Безперспективне кафе

Привернула увагу наступна новина:

У Канаді антикапіталістичне кафе, яке працювало за моделлю «плати, скільки можеш», закривається після року роботи

У Торонто (Канада) антикапіталістична кав’ярня The Anarchіst («Анархіст»), яка працювала за бізнес-моделлю “плати, скільки можеш”, після понад року роботи закривається. Про це повідомили на сайті закладу.

30 травня стане останнім днем роботи так званого “антикапіталістичного кафе, магазину і радикального громадського простору на вкраденій землі”.

“На жаль, відсутність спадкового багатства та початкового капіталу з етично збанкрутілих джерел не дала мені змоги пережити тихий зимовий сезон або розвиватися так, як це було необхідно, щоб бути стійким у довгостроковій перспективі”, – заявили на сайті.

Фото: The Anarchіst

Попри закриття кав’ярні власники назвали роботу закладу “величезним успіхом”. Зокрема цей досвід хочуть використати для майбутніх проєктів.

“До біса багатих. До біса поліцію. До біса державу. До біса колоніальний табір смерті, який ми називаємо “Канада”, – закінчили вони свою заяву.

Довідка. Кав’ярня пропонувала клієнтам за системою “плати, скільки можеш” лише каву, а за інші напої а також випічку стягувало плату. За ці кошти покривали витрати. У магазині пропонували на продаж радикальну літературу, твори мистецтва, символіку, футболки тощо. (джерело).

Здавалося б, чого такого надзвичайного в цій новині? Адже багато подібних закладів закривається в перший же рік своєї роботи, принаймні, про це стверджує «всезнаюча» статистика. Але суть цієї новини полягає якраз в її типовості, ну, хіба що, позицінування кафе було дещо специфічним… і безглуздим. І ніяк інакше його не назвеш: бо не можна вести бізнесові справи, особливо у сфері надання послуг, коли в тій місцині царить анархія, а саме за неї, якщо не призабули, виступали недолугі власники кафе. Ну, хіба не безглуздість виступати за те, що в кінці-кінців знищить тебе і твій бізнес? Але як за краплиною води можна дослідити океан, так само за цією цілком показовою історією можна дослідити гордовитий і хвалькуватий світ. І заразом у черговий раз пересвідчитися в дієвості біблійних принципів.

Так, для початку, візьмемо наступний принцип: «Всякий, хто підноситься, принижений буде, а хто принижує себе, піднесеться» (Лк. 18:14). Ясна річ, що про жодне упокорення, самоприменшення власників кафе мова не ведеться: перед нами вимальовується якраз картина приниження, що виникла внаслідок самопіднесення власників. А певно, скільки гонору було на початках! Можете в цьому не сумніватися, адже коли люди дають власному кафе таку гучну назву, то, ясна річ, що про жодну скромність і упокорення, а разом з ними і про здоровий глузд, не може бути жодної мови! І подібна картина зустрічається у світі скрізь і завжди, що і дозволяє нам про це так впевнено заявляти.

І тут самий час перейти до наступного біблійного принципу, точніше Христової обіцянки: «Істинно, істинно кажу вам: хто вірує в Мене, діла, які творю Я, і він створить, і більше цих створить; тому що Я до Отця Мого іду» (Ін. 14:12). А от ці слова цілком резонно можна вважати Божою відповіддю усіляким хвалькуватим світським ділкам: Бог запевняє нас, що кожен з нас, за наявності хоч малої частки віри, здатен творити багато величних справ, і тільки собі уявіть, які можуть перевершувати за своїм масштабом справи Ісусові! І ці справи, у цьому можна не сумніватися, не завершаться таким ганебним чином, як вже згадане «анархістське» кафе.

А наостанок, третій принцип, яким ділиться з нами апостол Петро: «Отже, смиріться під міцною рукою Божою, щоб підніс вас свого часу. Усі турботи ваші покладіть на Нього, бо Він піклується про вас» (1Пет. 5:6,7). Тут, як мовиться, справа залишається за «малим»: довіритися Богові Живому, щоб на власному досвіді пересвідчитися в дієвості біблійних слів. І персональних Божих обіцянок.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docБезперспективне кафе


Ваш коментар: