Шкодування за майбутнім

Статуя апостола Петра перед входом у Собор Святого Петра у Ватикані

Багато людей вважає, що раніше було краще. Часто ця  думка не зовсім відповідає істині, і більш доречніше казати, що люди, які шкодують за минулим, просто були молодішими. Але, все ж таки, деякі твердження, що раніше було краще, мають сенс. І стосується це зокрема першоапостольської церкви: «Вони ж (єрусалимські вірні) постійно перебували в ученні апостолів, і в єднанні та переломленні хліба, і в молитвах. Був же у кожній душі страх; і багато чудес і знамень сталося через апостолів у Єрусалимі. Усі ж віруючі були разом і мали все спільне. І продавали майно і всяку власність, і ділили між усіма, зважаючи на потребу кожного. І щодня однодушно перебували у храмі і, переломлюючи по домах хліб, приймали їжу в радості та простоті серця, хвалячи Бога і перебуваючи в любові у всього народу. Господь же щодня залучав до Церкви тих, хто спасався» (Діян. 2:42-47).

Про такий стан справ у Церкві Христовій мріє багато вірних, вважаючи її взірцем для всіх. От лише чомусь мало бажаючих повторити щось подібне, що у свою чергу викликає цілий потік жалю і скарг у людей, яку шкодують за минулим… Але дозвольте внести одну невеличку ремарку: община вірних в Єрусалимі загалом є унікальним, і тому одиночним явищем в історії Церкви. Щось подібне, звісно, куди в кращій формі, буде в Небесному Єрусалимі, а на цій землі нам варто висувати значно менші вимоги до помісних церков. Ну, хоча б для того, щоб не підпасти під суд Божий (див. Мф. 12:36,37), або щоб не впасти в осуд ближніх: ніби вся справа саме в них, якби не вони, то все б було значно краще…

Між іншим, і в першій єрусалимській общині не все було гаразд: варто пригадати випадок з Ананієм і Сапфирою або ж «нарікання еллiнiстiв на євреїв за те, що вони не дбають про їхніх удовиць у повсякденному служінні їм» (Діян. 6:2), – бачте, і тут були сварки через фінанси. Так що перша община вірних теж не була ідеальною, як би це не хотілося багатьом. І якщо є за чим жалкувати, так це не за минулим, а за майбутнім… За Церквою, що чекає нас у Новому Єрусалимі (Одкр. 21:2-4).

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docШкодування за майбутнім