, що ми вільні також і від рабства світу (Гал. 4:9). В іншому місці Новий Завіт учить нас, що Ісус прийшов у світ “визволити тих, що страхом смерти все життя трималися в рабстві” (Євр. 2:15). Будучи учнями Ісуса, ми не повинні боятися смерті! Ми вільні від такого страху. Бо Ісус повстав з мертвих, ми теж повстанемо, проголошуючи: “Смерть! Де твоє жало? Пекло! Де твоя перемога?” (1Кор. 15:55).

Деякі люди – раби забобонів, пітьми і неуцтва. Але, це не повинно стосуватися рабів Ісуса. За допомогою Ісусової істини ми вільні в Ньому від усього цього (Ін. 8:31,32). Чи пам’ятаєте ви, як ви були щасливі в день, коли хрестилися в Христа і отримали справжню свободу? Ви все ще щасливі і вдячні за цю свободу, чи ні? Радуйтеся!

Новий Завіт прямо учить тому, що християни вільні, а також вказує на джерело нашої свободи. Через наявні в людей хибні уявлення про свободу християн, іноді нам важливо розуміти наступні істини:

  1. Свобода в Христі не означає, що в нас є право залишатися в гріху. “Що ж скажемо? Чи залишатися нам у гріху, щоб примножилася благодать? Зовсім ні. Ми померли для гріха: як же нам жити в ньому?” (Рим. 6:1,2)? Хоча християни звільнені законом «духу життя в Христі Ісусі» (Рим. 8:2), все ж, коли вони грішать, положення їх залишається небезпечним.
  2. Свобода в Христі не означає, що ми не повинні дотримуватися жодних законів. Багато хто вірить, якщо ми врятовані благодаттю, означає в нас немає закону. Інші заявляють: володіння свободою доводить, що ми не під законом. Це неправда! Чи врятовані ми благодаттю? Так (Еф. 2:8). Чи вільні ми в Христі? Так (Гал. 5:1). Але Бог дав закон, щоб ми наслідували його. Що є цим законом? Він названий “законом Христовим” (див. Гал. 6:2), “довершеним законом свободи” (див. Як. 1:25), “законом віри” (Рим. 3:27) і “законом духу життя в Христі Ісусі” (див. Рим. 8:2). Говорячи просто, цей закон – вчення Ісусового Євангелія.
  3. Свобода в Христі не означає, що ми можемо поступати, як нам заманеться. Чи пам’ятаєте ви хаос і нечестя, що панували в Ізраїлі, коли “…кожен робив те, що йому здавалося справедливим” (Суд. 21:25)? Робити те, що хочеться – такої свободи шукають багато людей, але не таку свободу обіцяє Ісус! Мати свободу перелюбствувати, брехати, красти і скоювати інші аморальні вчинки – до такої, так званої, свободи прагне багато хто. Але скоєння цих вчинків лише робить людину рабом гріха.
  4. Свобода в Христі не означає, що ми живемо без обмежень. Гал. 5:13 говорить, що в християн є свобода. Пізніше, через шість віршів, Біблія вчить, що той, хто поступає за бажаннями плоті, Царства Божого, не наслідує (5:19-21). Очевидно, таким чином, що Бог обмежив види діяльності, в яких діти Божі можуть брати участь.
  5. Свобода в Христі не означає, що християни не є рабами. Послідовники Ісуса – і вільні, і раби в один і той же час. Вони вільні від провини гріха, але раби Ісуса. “Як вільні, не як ті, хто використовує свободу для прикриття зла, але як раби Божі” (1Пет. 2:16).
  6. Свобода в Христі не безумовна. У Христа є умови, які людина має виконувати для підтримки своєї свободи від гріха. У 1Ін. 1:7 це викладено просто: “Коли ж ходимо в світлі, подібно до того, як Він у світлі, то маємо єднання один з одним, і Кров Ісуса Христа, Сина Його, очищає нас від усякого гріха“. Коли кров Ісуса очищає нас від всякого гріха? Коли ми ходимо у світлі. “…Про те помишляйте” (Флп. 4:8).

За матеріалами сайту www.kіevchurch.org.ua

Попередній запис

Роздуми про свободу

Як правило, кожна людина прагне досягти мети свого життя. Для цього вона має свободу діяти відповідно до цієї мети. Та ... Читати далі

Наступний запис

Християнська свобода

Що таке «свобода» для греків? На моїй полиці є богословський словник, що тлумачить значення слів Нового Завіту, і часто словарна ... Читати далі