Кушетка замість Бога (Ів. 16:5-11)

Світові виявить про гріх.

Один із західних журналістів написав нещодавно статтю під промовистою назвою «Кушетка замість Бога». Вона розпочинається такими словами: «Було колись собі сім головних гріхів. Називали їх також смертними, бо вони вели до духовної смерти, а отже, до погибелі. Ось вони: розпуста, обжерливість, хтивість, лінивство, гнів, заздрість і гординя. Тепер всі вони, за винятком гордині, стали хворобами, які лікує медицина. А гординю вважають чеснотою» (Ф. Фуріді, The Spectator, 12.01.2002).

Ця сповнена іронії стаття демонструє, що світ намагається усунути поняття гріха. Уже не існує гріха, а є лише хвороба, дисфункція, розлад, синдром такий-то й такий-то. Немає гріха, бо немає Бога, бо Його усунено з багатьох сердець.

Євангеліє каже, що Святий Дух «світові виявить про гріх» (Ів. 16:8). Це правда: людина, яка пізнала Бога, відкидає самовиправдання, вибілювання й фальш. Стає в правді перед Богом і кається у своїх гріхах.

Цитований журналіст, заявляючи про своє стримане ставлення до віри, закінчує статтю таким воланням: «Виступаю за повернення до трансцендентности». Та цю саму думку можна висловити набагато простіше: «Нам потрібне повернення до Бога».

Попередній запис

Виграшний лотерейний білет (Ів. 15:18-21)

Я вибрав вас. Чимало християн має якісь дивні комплекси, пов’язані з вірою. Складається враження, що просять пробачення за те, що ... Читати далі

Наступний запис

Людина, що діє навпаки (Ів. 16:20-23)

Будете плакати та голосити, а світ буде радіти. Християнин – це людина, що діє навпаки. Згідно із сьогоднішнім Євангелієм, світ ... Читати далі