Порядок, Слава і Суд

Перш, ніж прийде Божа слава, має прийти Божий порядок.

«Тому що Бог, Який звелів, щоб із темряви засяяло світло, осяяв наші серця, щоб просвітити нас пізнанням слави Божої в особі Ісуса Христа» (2Кор. 4:6).

Далі ми побачимо дуже важливу закономірність, яка зустрічається в Писанні. У рамках цієї закономірності будуть розглянуті ті історичні приклади, які актуальні і сьогодні.

Божа закономірність

Це був перший вечір з чотирьох, які ми запланували провести в Канаді в провінції Саскачеван. Пастор представляв мене зі сцени, і я мав на неї піднятися через три хвилини.

Несподівано Дух Божий почав швидко вести мене по Біблії, відкриваючи мені закономірність, що проходить через увесь Старий і Новий Завіт. Ось ця закономірність:

  1. Божественний порядок.
  2. Божа слава.
  3. Суд.

Перш ніж Бог явить Свою славу, має прийти Божий порядок. Коли приходить Його Слава, приходить велике благословення. Але коли приходить Його слава, всякі неповага, безлад і непослух відразу ж засуджуються.

Бог показав мені цю закономірність менш, ніж за дві хвилини, і Він дав мені знати, що я мав проповідувати про це спраглим за істиною канадцям, що сидять переді мною. Того вечора було одне із найсильніших служінь, які я колись проводив, і я хочу поділитися цією істиною з вами також.

Початок

Щоб закласти основу, давайте повернемося до початку, коли Бог створив небо і землю: «Земля ж була безвидна і порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий носився над водою». (Бут. 1:2).

Слово «безвидна» в перекладі є комбінацією двох єврейських слів ХАЙЯ і ТОХУВ. Разом ці два слова дають точніший опис: «Земля була безформна і хаотична». На ній не було порядку, але був безлад.

Хоча Дух Божий носився і працював над цим хаосом, Він не зробив би і кроку, поки не було вивільнено Боже Слово. Разом із словами, сказаними Богом, на цій планеті почав діяти Божий порядок. Бог готував землю шість днів, перш ніж вивільнив на неї Свою славу. Він старанно насадив сад для Своїх людей. А потім Бог створив Свою людину – вінець усього творіння.

Щойно був приготований сад, Бог «створив людину з пороху земного». Наука відкрила, що кожен хімічний елемент з тіла людини є присутнім у земній корі. Бог створив диво науки і техніки.

Божий порядок приносить із собою Божу славу

Бог витратив шість днів, щоб на землю прийшов Його порядок. Потім Бог вніс порядок у тіло людське. Коли Божий лад був наведений, Бог «вдихнув у лице її дихання життя, і стала людина душею живою» (Бут. 2:7). Бог буквально вдихнув Свій Дух у це людське тіло.

Людина була створена за образом і подобою Божими, і потім жінка була узята від ребра чоловіка. Ні він, ні вона не мали одягу або іншого покриття. «І були вони обоє нагі, Адам і дружина його, і не соромилися» (Бут. 2:25). Усім іншим тваринам було дано покриття. Тварини мали хутро, птахи – пір’я, риби – луску або раковини. Але людина не потребувала зовнішнього покриття, бо як сказано в Псалмах, Бог «…славою й честю увінчав» її (Пс. 8:6). Єврейське слово, перекладене як «увінчав»,– це слово АТАР, що означає «оточив» або «вдягнувся». По суті, чоловік і жінка були оточені славою Господньою і не потребували фізичного покриття.

Благословення, які отримувала ця перша пара, неможливо описати. Сад ріс сам по собі, за ним не треба було доглядати. Тварини жили в згоді з людиною. Але найбільше благословення полягало в тому, що в цієї пари був привілей ходити з Богом у Його славі!

Суд

Бог приніс Свій божественний порядок Своїм Словом і Духом. Потім відкрилася Його слава. Благословення перебували там у надлишку, але потім прийшло гріхопадіння. Господь Бог заповідав людині не їсти від плоду дерева пізнання добра і зла, бо за непослух негайно настає духовна смерть.

Глузуючи з Бога, сатана кинув виклик Його Слову своїм лукавим запереченням: «Ні, не вмрете, але знає Бог, що того дня, коли ви з’їсте їх, розкриються очі ваші, і ви будете, як боги, що знають добро і зло» (Бут. 3:4,5). Тоді Адам, повністю усвідомлюючи, що він робить, вирішив не послухатися Бога. Його неповага була нічим іншим, як зрадою. Коли це сталося, прийшло засудження.

Відразу ж Адам з Євою дізналися, що нагі. Слава відійшла від них, залишивши їх непокритими і відокремленими від Бога, у стані духовної смерті. У марній спробі прикрити свою голизну, вони спішно узяли декілька листків і лозу, і прикрилися справами рук своїх. Бог побачив, що вони накоїли, і оголосив Свій суд над ними, і одягнув їх в одяг зі шкур, швидше за все овечих, на знак про Божого Агнця, Який прийде і відновить спілкування людини з Богом. Потім пропаща пара була вигнана з саду, в якому було вічне життя. Суд був суворим – він був результатом неповаги і непослуху Адама в присутності Божої слави.

Скинія Його слави

Минуло декілька віків, і, врешті-решт, Бог знайшов собі друга в Аврамі. Бог уклав завіт з Аврамом і змінив його ім’я на Авраам. Через послух цієї людини Божі обіцяння знову стали невід’ємною частиною для багатьох поколінь, що були за ним. Нащадки Авраамові потрапили в рабство в Єгипет і більше чотирьохсот років зазнавали поневірянь. Тоді Бог підняв пророка і рятівника на ім’я Мойсей.

Щойно нащадки Авраамові звільнилися від рабства, Бог повів їх у пустелю. Саме в пустелі на горі Синай Бог відкрив Свій задум: Він хотів перебувати зі Своїм народом. Бог сказав Мойсеєві: «Я Господь, Бог їхній, Який вивів їх із землі Єгипетської, щоб Мені жити серед них» (Вих. 29:46).

Бог знову ходитиме з людиною, бо вона завжди хотіла цього. Але оскільки людина пала, Бог не може перебувати в ній. Тому Він дає настанову Мойсеєві: «І влаштують вони Мені святилище, і буду перебувати серед них» (Вих. 25:8). Це святилище називалося скинією.

Перш, ніж прийде Божа слава, має встановитися Божий порядок. Тому Бог детально пояснив Мойсеєві, як будувати скинію. Для Бога мало значення, хто мав будувати її і хто мав у ній служити. У цих веліннях детально описані матеріали, розміри, обстановка і жертвопринесення. Ці детальні веління займають декілька розділів книги Вихід.

Це зведене руками людей святилище, було прообразом небесного (див. Євр. 9:23-24). Бог попереджав Мойсея: «Гляди, сказано, зроби все за зразком, показаним тобі на горі» (Євр. 8:5, а також див. Вих. 25:40). Було дуже важливо, щоб усе робилося в точності так, як було показано. Це мало забезпечити Божий порядок, необхідний для того, щоб слава Царя була явлена в присутності людей.

Від людей були отримані приношення, серед яких були усі необхідні матеріали, – золото, срібло, мідь, вовна блакитна, пурпурова і червлена, висон, козяча вовна, шкури баранячі червоні і сині, дерева ситим, єлей, пахощі для єлею помазання і коштовне каміння.

«І сказав Господь Мойсеєві, говорячи: дивись, Я призначаю саме Веселеїлаз коліна Іудиного; і Я сповнив його Духом Божим, мудрістю, розумінням, знанням і всіляким мистецтвомі ось, Я даю йому помічником Аголиава, сина Ахисамахового, з коліна Данового, і в серце всякого мудрого вкладу мудрість, щоб вони зробили все, що Я повелів тобі». (Вих. 31:1-3,6). Божий Дух спочив на цих людях, щоб прийшов Божий порядок. Дух Божий, Який діє через людей, що перебувають у гармонії і єдності з Божим Словом, мав знову принести Божий порядок.

Потім усі ці умілі люди почали працювати над спорудженням скинії. Вони робили завісу, бруси і жердини. Вони виготовили ковчег свідоцтва, стіл для хлібних приношень, золотий свічник, жертовник для всепалення, бронзову купіль. Вони приготували одяг священиків і єлей для помазання.

«Як повелів Господь Мойсеєві, так і зробили сини Ізраїлеві всі ці роботи. І побачив Мойсей усю роботу, і ось вони зробили її: як повелів Господь, так і зробили. І благословив їх Мойсей. І сказав Господь Мойсеєві, кажучи: у перший місяць, у перший день місяця постав скинію зібрання» (Вих. 39:42-40:2).

Для Бога мав значення навіть день, коли скинія мала бути споруджена: у перший місяць, у перший день місяця. Мойсей з майстерними ремісниками спорудив скинію. Далі написано: «І так закінчив Мойсей діло» (Вих. 40:33).

Тепер усе було готово. Божий порядок був встановлений за допомогою слова Божого, і люди підкорилися водійству Святого Духа. А тепер дивіться, що сталося: «І покрила хмара скинію зібрання, і слава Господня наповнила скинію; і не міг Мойсей увійти у скинію зібрання, тому що осіняла її хмара, і слава Господня наповнювала скинію» (Вих. 40:34-35).

Щойно був встановлений Божий порядок, явилася Його слава. У більшості церков не розуміють, що таке Господня слава. Я був на багатьох зібраннях, де служителі чи то від невідання, чи то від бажання викликати в людей інтерес, заявляли: «Тут Божа слава!» Перш ніж рухатися далі, давайте обговоримо, що ж таке Господня слава.

Автор: Джон Бівер

Попередній запис

Покликання християнина відбивати Славу Божу

Але тоді хто ми, що стоять перед Богом і дивляться на Нього через Його славу? (дістати з кишені дзеркало) Справжній ... Читати далі

Наступний запис

Слава Господня

Передусім, Господня слава – це не хмара. Дехто може поставити питання: «Чому ж тоді хмара згадується щоразу в Писанні, коли ... Читати далі