Робіть, що хочете (Ів. 21:15-19)

Чи ти любиш Мене?

«Робіть, що хочете». Це гасло, яке виголосила одна з медійних зірок, спричинило колись багато шуму, скандалів, критики. Тепер все вже трохи стихло. Та я хотів би все ж повернутися до цього гасла, вказавши на первісного автора такого заклику – св. Августина. Це він перший багато століть тому промовив цю фразу: «Роби, що хочеш».

Принципова відмінність, однак, полягає у відсутності першої частини фрази: святий написав її, а медійна зірка оминула. Ця частина – це одне слово – слово «люби», яке дає змогу правильно інтерпретувати гасло «Робіть, що хочете». Августин сказав: «ЛЮБИ… і роби, що хочеш».

Це цілком відповідає духові Ісусового вчення. Він хотів дізнатися в Петра тільки одне – чи він любить. Запитував його не про бачення папства, євангелізаційні плани чи структуру пізнішої Римської курії, а про любов.

А почувши відповідь, сказав: «Іди за Мною». Хоча міг би з таким самим успіхом сказати: «Роби, що хочеш», – бо Петро все одно пішов би за Ним.

Попередній запис

Джерело повноти (Ів. 21:1-14)

Закиньте невода праворуч від човна, то й знайдете! Євангеліє дає нам декілька вказівок щодо нашого життя. По-перше, можна сидіти в ... Читати далі

Наступний запис

Прославляти до кінця (Ів. 21:15-19)

Іди за Мною! Чи можна смертю прославити Бога? Очевидно, можна, якщо Ісус провіщає це Петрові. Кожна хвилина нашого життя пов’язана ... Читати далі