
Як правило, кожне покоління вважає себе розумнішим за попередні. Не оминула ця тенденція і покоління нинішнє. І на думку багатьох наших сучасників для цього є всі причини: адже в наш час зроблено стільки наукових відкриттів та винаходів! Той самий Штучний інтелект, яким людство дуже пишається і не може для нього знайти гідного використання… І не втямки людям, які так пишаються досягненнями свого часу, що цих досягнень ніколи б не сталося, якби не титанічна праця попередніх поколінь. Втім, цей аргумент не є вже таким вагомим для людей охоплених почуттям власної величі…
Але є дійсно одна важлива річ, яка суттєво відрізняє нас від попередніх поколінь, і це зовсім не високий рівень науково-технічного прогресу. Це низька народжуваність, до того ж настільки низька, що виникають реальні побоювання щодо майбутнього країн з високим рівнем розвитку, але одночасно з вкрай низькою народжуваністю. Власне, про це свідчить наступна новина:
В одному з сіл Італії вперше за 30 років народилася дитина
В італійському селі Пальяра-деі-Марсі в регіоні Абруццо, що на схилах гори Джирифалько, уперше за 30 років народилася дитина.
Дівчинку назвали Лара Буссі Трабукко. Після її народження населення села зросло до 20 людей.
За словами матері дівчинки Чінції Трабукко, через цю подію про село дізналися люди, які раніше не чули про його існування.
Голова села Джузеппіна Пероцці зазначає, що село переживає стрімке скорочення населення, яке посилюється смертністю літніх людей без зміни поколінь. За її словами, народження дитини стало винятковою подією для громади.
Історія Пальяра-деі-Марсі відображає загальну демографічну ситуацію в Італії. За даними національного статистичного агентства Istat, у 2024 році в країні зафіксували історичний мінімум народжуваності – 369 944 дитини. Середній показник становив 1,18 дитини на жінку – один із найнижчих в ЄС.
Причини демографічного спаду пов’язують із нестабільністю зайнятості, еміграцією молоді, недостатньою підтримкою працюючих батьків, проблемами з безпліддям і свідомою відмовою від батьківства. (джерело).
Ну, що тут можна додати? Хіба що поцікавитися: а хто буде користуватися Штучним інтелектом і досягненнями науково-технічного прогресу, коли людство припинить відтворювати собі подібних, тобто розмножуватися? Тоді для чого це все?
Редакція сайту
Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
Для чого це все?