Важливість віри

Бог створив нас за Своїм образом і за Своєю подобою, і в кожного залишилася як би «родова» пам’ять про цю подію – це прийнято називати вірою. Тільки в багатьох людей віра в Творця підмінилися вірою в усіляких божків світу цього: гроші, славу, людську пошану, становище в суспільстві, «світле» майбутнє, або ж вірою в неіснування Творця, яке назвали «науковим атеїзмом», між іншим переконання у всесильність науки – це теж віра. Загалом, будь-яке переконання, яке не потребує доказів через неможливість доведення, є цариною віри.

Людина так створена, що не може жити без віри… хоча б у що-небудь. Проте тут важливий предмет віри, бо те, у що людина вірить, кардинально впливає на неї, задає так би мовити вектор її руху в житті. Якщо, наприклад, для людини богом є гроші, вона піде на будь-яку підлість заради здобуття їх, і чим більше вона вірить у силу грошей, чим більше вона поклоняється їм, на тим більшу підлість, на тим більші злочини вона буде готова піти заради їхнього здобуття. Фактично людина починає служити грошам, стає їх рабом: «Бо хто ким буває переможений, той тому і раб» (2Пет. 2:19).

Служіння своєму божку може бути не таким помітним, але не в тому річ. Це служіння відвертає нас від справжнього, Єдиного Бога, до служіння Якому покликані всі люди: «Господу Богу твоєму поклоняйся і Йому Єдиному служи» (Мф. 4:10). Саме відвертання людей від Бога, від Його святих заповідей, біблійних принципів, тобто принципів світоустрою, закладеного Богом, є причиною всіх людських негараздів, як окремої людини, так усього людства в цілому на протязі всієї історії.

Як бачите, питання віри, це не дозвільне, а вкрай важливе питання, бо насправді віра – це світогляд, наше сприйняття світу, шкала орієнтирів і цінностей, якими ми користуємося у своєму житті. Питання, що важливіше для нас: гроші (чи будь-які інші цінності світу цього) або ж воля Божа, що викладена в Священному Писанні – керують нашими вчинками, а фактично – особисто нами в цьому житті. І від нашого ставлення, нашого світогляду залежатиме наша особиста доля в потойбічному житті: «Хто вірує в Сина, має життя вічне, а хто не вірує в Сина, не побачить життя, але гнів Божий перебуває на ньому» (Ін. 3:36).

Автор: Михайло Лукін

Наступний запис

Впевненість у невидимому

– Тато, а що таке віра? - запитає мене (неодмінно колись запитає!) один з моїх підростаючих синів. А в моїй ... Читати далі