«В Антиохійській церкві були деякі пророки і вчителі: Варнава і Симеон, що звався Нігер, і Луцій киринеянин, і Манаїл, вихований з Іродом четвертовладником, і Савл. Коли вони служили Господеві й постили, Дух Святий сказав: “Відділіть Мені Варнаву та Савла для діла, на яке Я покликав їх”. Тоді вони, попостившись і помолившись та поклавши руки на них, відпустили їх. Вони, послані Духом Святим, прийшли до Селевкії, а звідтіль відпливли до Кіпру». Діяння 13:1-4
7 фактів які треба знати про церкву в Антиохії:
- Церква в Антиохії стала дуже значною в усьому Новому Завіті.
Декілька учнів з Кіпру і Киринеї вирушили в Антиохію, щоб відкрити там нову церкву. Антиохія була початком служіння церкви в Єрусалимі.
«Тим часом розсіяні через гоніння, що сталося після Стефана, пройшли до Фінікії та Кіпру і Антиохії, нікому не проповідуючи слово, крім юдеїв». Діяння 11:19
- Саме в Антиохійській церкві вірні вперше стали називатися християнами.
«Цілий рік збиралися вони в церкві і вчили багато народу; і ученики в Антиохії вперше почали зватися християнами». Діяння 11:26
- Перше пробудження було в Антиохії. Унаслідок цього пробудження Варнава був посланий туди на допомогу. Церква в Єрусалимі почула про те, що Бог здійснював в Антиохії, і з радістю вислали Варнаву нести служіння там.
«Дійшла чутка про це до церкви Єрусалимської, і доручили Варнаві йти до Антиохії». Діяння 11:22
- Варнава узяв із собою Павла.
- Для апостола Павла церква в Антиохії була як його домашня церква. Швидше за все, він почував себе як вдома більше в «Місіонерському Союзі церков» в Антиохії, ніж в «Єрусалимському християнському центрі».
- В Антиохії було багато пророків і місіонерів. Єрусалимська церква не була розташована займатися виїзною євангелізацією і місіонерством.
«В Антиохійській церкві були деякі пророки і вчителі: Варнава і Симеон, що звався Нігер, і Луцій киринеянин, і Манаїл, вихований з Іродом четвертовладником, і Савл». Діяння 13:1
- Церква в Антиохії була без зволікань слухняна голосу Святого Духа. Вони відважно відсилали на місіонерське служіння своїх кращих апостолів насаджувати нові церкви.
«Коли вони служили Господеві й постили, Дух Святий сказав: “Відділіть Мені Варнаву та Савла для діла, на яке Я покликав їх”». Діяння 13:2
Павло і Варнава не бачили великого прояву сили Божої, коли вони були в Антиохії. Але щойно вони вирушили в місіонерську поїздку, через них стали проявлятися чудеса і знамення. Чудеса, про які ми читаємо в книзі Діянь, це чудеса, що сталися з Павлом і Варнавою, коли вони вирушили насаджувати церкви.
Між церквою в Антиохії і церквою в Єрусалимі була величезна різниця в тому, як вони виконували доручення Ісуса Христа. Єрусалимська церква знала про доручення насаджувати церкви точно так, як і церква в Антиохії. Давайте наслідуватимемо приклад церкви в Антиохії. Давайте негайно виконуватимемо веління насаджувати церкви. Навіщо чекати, коли настануть часи гонінь і скорботи, щоб виштовхати нас насаджувати церкви.
