Земна нагорода від Господа

«А без віри догодити Богові неможливо, бо треба, щоб той, хто приходить до Бога, вірував, що Він є, і тим, хто шукає Його, дає винагороду» (Євр. 11:6). А ви, раптом, читаючи ці рядки, не задумувалися над розміром цієї Божої винагороди? До того ж нагороди земної, а зовсім не небесної, як багато хто вважає, коли заходить мова про нагороду від Господа.

Загалом, багато хто з людей вважає, що це зовсім недоречно говорити про нагороду від Господа в земному вимірі, ніби тим самим ми позбавляємо себе нагороди небесної, на кшталт євангельських слів: «Коли твориш милостиню, не сурми перед собою, як роблять лицеміри в синагогах і на вулицях, щоб прославляли їх люди. Істинно кажу вам: вони вже мають нагороду свою. У тебе ж, як твориш милостиню, нехай ліва рука твоя не знає, що робить правиця твоя, щоб милостиня твоя була потаємною; і Отець твій, Який бачить таємне, воздасть тобі…» (Мф. 6:2-4). Так, Бог через Своє слово не схвалює показних справ, і стосується це не тільки молитви, посту чи доброчинних справ, про що йшла мова в Нагорній проповіді, але ж Божа земна нагорода може виявлятися цілком таємно, непоказово, і попри це, у жодній мірі не зменшувати своєї цінності для людини-адресата.

Так що не варто соромитися говорити про Божу нагороду в її земному аспекті, звісно, не забуваючи аспекту небесного. Але якщо вже зайшла мова, то яку найбільшу земну нагороду може отримати певна людина від Бога? Гадаєте, що про це ніде не згадується в Біблії? – Зовсім ні, і про цю найбільшу Божу нагороду прямо каже Господь Ісус Христос: «І Я скажу вам: просіть, і дасться вам, шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам, бо кожний, хто просить, одержує, хто шукає, знаходить, хто стукає, тому відчиняють. Який з вас, батьків, коли син попросить у нього хліба, подасть йому камінь? Або, коли попросить риби, подасть йому змію замість риби? Або, якщо попросить яйця, подасть йому скорпіона? Отже, якщо ви, будучи злими, вмієте добрі дари давати дітям вашим, то тим більше Отець Небесний дасть Духа Святого тим, хто просить у Нього» (Лк. 11:9-13).

Отже, найбільший земний дар, який будь-яка людина може отримати від Господа – це Він сам… Звісно, багато людей не очікують такого, через це намагаються обмежитись більш «приземленими» речами, чекаючи від Бога здоров’я, фінансів, успіху в справах. Не тільки власних, але і інших людей. І насправді в цих «приземлених» речах немає нічого поганого, от лише коли тобі пропонується величезний скарб, а ти обмінюєш його як Ісав на сочевичну юшку… то це виглядає якось сумно і абсолютно безглуздо. Бо як відомо всім і про що практично всі намагаються забути: здоров’я, фінанси, усі справи рано чи пізно закінчуються, і кожен з нас вирушить на зустріч з Богом (див., напр., 2Кор. 5:10), яку Він пропонує тут і зараз. Як мовиться, навіщо відкладати на потім те, що можна здійснити вже сьогодні?

Ну, а справи земні… Про них Господь Ісус Христос теж якось висловився: «Не піклуйтеся для душі вашої, що вам їсти чи пити, ні для тіла вашого, у що вдягнутися. Чи душа не більша за їжу, а тіло – за одяг? Погляньте на птахів небесних: вони не сіють, не жнуть, не збирають у житниці; і Отець ваш Небесний годує їх. Хіба ж ви не набагато кращі за них? Та й хто з вас, турбуючись, може додати собі зросту хоч на один лікоть? …Тож не турбуйтеся і не кажіть: що нам їсти? чи що пити? або: у що одягтися? Бо всього цього язичники шукають; знає бо Отець ваш Небесний, що ви маєте потребу в усьому цьому. Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його, і все це додасться вам» (Мф. 6:25-27,31-33). От лише складається враження, що цим Господнім словам мало хто вірить, і через це переважна більшість людей обмінює особисті стосунки з Богом на піклування про тіло і добробут. Не тільки власні, але і інших людей.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docЗемна нагорода від Господа

Попередній запис

Герої віри

Пророк Ісая «Інші ж замучені були, не прийнявши визволення, щоб одержати краще – воскресіння; інші зазнали ... Читати далі

Наступний запис

Чи є місце Богу у 21 столітті?

В Інтернеті потрапив на очі ролик, який мав таку назву: «Чи є місце Богу у 21 столітті». Відразу слід зауважити, ... Читати далі