Нагорода за правду

Святий Іоанн Хреститель (фрагмент), Леонардо да Вінчі

Багатьом відомо, що неправда може жити власним життям: наприклад, неправдива чутка з часом може поповнюватися новими вигадками та подробицями, що лише посилюватимуть її брехливий ефект. Що вже казати про свідому неправду, яка з часом може набувати циклопічних розмірів, спотворюючи картину світу для багатьох людей, деколи для цілих поколінь, як це сталося в срср. І, що цікаво, часто брехня найбільше спотворює картину світу тим, хто власне посіяв її. Через що вони стають її найпалкішими адептами, забуваючи, що світ і все, що у світі, влаштовано дещо інакше, ніж вони звикли вважати.

Через це Бог надзвичайно цінує тих людей, які тримаються правди, відстоюють її і не дають завдяки правді ширитися далі брехні. Цінує настільки, що обіцяє для них Своє Царство: «Блаженні гнані за правду, бо їхнє є Царство Небесне» (Мф. 5:10). І не просто так згадано, що ці люди будуть гнані за правду. Бо світ, який «лежить у злі» (1Ін. 5:19), ненавидить правду стосовно себе і намагається будь-якими методами поховати її: якщо треба, навіть фізично знищити людей, які несуть правду у світ… Як це свого часу сталося з Предтечею Господнім, пророком Іоанном Хрестителем.

«Не годиться тобі мати жінку брата твого» (Мк. 7:18), – саме за ці слова пророка позбавили життя. Точніше загинув він через підступи Іродіади, незаконної Іродової дружини, проте саме це викриття викликало лють царевої дружини. І питається: що заважало пророкові «не помічати» палацових інтриг? Ходив би собі далі, хрестив всіх охочих хрещенням «на покаяння для відпущення гріхів» (Мк. 1:4), розповідав би людям про Бога і не чіпав би у своїх промовах можновладців, а вони б, у свою чергу, не чіпали (не помічали) його. Як би сьогодні сказали, така проповідь тривала б довше і навернула значно більшу кількість людей, ніж встиг охопити своїм служінням Іоанн. Звучить начебто логічно, і так само логічно (чи все ж таки «логічно»?) діє багато вірних та їх пастирів. Але зовсім не тим мотивувався Іоанн Хреститель, через що саме він був обраний Предтечею Господнім.

Так що ж саме рухало Іоанном, що він не побоявся кинути виклик свавіллю місцевого царька, цілком усвідомлюючи, що наражає себе на смертельну небезпеку? – Любов до Бога,  а коли любиш Бога то фізично не можеш жити не по правді. А Ірод привселюдно топтав своєю ганебною поведінкою Божу правду дану ізраїльському народові в Закону Мойсеєвому. І робив Ірод це показово, привселюдно, на всю країну, як би сьогодні сказали, «робив, бо міг таке дозволити». І так би тривало далі, якби не Предтеча Господній Іоанн, для якого правда Божа виявилася ціннішою за власне життя. Захищав Іоанн правду Божу більше навіть не перед царем Іродом, хоча той, як стверджує Біблія, любив його послухати, а перед всім ізраїльським народом, нагадуючи йому, що є ще Божі люди в країні Ізраїлевій.

І здається, що це оборона Божої правди найбільше вразила тогочасних жителів, можна сказати, що це була найвідоміша і найгучніша проповідь Іоанна Хрестителя. Настільки гучна, що її відлуння чути навіть через два тисячоліття в різних куточках земної кулі. Так що в підсумку Іоаннова проповідь і служіння виявилися вкрай ефективними саме через свою начебто «нелогічність». Нелогічність, ясна річ, у світському розумінні, а зовсім не в Божому. Що поробиш, цінності світу цього і Божі цінності рідко коли співпадають, але саме Бог ставить у будь-якій земній історії остаточну крапку, тому і по сьогодні пам’ятають про оборонця Божої правди, Предтечу Господнього пророка Іоанна Хрестителя.

За біблійною логікою (а зовсім не світською) ми повинні брати приклад з Іоанна Хрестителя (див.Євр.13:7). Але навряд чи в багатьох з нас виявиться достатньо сил так протистояти неправді світу цього, як це робив Іоанн. Але зі свого боку ми можемо, принаймні не ширити світом брехню, як наприклад: не вірити людям і усіляким ЗМІ на слово і перевіряти почуту (побачену) від них інформацію, перш ніж ширити її далі, тим більше не додаючи до неї своїх догадок і домислів. Здається, для початку цього буде достатньо, а там, можливо, з Божою допомогою в нас вийде відстоювати правду, щоб належного часу почути з Божих вуст: «Гаразд! У малому ти був вірним, над великим тебе поставлю; увійди в радість Бога твого» (див. Мф. 25:21). І це вже для нас буде Божа нагорода за правду.

Редакція сайту

Щоб завантажити цей запис у форматі doc натисніть на посилання:
docНагорода за правду


Ваш коментар: